Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nőgyógyászati műtétem lesz ....

Nné Adrea kérdése:

Nőgyógyászati műtétem lesz . Előrelathatólag 4 napot kell bemt lennem, de van egy 9hónapos babam. Hogy tegyem elviselhetőbbé számara ezt az időt? Apuka munka miatt nem tud vele.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 2. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Akkor ki lesz a picivel? Nálunk ilyen helyzetben biztosan a férjem vigyázna rá. Nem tud a párod szabadságra menni? Végülis az ő gyermeke is, neki is vannak "kötelezettségei".
2016. ápr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Kisfiunk 2 és fél hónapos volt, mikor műtétem volt és szintén 4 napot kórházban voltam. A férjem nem ment dolgozni, ő volt a fiunkkal, illetve anyósom segített be. Rossz volt nagyon, de így hozta az élet, átvészeltük.
2016. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Úgy, hogy mondd meg az apjának, hogy maradjon vele otthon.
2016. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Én is voltam hasonló helyzetben. A férjem maradt otthon vele, dolgozott home office-ból amennyit tudott, illetve anyukám is feljött segíteni neki, így tudott néha dolgozni egy kicsit.
2016. ápr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Én 5 hónapos, kizárólag szoptatott baba mellől mentem egy kisebb műtétre, és bár nekem csak egy éjszakát kellett a kórházban tölteni, de természetesen a párom maradt otthon a gyerkőccel.

Egyébként ebben a jó időben rengeteget kint lehet lenni, így le lehet kötni a gyerkőcöt.

2016. ápr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen egyértelmű, hogy a férjem maradna vele, nem egyedül vállaltam gyereket. Nincs olyan, hogy olyan a munkája, mert nem vállaltam volna vele úgy, hogy nem számíthatok rá. Gizike, gőzeke.
2016. ápr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha a többi válaszoló is hasonló véleményen van mint én, akkor ki pontoz le? 1-es válaszoló voltam ismét.
2016. ápr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Közel egy éves volt, amikor volt egy hasi műtétem (sérv és izomösszevarrás). Három hétig el voltam tiltva 5 kg-nál nehezebb dolog emelésétől. Bár a kórházi körülmények miatt én 24 óra után leléptem haza, napokig felülni se tudtam.

A három hétben a férjem és a szüleim felváltva látták el, mert én még a kiságyból se emelhettem ki az akkor 10 kg körüli gyereket, különben szétpattantak volna a varrások. Az első napokban meg szabadságon volt a férjem.


Sőt, a szülésem annyira pechesen sikerült, hogy 3 hétig saját magamat se tudtam ellátni. Férjem kivett szabadságot (az amúgy is járó 5 nap mellé) és az első három hétben a babát és engem is teljes egészében ő látta el. Amihez nem volt kedve/kapacitása, azt külsőssel oldottuk meg. Ha nem volt kedve főzni, akkor rendelt, ha takarítani, akkor hívta a takarítónőt. De a babát ő etette, ő kelt hozzá, ő fürdette, ő foglalkozott vele. Én annyit tudtam csinálni, hogy ha behozta nekem, akkor mellém tette és úgy tudtam vele foglalkozni.

2016. ápr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyilván a kérdezőnek nem tetszenek a válaszok.Mindegy,nekünk meg ő nem tetszik és az egész hozzáálasuk."Apuka" maradjon vele,egyértelműen.(hú de rühellem,mikor a nők már csak apukázzák a férjüket,lehet inkább ezért nem akar maradni,de ezt csak így mellékesen)
2016. ápr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

Arra mondjuk senki se gondol, hogy nyilván nem viccből nem tud apuka otthon maradni. Lehet hogy apuka bekefenntarto Irakban, tengerjáró hajón pincér, vagy csak kamionos és nem változtatható a beosztása.

De ha vaak arufeltolto a Tescoban se úgy megy, hogy na figyelj, főnök, akkor most én ki veszek 4 nap szabit, mert előfordulhat, hogy utana nem lesz munkahelye.

4 nap alatt semmi baja nem lesz a gyereknek.

2016. ápr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!