Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezzel mennyit ártottam a...

Ezzel mennyit ártottam a babának? Vagy ilyenkor még tényleg nem számít?

Figyelt kérdés

Tegnap lett az összes tesztem pozitív.

A baj az, hogy mivel nem terveztük a babát, nem is gondoltam erre a lehetőségre.

2 hetet voltam külföldön nyaralni a barátommal és a legjobb barátainkkal. Korlátlan italfogyasztás, bulizás, gondolhatjátok...

És most úgy érzem, mintha bűntudatom lenne, vagy nem is tudom.


2016. márc. 28. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen korai terhességnél még nincs közvetlen kapcsolat az anya és az embrió között. Nyugi, nem ártottál neki.
2016. márc. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem lesz baja, de most már nem teheted ki ilyen dolgoknak a magzatot.
2016. márc. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3%
Hogyne lenne közvetlen kapcsolat. Mekkora hülyeséget vagytok képesek kitalálni???!! Igen, lehet ártani neki. De hát ha ez az életed értelme, a buli, pia, stb, akkor minek kell gyerek?
2016. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi a támadást! Még jó, hogy direkt írtam, hogy NEM TERVEZTÜK, tehát fogalmam sem volt arról, hogy terhes vagyok.

Vagy soha ne igyon alkoholt egyik nő sem, hiszen nem tudhatják azonnal, hogy gyerekük lesz?!

2016. márc. 28. 13:32
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
6 hetes terhességig nem lehet baj belőle. Szóval ha egy hónapja késik, akkor az nem jó.. de ha csak most maradt ki a menzeszed, akkor nem okoz gondot.
2016. márc. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as teljesen tudatlan a témában, és még ő szólja le a többieket.... a méhlepény kialakulásáig a szikhólyagból nyeri a baba a táplálékot, így valóban nincs meg az a közvetlen kapcsolat, mint később, mikor a lepényen keresztül mindenből kap a baba. És az első 6 hétben a mindent vagy semmit elv érvényesül, magyarán ha annyira károsodott valamitől az embrió, hogy az maradandó lenne, nem marad meg a terhesség.

Hogy ne csak az elméletet mondjam: a pozitív tesztem előtt egy héttel istenesen berúgtam. Nem gondoltam, hogy terhes lehetek, voltak egészségügyi gondjaim éppen, ami miatt úgy volt, hogy legalább 3 hónapig esélytelen a dolog. Hát, mégis jött a baba, aki ma már egy 9 hónapos, gyönyörű, makkegészséges kislány :) Ilyen korán nem tudsz még neki ártani, persze most már semmi pia, cigi stb.

2016. márc. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
3-as! Köszönjük, leülhetsz! Biológiából karó! Kérdező! Ha most lett pozitív a teszted és két hete voltatok nyaralni, akkor a nyaralás alatt estél valószínűleg teherbe. Ekkor még semmilyen kapcsolat nincs közted és a leendő magzat között! Amikor terhes lettem a fiammal (mi terveztük) Egerben voltunk több napos bortúrán. Pont azért mentünk el, hogy kikapcsolódjunk, magunk mögött hagyjuk a munkát, a hétköznapokat és nagyobb eséllyel foganhasson meg a gyerek. Sikerült is! Lazítottunk, élveztünk mindent és nem gondoltunk semmire! Kutya baja! Azóta már vele járunk Egerbe. Nah, nem borozni, csak túrázni.
2016. márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

3-4 hetes terhes lehettem, amikor nyaralni voltunk. Pia, cigi, kevésbé legális dolgok, ami a csövön kifér.

Elég fehér a bőröm van, a napallergiám felnőttkorra csökkent, viszont akkor durván előjött. Úgy ettem az antihisztamint, mint a cukrot.

Utána hazajöttünk, majd késett. Pár napra rá pozitívat teszteltem.

Az orvosnak említettem, hogy elég sok mindent bevittem, ami nem egészséges. Ő megrántotta a vállát, hogy tökmindegy, akkor még nem volt jelentősége.


A gyerek azóta két éves, teljesen egészséges. Ahogy előttem is írták, akkor még nincs közvetlen kapcsolat a két szervezet között.


Nekem is azért durrant be a napallergiám, mert a hormonháztartásom megváltozott és felerősítette a fényérzékenységet. Akkor és ott nem értettem, hogy mitől hólyagosodott fel a bőröm. Utólag állt össze - szintén az orvos mondta, hogy emiatt.

2016. márc. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!