Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Espumisan csepp adagolas?

Espumisan csepp adagolas?

Figyelt kérdés

Tapszeres babam hasfajos. Anyukam otthon beszelt egy gyerekorvossal (kulfoldon elunk) es az espumisant javasolta,hogy 5 x adjak 5 cseppet etkezes utan. A problema,hogy neki mar eves kozben faj a hassa, sziv 2-3-at a tapibol es sir,nem akar tovabb enni.

Lehet elotte vagy kozben is adni? Tapszerrel kell beadni vagy csak kanallal a cseppeket?

A dokino szabadsagon van,ot most nem tudjuk megkerdezni.


2016. márc. 26. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Én mindig a tápszet adagjába cseppentettem, mindegyik étkezéshez 25 cseppet kapott.


De ha ennyire fáj a hasa, más tápszert nem lehetne adni neki? Valami nem jó ha már pár falat után fáj neki.

2016. márc. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

4 hetes es ez a 4. tapszer. Ezt meg csak 2 napja kapja,varunk meg hogy atalljon,nem akarok megint valtani.

A doktorno egesz napra mondta ab25 cseppet 5 fele osztva. Evesenkent kell 25? Nem mindegy. Eleg nagy a kulonbseg.

2016. márc. 27. 07:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2 fajtája van egy erősebb aminek 5-10 csepp az egyszeri adagja a másiknak 25. De a dobozán rajta van. Igazából ha max adagot kap se okoz gondot, én az erősebbet használom és megkapja a 10-et belőle.

Azért sír evés közben, mert ahogy elkezd enni beindul a bél működés és próbál megszabadulni a pukiktól.

Egyébként igen, előtte is lehet adni, közben is, én is tápszerbe rakom neki.

Nekünk a 6. fajta tápszer vált be de nem azonnal, hanem több nap múlva. Bár javulás már volt másnap is.

2016. márc. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem biztos, hogy mindig csak azért sír a baba, mert a hasa fáj, és azért nem akar enni sem. Nálunk ugyanez volt, 2 hetes kora óta hasfájós a baba, az utóbbi időben viszont enni sem akart, beleszívott kettőt a cicibe, és nekiállt sírni megint. A védőnőnk azt mondta, valószínű fáj a torka a sok sírástól (gondolj csak bele, ha egy koncertet végig énekelsz, kiabálsz, másnapra nincs hangod, és a torkod is fáj - a kisbabákkal is ugyanez van, ha sokat sírnak), szóval elkezd enni mert éhes, de érzi, hogy fáj a torka, és abbahagyja... ez is lehet egy ok. Meg persze az is, amit màr előttem is írtak, az evéstől valóban beindul a bélrendszer működése. Kitartás! Egyszer ennek is vége lesz!
2016. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!