Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Hogy telik egy...

Anyukák! Hogy telik egy napotok a pár hetes barátokkal?

Figyelt kérdés
Minden érdekel!!
2016. ápr. 7. 22:52
 1/4 Shai-Hulud ***** válasza:
barátokkal??????????? No de anyuka!!! :-P
2016. ápr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fél 7-fél 8 között kel, pelenkacsere, 2-3 naponta fürdetéssel kezdünk (este sokszor túl fáradt, és olyankor nem szereti). Férjem átveszi, ameddig lezuhanyzok és megreggelizek, Aztán 2-3,5 óránként szopizik, közte ébren van általában 15-30 percet, néha egy órát is, aztán alszik.


Napközben minél korábban, általában a 2. etetés után magamrakötöm kendőben, és elmegyünk sétálni, vagy boltba. Közben beindítom a mosást, ha éppen kell. A délutáni séta a fáradtság szempontjából nem jött be nála, csak nehezebbé teszi az altatást.


A fiam ölbebaba, nem nagyon tudok csinálni mellette sok mindent még úgysem, hogy napi sok órát van itthon is rámkötve kendőben. Mondjuk egy gyorsat főzni, kiteregetni, enni azt igen. Ameddig alszik, olvasok, netezek, a róla készült fotókat szerkesztgetem és töltöm fel a családnak egy netes albumba, vagy sorozatot nézek, vagy csak bámulom:)


Késődu. megjön a férjem, átveszi, kezdődnek a nyűgös órák, ha nem sikerül elaltatni, de úgy tűnik, a kendő csodákra képes, újabban vagy szopi után, vagy kendőben tud elaludni. Eddig szimplán nem aludt el ilyenkor, és férjem totál kifáradt, mire 1-2 óra múlva én újra átvettem az esti alvásom és vacsorám után. Most végre ráraktuk kendőben, aludt, mint egy kisangyal, nem akartuk elhinni.


9-11 között, ahogy éppen felébred, váltom a férjem, és etetéssel kezdődik az esti műszak:) Éjjel szépen alszik mellettem, első körben 3-5,5 órát, majd 1,5-3 óra közöttieket reggelig, rövid, általában pár perces szopikkal. Napközbeni szopik 15-25 percig tartanak átlagosan.

6 hetes

2016. ápr. 8. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

5.hetes, nálunk kétféle napirend van, apanap és anyanap.


anyanap (ez heti 2 nap, amikor a férjem bemegy dolgozni):

-7:00 kelünk, peluscsere, fürdetés, tápszer, férjem csinálja az egészet, kivéve a fürcsit, én addig ápolás, smink és egy mosás, 8-kor indul dolgozni

-délelőtt:gyerek alszik, anya disszertációt ír v más munkáit csinálgatja

-11:00 pelus+etetés, baba alszik 12:00-14:00: az apa hazajön, ebédelünk (vagy itthon vagy elmegyünk)

-15:00 etetés, peluscsere, gyerek pihiszékben a forgókkal játszik, alszik

-16:30: a férjem hazajön, kimegyünk sétálni és vásárolni

-19:00 etetés, peluscsere

-21:00-ig nem alszik vissza, verset, mesét olvasunk neki, játszunk vele, sorozatot nézünk a férjemmel

-23:00 etetés, peluscsere, alszik 23:30-tól reggelig


apanap (mikor a férjem nem megy be dolgozni):

minden kb ugyanaz, kivéve hogy de és du is megyünk sétálni a gyerekkel, reggelizni ilyenkor mindig reggelizőhelyen szoktunk és délelőtt néha saját dolgaim intézem, míg ők sétálnak (fodrász, gyanta, bank), meg este megfőzünk másnapi ebédre, ha másnap anyanap:)


-hétvégén egyik nap jönnek vmelyikünk szülei kb. 2 órára és nagyobb séta v múzeum a másik napon.


és ti, kérdező?:)

2016. ápr. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úristen de álomszerűség van nálatok utolsó. Az én gyerekem 9 hónapos, 3x kel minimum éjjel és semmi napirend. Soha nem is volt, mindig is kelt. Álom...
2016. ápr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!