Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig kellett...

Mennyi idős koráig kellett éjszaka felkelned?

Figyelt kérdés
nektek mi a sorrend?(ha még emlékeztek rá)első 3 hónapban 30-60 percenként kelt(kolikás volt szédülve éltem)3 hónapok át !!!utána 4-szer kelt éjjelente és fél4-től minden reggel már fent voltunk,11 hónapos korátol már csak 3-szor kelek minden éjjel 5-6-kor kel reggel (8-9-kor alszik) most 14 hónapos.kinek hogy alakult?
2016. márc. 26. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Fiam 4 hós korától este 1/2 10-től reggel 7-ig aludt. Addit eleinte 3 óránként evett, majd 2-szer, aztán egyszer. Nála gyorsan ment.

Lányom az kb 3-4 hós korától éjjel 1-szer még felkelt enni, 9 hónapos koráig, onnantól ő is átaludta az éjszakát.

2016. márc. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az első fiam eleinte kétszer kelt éjjel, de nem volt dráma, csak megszoptattam és aludt is vissza. Olyan 3 hós kora körül átállt éjjeli egy ébredésre, ezt viszont tartotta 9 hónapos koráig. Utána átaludta az éjszakát gond nélkül, olyan este 8-tól másnap reggel 6-ig átlagosan. A második fiam koraszülött volt, ettől függetlenül a korházi hónapok után még 1-2 hónapig kelt enni éjszaka és kora hajnalban, de nagyon hamar átállt az éjjeli pihenésre, pedig elég csöpp gyerek volt. Megbeszéltem a dokival, de azt mondta ha alszik magától, örüljek, nem kell felkeltenem csak azért, hogy egyen. Így ő olyan fél éves korától (korrigáltan gyakorlatilag még csak ekkor volt 3 hónapos) átaludta az éjszakát, nagyon nagy mákom van vele. Most hét éves, de hosszú évek óta annyi a fektetés, hogy puszi, villanyt le és durmol reggelig(jelenleg 8 tól 7-ig alszik átlagosan),csak akkor kel éjjel, ha beteg.
2016. márc. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ket gyerekem van es ket kulonbozo tortenet. :)

Az elso gyerekkel alomszeruen alakult minden. Az elso par napban evett surubben, azutan 2,5-3 orankent ebredt enni. Nem irom, hogy ejszaka, mert a nappalokat is vegigaludta ket eves kozott. 4 hetes koratol aludta at az ejszakat (kb fel 9-tol fel 6-ig).


A masodik gyereknel minden maskepp volt. Az elso 3-4 hetben meg aludt is ejjel valamennyir, masfel-ket orakat evesek kozott. Azutan viszont szinte alig. 8-9 kozott aludt el es ejfelkor ebredt, akkor evett es nem is aludt vissza. Hajnali 5-6 kozott aludt el ujra. Ha szerencsem volt, akkor meg tudtam aludni egy orat, mielott a nagyobb gyerek ebredt, de nem mindig. Masfel eves koraig ezt csinalta, sehogy sem sikerult valtoztatni az alvasan. O napkozben sem aludj jol.

Masfel eves kora utan 2 orankent ebredt, pedig akkor mar nem evett ejszaka, nem kerte, de attol meg ebredt, mint aki teljesen kialudta magat es nagyon nehez volt visszaaltatni. Egyre jobb lett, de 4 eves volt, mire eljutottunk odaig, hogy atalussza a legtobb ejszakat.


De szerintem nem ez az altalanos, mert o autista. De nyilvan ezt babakoraban meg nem tudtuk, viszont valoszinuleg az idegrendszeri fejletlensegnek koze volt ehhez a sok ejszakazashoz.


Egy biztos: ha forditva lett volna es a rossz alvo gyerekem szuletik eloszor, akkor talan soha nem vallaltunk volna tobb gyereket, mert en azokban az evekben testileg es idegileg is teljesen leamortizalodtam, a jart erom alig volt, enni sem tudtam, sovany voltam es folyamatosan beteg. El nem tudtam kepzelni, hogy ennek az idoszaknak egyszer vege lesz.


Kitartas!

