Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akinek 18 hónapot...

Anyukák! Akinek 18 hónapot szopizott a babája és nagyon cici fügő volt, hogy sikerült leszoktatni?

Figyelt kérdés
18 hós a babám tegnap éjszaka gondoltam egyet mondom nem adok neki cicit ,de ugy sirt huuuu és a vizet ,teát semmit nem fogad el,nem tudom mit tegyek lassan szeretném le szoktatni.
2010. ápr. 5. 20:38
 1/10 A kérdező kommentje:
éjszaka még 2szer 3 szor cicizik,nappal 4 -5ször
2010. ápr. 5. 20:39
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi most szoktunk le teljesen a szopiról. 22 hónapos a fiam és cicifüggő volt. Nem tudod egyszerre elvonni tőle a cicit. Fokozatosan egyesével hagyod el a szopit. Közötte kb. 1 hónap volt. Az első pár nap nehéz, de utána megszokja. Amióta leszokott, azóta nyugodtabban alszik, már nem ébred fel éjszaka.
2010. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm , arra gondolok, hogy vajon mi lesz mert nagyon sirt egyszerüen vizet nem fogadta el ,a cumit sem hüűűű nehéz lesz.
2010. ápr. 5. 21:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Fiam 23 hónapos volt mikor leszokott. Addig napi 4x szopizott (reggel, délben , este, éjjel) Próbálkoztam azzal, hogy kihagyjak 1-1 szopit, mondjuk az éjszakait, vagy a reggeli de szó szerint éjjel sírt nappal meg önkiszolgálta magát (nekiállt leszedni a ruhám) Szóval nem jártam sikerrel. Aztán terhes lettem és sajnos volt egy kis komplikáció ami miatt gyógyszert kellett szednem és úgy nem szoptathattam. Az volt az érdekes, hogy akkor egyből felfogta, hogy rossz a cici és anya nem tudja eteni. Néha rákérdezett kaphat- e de nem erőszakoskodott. Szó szerint egyik pillanatról a másikra leszokott. Sok sikert vagy kitartást! :)
2010. ápr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
22:27,köszönöm szépen a választ.kisfiam is huzza a pólómat,1hónappal ezelőtt 7-szer is szopizott egy nap ,ztán egyszer bekentem citrommal a cict és érdekes már nem kellet abban a pillantban,később kért és megint bekentem,éjszaka elfelejtette a citromat ugy hogy tovább szopizott,köszi a biztotást.
2010. ápr. 5. 22:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Előbb a nappaliról kell leszoktatnod, az éjszakairól utoljára. Keress vele sok összebújási lehetőséget, de ne abban a szituban (az a fotel/kanapé stb.) ahol szopizni szoktatok. És Te határozd meg, hogy mikor van szopi, mondogathatod is neki, amikor éppen nem hisztis, hogy csak ekkor meg akkor van, máskor nincs stb.

Sok türelem...

2010. ápr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ.
2010. ápr. 7. 14:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 17 hós,reggel és este kap,nap közben eszébe se jut. Régebben éjjel akár óránként kérte volna,így döntöttem hogy éjjel nincs szopi és kész!!! Ott volt mellettem sírt...nagyon de csendesen mondta hogy most nincs reggel kap,kb 3 éjjel volt rossz de kibírható,mert megnyugszik magától,csak rossz hallgatni az éjszaka közepén,és láss csodát,már nem kel fel éjjel,max. pár korty víz de za sem igazán.szóval kitartás a lényeg,szánd el magad!!!
2010. ápr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bocs,én mondtam nem ő:)
2010. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!Az én kisfiam 24 hónapos koráig ilyen volt.

Év elején kaptam egy csúnya petefészek gyuszit és mikor elmentem a dokihoz ő is jött és addig amíg én bent voltam ő kint várt apával.Majd mikor végeztem kijöttem és mondogatni kezdtem neki a nap hátralévő részében, hogy a dr. bácsi nem engedi többet, hogy cicizzen mert anya beteg és a cicik is betegek lettek.Képzeld megértette és addig cicifüggő kisfiam minden sírás nélkül leszokott, bár helyette cumisüveg van még egyenlőre de sokkal jobb így már. :)

2010. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!