Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Simán rá lehet bízni a nagyany...

Simán rá lehet bízni a nagyanyjára egy 9 hónapos gyereket egy fél napra? Első alkalom lenne. Hogy kell az ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
Nem mondom hogy nagyon közeli a viszony, hetente kb egyszer találkoznak. De pl egyszer kettesben maradtak fél órára és észre se vette a gyerek. Ennyi idős korban hogy kell ezt csinálni?
2016. ápr. 7. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Attól függ, miért.
2016. ápr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
?
2016. ápr. 7. 11:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Heti egy talalkozas nem kozeli viszony? A gyerekeimnek akkor nincsenek is nagyszulei...szerintem ugyanugy ra lehet bizni,ahogy a ferjedre is. Ha megbizol benne persze,csak akkor.
2016. ápr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 LadyLoss ***** válasza:
Anyukám imádja az unokáit, ők is a mamájukat. Heti egyszer találkoznak átlagban, mióta megszülettek. Van hogy többet, vagy hogy kevesebbet. A heti egy alkalommal nagyon szoros a kapcsolat közöttük. Mikor rájuk bíztam őket, elmondtam ki mikor mit csináljon (mikor fektesse, mikor etette és mivel őket). Ennyi. A gyerekek észre sem vették, hogy elmentem. Vagy ha igen hamar megnyugodtak. Nem kell ezt túlgondolni.
2016. ápr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

neked sokkal jobban fog hiányozni a gyerek, mint te neki. Nyugi!

a napirendet mondd el, mikor szokott aludni, mikor mit adjon neki enni, hagyd ott a gyerek cuccát, alvóst, saját plédet, pelust, stb... és menj a dolgodra... és utólag ne háborogj, hogy kérésed ellenére mégis felkapkodták, ha sírt, hogy állandóan kézben volt, hogy mama/papa esetleg megengedte, hogy belekóstoljon olyanba, amit te még nem adnál... ez a nagyszülők dolga és az anyák sorsa :o

2016. ápr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
:) jó. nagyon izgatott vagyok.
2016. ápr. 7. 11:56
 7/10 anonim ***** válasza:
az anyukák ezt mindig sokkal jobban túl stresszelik mint kéne...kb a mi lányunk is ennyi idős volt mikor először ott hagytuk fél napra. nagyon anyás volt, mégis abban a fél napban nem is gondolt rám...ők úgy működnek hogy amíg anya a láthatáron van nem kell más, de ha nincs ott anya, azért jó az is, aki ott van (persze az fontos hogy ismerje a mamát, de a heti egy találkozás tényleg jónak számít, az enyém 2 hetente látja a mamát)
2016. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálam ez természetes volt, én már 1 hetesen ráhagytam. Szülés után "hozzánk költözött" 1 hétre anyósom. A varratszedésre 2 szoptatás között mentem kocsival, egyedül. Bár ezt végigaludta a gyerek.

Aztán ahogy találkoztak, mindig hagytam a mamát "kibontakozni".

130 km-re laknak, szóval nem találkoznak hetente, mégis szoros a kapcsolat. Csak egyik oldalról vannak nagyszülők, így nem bánom, hogy jó a kapcsolat. Először 1,5 éves volt a fiam, amikor 3 napra elvitte anyós. Tök jól megvoltak. Most 3 éves, és pont múlt héten volt nála 1 hetet.


AZt mondom, csak akkor bízd nagymamára a gyereket, ha tudod, hogy meg tudja adni a gyereknek amit te is megadnál (fizikailag, szellemileg...stb), és tudod, hogy betartja a játékszabályaidat (mindent úgy csinál, ahogy kéred. Ha eltér, akkor sem válik az a gyerek hátrányára). Nálunk ezzel nincs gond, így nyugodt vagyok amikor nála van, mert tudom, hogy jó helyen van a fiam.

2016. ápr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor az én kislányom lesz az ellenpélda. Születése óta folyamatos kapcsolata van a szüleimmel, szintén hetente találkoztak, vagy mi mentünk, vagy ők jöttek, imádta a gyerek a nagyszülőket és fordítva.

Aztán 8 hónaposan ott maradt náluk egy napra, tök jól el volt egész nap.

Aztán legközelebb mikor mentünk a szüleimhez, a lakásba belépve a kislányom elkezdett üvölteni és úgy kapaszkodott belém, hogy a kabátomat sem tudtam levenni, és ez az üvöltés egészen addig tartott, míg ki nem jöttünk a lakásból. El nem tudtuk képzelni hogy mi a baj. Több ilyen sírós alkalom volt, mire rájöttünk, hogy fél attól hogy én elmegyek. Hónapokig tartott mire újra helyreállt köztük a kapcsolat, de otthagyni azóta sem mertük újra :(

2016. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyém még sokat szopizott ennyi idősen, így nem tudtam volna fél napra különhagyni. De azt érdemes lenne kipróbálni, hogy elfogadja-e a mamájától az ételt vagy a tápszert.
2016. ápr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!