Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet? A kisfiamnak...

Mitől lehet? A kisfiamnak tegnap este óta láza van. A legmagasabb fenékben mérve,39 volt, elég nyűgős, meg sirdogál.

Figyelt kérdés
Egyébként nagyon nyugodt baba. Már van egy foga most jön a második. Lehet, hogy ez okozza a problémát? (Ovoshoz vittem, a torka nem piros, nem talált semmit.)
2010. ápr. 5. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A fogzás ennyire magas lázat nem okoz, ez inkább 3 napos láz lehet. Ez egy vírus fertőzés, ami pár napig okoz magas lázat. A lázcsillapításon és a folyadék pótláson kívül más teendő nincs vele. Amikor elmúlik a láz, akkor jönnek elő a kiütések. Általában csak a törzsön, de végtagokon vagy arcon is lehetnek. A nagykönyv szerint a kiütések egy napig tartanak, de előfordulhat, hogy azok is pár napig tartják magukat.
2010. ápr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia


Nekünk nemrég volt ez a 3 napos láz,amit említett az előttem lévő hozzászóló.

Nálunk azért ilyen magas láz nem volt,de lehetséges ennél a vírusos fertőzésnél.

Azért is ez a neve ennek a betegségnek,mert 3 napig van láz,majd pikk-pakk elmúlik,és a 4. napra kijönnek a teste részein a pöttyök. Hozzáteszem nálunk még a babám feje búbján is voltak pöttyök... 1 nap alatt biztos hogy nálunk nem múlt el,de kb 2-3 nap alatt biztosan eltűntek a foltok. Előszőr én is a fogára gondoltam amúgy,de mikor megláttam a pöttyöket....na mondom irány a doki....Akkor mondta,hogy ez a 3 napos láz volt.... Nálunk a legmagasabb láz az 38 fok volt.. Amúgy mondta a doki is,hogy akár a foga miatt is lehetett lázas,de mivel kijöttek ügye a pötyik,így biztos volt ez a vírusos dolog... Ő is azt mondta,hogy nem kell vele semmit sem csinálni,mert majd elmúlik magától... Azért én kértem tőle germicid-c kúpot,mert nagyon rosszul aludt egy pár napja.... Amúgy míg nem voltunk dokinál én adtam neki viburkolt,meg nurofen szuszpenziót..,na meg az ínyét is kenegettem dologéllel,meg dentinox-al...

A doki azt mondta,hogy ezek amiket adtam neki ezek mind jók voltak..!


Üdv.,egy 8 hónapos kislány anyuja :)


Neked mit mondott a doki,hogy mivel enyhítheted a babád fájdalmát?

2010. ápr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia


Na mi van a babáddal?

Írd már meg légyszi,hogy mi volt/van?


Köszi!

2010. ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!!!

Köszönöm mindenkinek a választ. Nekünk is 3 napos lázunk volt. Sajnos csak én diagnosztizáltam, mert vidéken lakunk de most fejöttünk Pestre és itt ugye idegen gyerekoros van, ide nem vittem el. Hétfőn kezdődött a láz, nem volt túl magas 39 volt a legmagasabb, szerda este még volt láza, de csütörtökön már egyálatlán semmi, viszont megjelentek a pöttyök, rengeteg sok először az arcán, majd a hasán és a hátán is. Még nem mult el sőt ma reggelre sokkal több lett. Szóval most várom, hogy elmúljon.

2010. ápr. 9. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!