Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudtok foglalkozni 2...

Mit tudtok foglalkozni 2 hónapos babátokkal amikor ébren van hosszabb ideig?

Figyelt kérdés

Még nem jött el a séta ideje, a kis ágyban nem marad el. Mit tudtok vele játszani ami hosszabb ideig is leköti? Esetleg úgy, hogy ne kelljen ölben tartani?

Nem mindig van kedvem énekelni, beszélgetni. Alapból is mindig szűkszavú voltam és sajnos ez most sem változott... :-(


2010. ápr. 6. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak különböző zenélő játékok, nekünk pl.: tanuló kutyus, azt nagyon szerette a kislányom hallgatni. Ágy fölé helyezhető zenélő, vagy csak sima forgó, minél színesebb annál jobban leköti a figyelmét, bár kislányom ezt nem szerette.
2010. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mindig vittem magammal a kisfiam a lakáson belül, bármi dolgom is volt (főzés, mosás, stb.). A konyhában például feltettem az asztal közepére egy hordozható kis "ágyban", és ő elnézelődött, hiszen újdonság volt számára az új hely. Ha mostam, odaraktam a mosógép elé - el sem hiszed, mennyire szerette nézni, hogy az forog.

Kezdettől fogva vittem magammal, mégsem volt állandóan a kezemben. Én tudtam haladni a dolgommal, ő meg remekül szemlélgette a világot.

Ha van hordozható kis fekvő alkalmatosságod, próbáld meg beletenni, és vinni magaddal. Nem muszáj folyton beszélni hozzá, csak legyél ott körülötte. Nekem bevált, próbáld ki Te is!

Egy 18 hónapos kisfiú anyukája.

2010. ápr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs hordozható fekvő alkalmatosságunk. csak a kocsiba köthető bébihordó van. A konyhában pl. nem tudom hová tenni, mert ott nincs asztal, csak egy kevéske kis előkészítőpult, mert külön étkezőnk van. Ha ott teszem az asztalra, akkor meg nem lát a konyhában engem.

Zenélős játékokat milyet érdemes venni?

2010. ápr. 6. 12:13
 4/7 anonim ***** válasza:
én az autós hordozóban szoktam magammal vinni a konyhába.leteszem a földre,mert máshová nem tudom,ott szokott nézegetni.de mondjuk az én fiam nem szeret csak úgy feküdni,vagy üldögélni.
2010. ápr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát az enyém se az az elvagyok magamnak és nézelődök típus. Ha az ölemben van és ott mutogatok neki, vagy elnézeget onnan magának, úgy jól el van. Nem szeretném azt sem, ha hozzászokna ahhoz, hogy mindig ölben van. És így meg nem lehet lenni egész nap. Nem tudok főzni, mosni, takarítani. Az ő délutáni alvását pl. szeretném én is pihenéssel tölteni. Ezért szeretnék valami elfoglaltságot, megoldást találni.
2010. ápr. 6. 13:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a kiságyára kereszteb feltettem egy kocsicsörgőt, és azt tudta ütögetni, és így elvolt a kiságyban is. Tedd ki az ágyatokra hasra, rakj elé a közelébe szines játékot, hogy próbálkozzon az elérésével.
2010. ápr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is két hónapos de minden nap délelőtt 11-kor és délután is úgy 3 óra felé sétálunk fél -3/4 órát, ha nem esik az eső és nem fúj a szél. Ti is mehettek nyugodtan. Vettünk neki játszószőnyeget olyat amiről lógnak le plüss figurák, azt is nagyon szereti és el van velel akár fél órát is magában.
2010. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!