Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki együtt alszik a kisbabájáv...

Aki együtt alszik a kisbabájával vagy gyerekével, az hogy oldja meg a mindennapokban?

Figyelt kérdés

Mi (még?) nem altatjuk velünk, de lehet, hogy ha nyüszi lesz később, rákényszerülünk, ezért a kérdés.


1. Hogyan használjátok ilyenkor a légzésfigyelőt? Vagy akkor csak nappal?

2. Nem féltek, hogy ráfekszetek a gyerekre?

3. Tudtok aludni pihentetően? Nem figyeli az ember folyton a hangjait?

4. Ha köztetek alszik, akkor nem zavaró, hogy nem tudtok összebújva aludni a férjetekkel?


Köszi a válaszokat!:)



2016. márc. 29. 08:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Azt hiszem, nem leszek hasznos, de válaszolok :)

Nem aludtunk direktben együtt, csak ha nyüszik voltak, és muszáj volt.

1. légzésfigyelőnk nem volt, de ha lett volna a mi ágyunkban nem tudtuk volna használni értelemszerűen.

2. a fejünk volt mindig egymagasságban, szoptatás után felhúztam a fejtámláig jóformán, így nem feküdtem rá, nem húztam a fejére a takarómat.

3. Nem tudok, ezért nem is aludtunk együtt.

4. Nem, mert nem szeretünk összebújva aludni, folyton felébresztjük egymást úgy.

2016. márc. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Csak azért válaszolok, mert a felsorolt pontok miatt nem aludtunk vele rendszeresen.


1. nem volt légzésfigyelőnk, pedig külön szobában aludt

2. de, nagyon is féltünk, hogy ráfekszünk, pont ezért jön a következő pont

3. nem aludt egy szemet se, és igen, folyamatosan figyeltem a hangokat

4. és bizony zavaró, hogy nem tudtunk összebújni, és így a szex is megoldhatatlan

2016. márc. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

1. Ilyenkor sehogy.

2. Nem.

3. Nem annyira pihentető, mint gyerek nélkül, de pihentetőbb, mint 30-szor felkelni és rohangálni a hálószobánk és a gyerekszoba között.

4. Amúgy sem alszunk összebújva.

2016. márc. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Egyszer próbáltam együtt aludni a babával. Katasztrófa volt. Ha köztúnk volt attól féltem h apjuk ráfekszik. Ha a szélén akkor meg nem aludtam mert figyeltem hogy le ne essen, így rosszabb volt mint ha egész éjjel ébren lettem volna. Velúnk aludt egy szobában, kb 6-8 jónapos koráig, utána saját szobábabn így mindenkinek pihentető volt az alvás, és az összebújós alvás nálunk nagyon fontos! Szóvql nekünk ez nem jött be.
2016. márc. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A miénk nagyon ügyesen elalszik külön szobában már kezdettől. Nem túlzok, minden ismerősünk együtt alszik a babájával, vagy egy szobában, de többnyire inkább egy ágyban. Gondoltam, tájékozódom, mielőtt velünk is ez lesz.:) Légzésfigyelő nélkül az agyam kidurranna szerintem...:S
2016. márc. 29. 09:02
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

1. Nem volt,kistesónak se lesz,bár ő velünk lesz egy szobában,hogy a nagy tudjon aludni.

2-3. Nem félek,mivel nem tudok aludni a gyerekkel,és nem a hangok miatt,hanem mert nem férek normálisan.

És a 4-es is az előzőekhez kapcsolódik,senkivel nem tudok szorosan nyomorogva aludni.

2016. márc. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Talán kétszer aludt velünk

1 sehogy

2 nem .. Attól féltem h apa fekszik rá

3 egyáltalán nem tudtam aludni .. Minden kis mozgásra ki pattant a szemem

4 nagyon zavart !

2016. márc. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

1. Legzesfigyelot ilyenkor sehogy, se állítólag ha veled alszik, valahogy ráhangolódik a te légzésedre, és kisebb a valószínűsége, hogy nem vesz levegőt. Nem tudom, mennyire igaz, de sok helyen olvastam.

2. Nem félek, régen a macskámmal aludtam együtt, még rá is tudok vigyázni, nemhogy a gyerekre :) Apa szintén.

3. Mikor még kicsi volt, én se tudtam vele aludni. Olyan fél éves kora óta már nem ficereg annyit, jobban alszik, azóta simán tudok mellette aludni. Szerencsére előtte kb 2x volt csak szükség az együttalvásra, 6 hónaposan viszont totál elromlottak az éjszakák. Vannak jó napok, amikor marad a szobájában, de olyan is van, hogy fél órát nem tudok egyben aludni. Na ennél sokkal jobb, ha mellettem van, ott lényegesen jobban alszik.

4. Egyébként se tudunk összebújva aludni, max elaludni :) de nekünk sokszor nem köztünk van a gyerek, hanem mellettem a falnál, így azért megoldhatató.

2016. márc. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

1.nem használtunk légzésfigyelőt.(már ezért le leszek pontozva:)

2.nem féltem,bár hozzátartozik hogy csak én aludtam velük,Apa külön így könnyű volt elférünk egy 180*200 as ágyban..

3.de folyton figyeltem,mindent felébredtem,de ugyanúgy amikor külön ágyban aludtak,akkor is folyton füleltem,nézegettem őket.

4.nem szoktunk összebújva elaludni,nem is tudunk.sőt már a gyerekek előtt is jórészt külön aludtunk.

2016. márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
24%

1. nem volt légzésfigyelőnk.

2. eszembe sem jutott, hogy megtörténhet

3. nem. de. hozzászoksz egy idő után.

4. párom nem összebújós, és a gyerek sem közöttünk alszik, hanem én alszom vele.


egész kicsiként is vele vagy mellette aludtam, olyan 10-11 hónapos korától meg szinte mindig együtt alszunk. fárasztó, de ez van. van, akinek ez jutott... inkább fáradt vagyok, minthogy utánam sírjon a gyerek. majd lesz, amikor már úgysem akar velem aludni. most még szereti :)

2016. márc. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!