Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszamennétek a baba fél...

Visszamennétek a baba fél éves korában dolgozni? Vagy elítélitek?

Figyelt kérdés

A szakmámat úgy kell elképzelni, mint egy otthonról dolgozó gazdasági újságírót, csak valamivel komolyabb szinten.


Jelenleg CSED-en vagyok. A férjem is itthonról dolgozik nagyrészt, ezért arra gondolok, visszamennék dolgozni a gyerek fél éves korában.


Ez azt jelentené, hogy - mivel a GYED maximálva van - a fizetésem jóval több lenne, mint a GYED-em lett volna.


Jutna időm mellette a gyerekre, most se tudom megállni, hogy ne dolgozzak be pár projektbe, szeretem csinálni, a gyereket is el tudom látni a férjemmel közösen.:) Csak szeretnék a munkámért pénzt is kapni.


Nincsenek kötött munkanapok, nem kell bejárni, vagyis akár éjjel is dolgozhatok, ha akarok, de vannak persze határidők. Viszont tele vagyok energiával és ötlettel, és szeretném kihasználni a munkámban.


Ti visszamennétek így dolgozni vagy inkább csak a babára koncentrálnátok 1-2 évig itthon? Lehetnek ennek hátulütői később?



2016. márc. 31. 09:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
A te helyzetedben simán bevállalnám. Ráadásul a gyedet is kapod majd a fizu mellé.
2016. márc. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Így simán.

Én úgy mentem vissza 8 hónapos korában dolgozni, hogy napi nyolc órát bent kell lennem, de a férjem eljött gyedre, ő itthon van vele már 2 éve. Én ezt a döntésünket sem bántam meg. Nincs lelkiismeretfurdalásom, megkap a gyerek mindent mind anyagi értelemben, mind figyelemben, szeretetben. Ha úgy érzed, hogy képes vagy rá, akkor hajrá.

2016. márc. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
89%
Mi itt a kérdés? Jelenleg is dolgozol a baba mellett, csak feketén. Tehát meg tudod oldani a munkát is, az ellátását is. Akkor tényleg miért ne kereshetnél pénzt is közben, hivatalosan? Álommeló, otthon végezhető, rugalmas munkabeosztás. Szerintem így sokan bevállalnák a munkát egy gyerkőc mellett. Az ítélkezőkkel ne foglalkozz. Nem dugod bölcsibe a babádat, ott vagy neki mindig. Majd ha több gyereked is lesz, akkor már úgyis kevesebb időd jut a munkára GYED alatt. Addig dolgozz, amíg erre lehetőséged és energiád van.
2016. márc. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3: nem feketén, hanem ingyen, vagyis nem átvernek, hanem szimplán csak hülye vagyok.:)


az a kérdés, hogy nem kellene-e csak a babával foglalkozni. minden ismerősöm azt mondta, jó volt 2 évig kikapcsolni, csak a babával lenni. magam is meglepődtem, hogy mennyire friss az agyam és hogy az életem hasonló maradt a baba előttihez. kicsit bűntudatom van emiatt.

2016. márc. 31. 09:20
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
teljesen más lehúzni napi 8 órát benn , mint az otthonról végezhető meló. Nagyrészt aki nem megy vissza, az ezért.
2016. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Ugyanmár, miért lenne bűntudatod? Foglalkozol a gyerekeddel, nem a bölcsiben van egész nap fél évesen. Ha van erőd/kedved/affinitásod dolgozni mellette, szerintem ne érdekeljen más véleménye. Főleg, hogy az apja is otthon van, nagyon nagy szerencséd van, élj vele! Azt csak halkan jegyzem meg, hogy ha már el kezd kúszni/mászni/rohangálni/beszélni, nem biztos, hogy ugyanennyi energiád lesz, de majd meglátod. Én biztos belevágnék a helyedben. Engem pl. teljesen leszívott az itthon töltött 6 év, holnap megyek vissza dolgozni és rettentően várom, hogy végre felnőtt feladataim is legyenek. Van, akinek elég a gyerekkel játszani, van, aki ennél többet igényel fejben. Mások vagyunk.
2016. márc. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
A te helyzetedben simán. Ha hétfőtől péntekig napi 8 órában pl egy irodában kellene ülnöm, akkor biztos nem, de a te általad leírtak alapján biztos belevágnék :)
2016. márc. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

En kulfoldon elek, ahol egyebkent is sajnos csak 6 honap a szulesi szabi. 1-2 honappal meg lehet boviteni, de azt nem fizzetik. Nekem ugy sikerult 7 honapig otthon maradnom, h a ki nem vett szabadsagaim meg kitettek plussz 1 honapot.

Szerencsere jo munkahleyem van es lehet otthonrol is dolgozni. a masik pedig, h a parom rendhagyo muszakban dolgozik, igy amikor nekem be kell mennem az irodaba, akkor o otthon tud lenni a gyerekekkel (ikrek). Ha ezt nem tudtuk volna igy megoldnai, es nem lenne ilyen rugalmas a munkahelyem, akkor biztos nem mentem volna vissza dolgozni 7 honap utan.

Nekem ez igy pont jo, m sokat vagyok a gyerekeimmel, ugyanakkor, neha jo bemenni az irodaba es kicsit kimozdulni otthonrol, m az sem jo, ha az ember allandoan otthon ul a gyerekekkel.

2016. márc. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Így, hogy otthonról dolgozhatsz, a helyedben simán bevállalnám. Attól még tudsz a gyerekre is koncentrálni, hogy az alvásidejáben vagy éjszaka nemcsak mosogatsz meg teregetsz:-)
2016. márc. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Otthonról igen. Ha el kéne mennem, és otthagyni a babám, akkor nem. DE így simán. Én is ilyesmit teszek amúgy :) két pici gyerek mellől. Mert jólesik néha mással is foglalkozni.
2016. márc. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!