Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan baba aki a kezdetekt...

Van olyan baba aki a kezdetektől nem akar szopizni, és elutasítja az anyatejet? Anyósom azt mondta ő ilyen volt, nem kellett neki a tej.

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Anyósod nyilván nem emlékszik erre, hanem ezt mondták neki... így születnek a legendák.


A babák többsége akkor nem akar "küszködni" a cicivel, ha már jó párszor kapott üvegből, és rájött, hogy onnan könnyebben jön. (idő kell először, míg belövell a tej, addig kevés tej jön és nehezen - de ez a legütősebb immunerősítő, a kolosztrum).


Ha rájössz a technikára, ráérez a baba a szopira, és beindul a tej, az íze édes, anyaillat, testközel - miért ne szeretné? :)

2010. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Annak, hogy egy baba nem akar szopni, oka van. Legtöbbször az, hogy hamarabb találkozik a cumisüveggel, mint az anyamellel. És mivel üvegből könnyebben jön, persze, hogy utána már nem kell neki a cici, amivel meg kell "dolgozni".


Az én fiam is így járt a csecsemőosztályon, az inkubárotban: cumisüvegből adták neki a teát (kellett a folyadékpótlás), miközben nem tehettem mellre, mert véres volt az előtejem... A vége az lett, hogy nem szopik, fejem neki.


A tejet viszont szereti! Nagyon.


Nem tudok olyan gyereket elképzelni, aki jobban szeretné a tápszert, mint az édesanyja tejét. Anyósod sem a tejet utasította el, csak fárasztó volt neki cicizni. Lusta volt, magyarán. :-)

2010. jún. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek a töbivel.A babám is hamarabb kapott cumisüvegből nem tápott ,hanem lefejtem,igaz sárga volt erőtlen és megszokta és könyebb volt az üvegből,nagyon nehéz volt rászoktatni a cicire ,de sikerült.
2010. jún. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Állítólag én is ilyen voltam, anyunak nem volt teje, de kapott anyatejet egy nőtől, aki ugyanakkor szült, és rengeteg teje volt. Állítólag 3 hétig ittam csak meg, és nem tudom, van-e összefüggés, de a mai napig utálom a tejet.
2010. jún. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ő sem issza mai napig sem a tejet,nem tudom van e összefüggés. Nekem 4hónapos a kisfiam és szoptatom,soha nem kapott még cumisüvegből.
2010. jún. 26. 10:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon megkínlódtam a fiammal, pedig nem adtam neki cumisüveget. Besárgult, nem tudott szopni, ezért lefejtem és pohárból adtam neki a tejet. Hát, ez is zavart okozott, mert aztán már lusta volt szopni. A védőnő azt mondta, ne adjak neki semmit, csak cicit, ha éhes lesz, kénytelen lesz szopni. Tegyem mellre akár 10 percenként. Hát, úgy is csináltam, 1 hét alatt megtanult rendesen szopni. 2 hétig szopott, aztán megint úgy döntött, hogy nincs hozzá kedve. Kezdhettem elölről az egészet. Nagyon gáz volt, már szoptatási tanácsadóval is konzultáltam, nem tudtak okosat mondani. Mindenki más már feladta volna, anyukám is mondta, hogy mit szenvedek, tápszer és kész. De végülis 3 hónapos korában elkezdett normálisan szopni.
2010. jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!