2016. márc. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hetes koráig keltem éjjel (hajnal 3-kor), utána átaludta az éjszakákat.
2016. márc. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hú, a nagynál már nem tudom biztosra megmondani, 8 éves múlt már :) De két hónaposan tudom, hogy már csak egyszer kelt éjjel, vagyis engem már csak egyszer keltett, mert ő persze már hamarabb aludt, de 10-kor még ébredt egyszer enni, én utána feküdtem le, aztán háromkor kelt, és utána hatkor indult a napunk. Három hónaposan már elhagyta a hajnali hármas ébredést is.


A kicsi még csak hat hetes, kíváncsi leszek, hogy fog alakulni. Nála nem igazán nézem az órát napközben, eszik, amikor éhes, de mostanában este 9-11 között szokott utoljára enni, mielőtt bealszik. Változó, hogy mikor. Utána már csak egyszer szokott ébredni éjjel, kettő és négy között valamikor, utána reggel 6-7 körül indul a nap. Remélem olyan jó alvó lesz, mint a bátyja :D

2016. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom 2 hónapos koráig 1x kelt enni, utána átaludta az éjszakát. Egészen 4 hónapos koráig, utána elkezdődött a fogzás, mozgásfejlődés, és eleinte 2x kelt, majd egyre többször. 6 hónapos kora óta inkább magam mellé fektettem, ha már én is lefekudtem, és sokszor kelt, különben fél órát aludtam volna egyben max, erre meg nem voltam hajlandó. Annyi mákom van vele hogy ő picit szopik és egyből alszik is vissza. Most 9 hónapos lesz, ma éjjel csak 4x kelt, ez az elmúlt 3 hónaphoz képest, mikor megszámolni sem tudtam az ébredéseket, szuper. Most maradt is reggelig a kiságyban. Már tud mászni, ülni, állni, az elmúlt 1 hónapban kijött 5 foga, remélem lesz egy kis nyugi most.
2016. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hat hónapos kora óta átalszik minden éjszakát. Most 26 hónapos és már egyedül alszik el. Beteszem a kiságyába, adok neki puszit, elköszönünk egymástól, hogy szia-szia, rácsukom a szobája ajtaját és már alszik is.
2016. márc. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az enyem hat honapos 9-10 korul alszik el este; 2-3 kozott eszik; aztan 4-5 korul felkeltik a szelek van mikor egyszer van mikor haromszor de kiveszem megsimizem alszik tovabb; 7-kor indul a nap!
2016. márc. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első gyerkőc az első hónapban 4óránként kelt, mivel tápszeres volt, mindig megette az adagját, úgy alakult, hogy 8kor éjfélkor hajnali 4kor evett majd reggel 8kor +/-fél óra. EGy hónap után kezdett hosszabbakat aludni éjszaka, az éjféles evése kezdett kitolódni 1-2órára, majd 2hós korától már csak 3órakor kelt utána reggel 7kor. 3hónapos korától 6hós korágig este 8után reggel 5 körül evett és fél éves korától aludta át reggel 7ig az éjszakát.

De ez a fél év sem volt kimerítő, mert nem balhézott éjszaka, megnyekkent evett, büfizett és már aludt is.

A középső gyerkőc 2 napig evett 4 óránként éjszaka miután hazahoztuk a kórházból. Utána már hosszabbakat és kerek egy hónapos korában reggel 6után ébredt és így is maradt. Őt este leraktuk és egy nyikkanás nélkül aludt reggelig. És végig nagyon jól aludt, hasfájás nem volt soha, se a fozgás, időjárást se semmi nem zavarata sosem az álmát.

A harmadik gyerek olyan volt mint a második- ő 5hetes kora óta aludta át az éjszakát, és nagyon szuperül aludt ő is. Egész éjjel nyugodtan, nyekkenés nélkül. Nem sírt fel ő sem se a fogzáskor, se máskor.

Úgy gondolom nagy mázlink volt, mert három gyerek mellett nem tudjuk a férjemmel mi az éjszakázás a gyerekekkel... :)

2016. márc. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0-3 hónapos kora között 3 óránként kelt.Mégis tudtam pihenni mert megmozdult etettem(10 perc max és végzett)és úgy beájult a vállamon hogy nem is büfizett.3 hónapos kora óta felkel éjfélkor és 4 körül enni.Szintén lezavarja 15 perc alatt.Most 6 hónapos a foga miatt volt egy hét mikor többször felsirt,altatnom kellett(amúgy este az apja altatja),de épp tegnap volt hogy este 8-tól reggel 6-ig aludt.A foga kint van,remélem ez igy is marad.
2016. ápr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!