Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig tart a normál...

Mennyi ideig tart a normál kajára való átállás?

Figyelt kérdés
Kislányom pénteken volt 1 éves. Gondoltam (már múlt hét hétfőn), kipróbálom, hogy "felnőttesen" készítem a főzelékét. Alig akarta enni, pedig előtte mindig a mi kajánk kellett volna neki. A "babás" ételekből 260-280g/étkezés a befogadóképessége, a normális ízes, rántásos főzelékből meg örülök, ha a nap folyamán elfogy a 200g. Azt hittem megváltozott a gyerek, és az eddig gyönyörűen evő babám hirtelen nem akar enni. De a bébi kajákból, amit krumplival sűrítek, és nem sózom, seperc alatt elfogy a mennyiség. Mennyi idő alatt fog átállni a rendes kajákra?
2010. ápr. 6. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Egyszer olvastam egy tanulmányt, amibe azt írták, hogy a babák emésztőrendszere 3 éves korra éri el a felnőttek emésztési érettségét, tehát elvileg akkorra tud átállni a mi kajánkra.
2010. ápr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyik pillanatról a másikra nem tud átállni, mert nem szokta meg az emésztése, nem szokta meg a gyerek az ízeket, hogy teljesen más. Türelmesen, apránként kell haladni, az elején akár egy kis kanállal is elég aztán minden nap egy kicsivel több.

Nagyon sok tanulmány készült arról miszerint a válogatós gyerek abból lesz, hogy a szülő nem szoktatja hozzá az ízekhez megfelelő módon.

2010. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még nem akartam elküldeni.. no de van mindenféle anyuka, aki pl. azzal büszkélkedett nekem, hogy 3 hónaposan sültcombot szopogatott be a kisfia, és persze közben büszke volt rá és magára.. én azért igyekszem a szintén 1 éves gyermekemnek valamelyest valami hozzátáplálási elvet követni- pl a sajátomét:) mert ahova nézel mindenhol mindenki mást mondd.. nálam a lényeg, hogy amit a természet csinált, abból baj nem lehet- (jó, lecsét, babot meg még ami nem annyira egyszerű, még nem kapott 14. hónapos)

Nem kell erőltetni, hogy azt egye amit ti, úgy is fog kérni és meg fogja kóstolni:) nálunk így van, különben kiveri a balhét:D

2010. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
És egyetértek a közben beesett másodikkal :)
2010. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor csinálom a babakaját, és apránként szoktatom a felnőtteshez, mint a hozzátáplálás elején tettem. Amúgy nem siettetem, a lényeg, hogy rendesen egyen. Ha ezt a babakajával tudom elérni, akkor azt csinálok, és a miénket kóstoltatom. Köszönöm. :-)
2010. ápr. 6. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!