Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez most mi a nappali alvásokkal?

Ez most mi a nappali alvásokkal?

Figyelt kérdés

6 hónapos babám eddig 4x aludt napközben kb másfél-2 órát bírt ébren tölteni aztán nagyon álmos volt már.

Este rengeteget kért enni és eddig ma is, gondolom növekedési ugrás, ha ez számítana valamit.

Ma 2,5 óra után aludt el 40 percre ez még el is megy, 10 óta viszont nem hajlandó aludni. Ilyenkor már a 3. alvásából szokott felkelni kb. Fél órája evett legalább evés közben látszik rajta, hogy álmos általában (inkább amikor van valami baja és nem tud elaludni akkor fordul elő egyébként könnyen el tudom altatni) de most még az sem, teljesen éber volt evés után is.

Ilyen hirtelen változhat az alvása egyik napról a másikra? 4 nappali alvásból hirtelen 2 lenne ennyire megnyúlt ébrenléti idővel? Vagy inkább csak a növekedési ugrás okozta átmeneti dologról van szó?

Köszönöm, ha válaszol valaki.


2016. ápr. 6. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Fiam mindig nagyon jó alvó baba volt, ő pl 8mhónaposan 3szor aludt egy nap. Delelőtt kb 2-3 órát, délután 2-3órát es még olyan 5óra felé is bealudt egy szűk órára. Szerintem lassan sok lesz neki a 4 alvás, majd szepen kialakul hogy hányszor mennyirpt alszik de szerintem ha nem álmos ne eröltesd, kialakul magától.
2016. ápr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak egy ilyen érdekesebb nap volt, mindig előfordulhat pár nap ami totál eltér a megszokottól, nálunk is mindig volt ilyen. (2 kisgyerekem van, 3 és 1.5 éves)

Viszont az is lehet hogy a 4 alvás már sok lesz neki, az ébrenléti időt én fél órával eltolnám a helyedben.

Ilyen esetekben amikor már többször előfordult hogy nem aludt valamelyik gyerekem a megszokott időkben, akkor én is változtattam, növeltem (fél órával) az ébrenléti időt, így minden helyre állt.

2016. ápr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából tegnap délután se nagyon fért már bele a 4. mert a 3. alvást nem akarta a szokásos időben csak később, de ma már az elsővel is sikerült elakadni.

Végül figyeltem mikor álmosodik el és 3 után sikerült letenni, 1 órát aludt és furcsa módon nem volt túl álmos estére.

De így kb 1,5 órát aludt csak, azért 2,5-3 szokott lenni.. Szóval szerintem is inkább csak egy furcsa nap, de tényleg lehet, hogy nem fog már 4x aludni, utólag belegondolva néha el is volt csúszva már az utolsó alvás.

2016. ápr. 6. 20:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 6 honapos a babam es par napja a nappali 4 alvasbol 3 lett. Igaz Ő csak fel orakat alszik, ritkan van hogy 1 orat is sikerul. Hat en is probalok rajonni, hogy miert lehet!
2016. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerintem normális, hogy 4-ből 3 lesz, nekem a rögtön 2 tűnik túl meredeknek.

Az én babám is inkább séta közben alszik hosszabban (1-1,5 akár), itthon leggyakrabban 30-40 perc az alvása, ritkán több.

2016. ápr. 7. 07:15
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha idetévedne valaki..

Nem is akar aludni. Kicsit nézelődtem a témában, elvileg egyáltalán nem egyedi, hogy a 6 hónapos növekedési ugrás mellett nem hajlandóak aludni a babák.

Ráadásul most kezdett el kúszni is, meg is értem, hogy ez fontosabb neki az alvásnál.

Az evést is érdekesen oldja meg mert nem eszik sűrűbben nappal sem többet nem fogad el egyszerre, lefekvés előtt meg 400 mili alatt nem hajlandó aludni.

2016. ápr. 9. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!