Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Voltatok már úgy, hogy mikor...

Voltatok már úgy, hogy mikor már nagyon fáradtak, kimerültek voltatok türelmetlenek, idegbetegek voltatok a babátokkal? Aztán ahogy jött úgy el is mulik. Lehet meghülyültem.

Figyelt kérdés
2008. szept. 23. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne aggódj, szerintem már minden odaadó szülővel előfordult, hogy kiborult a gyerektől. Ez velem már többször előfordult.

2008. szept. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 gyerekem van, egy 6 éves, és egy 8 hónapos.

Velem is sokszor előfordult már, hogy remegtem az idegtől. Sajnos, van ilyen. Én olyankor becsukom a szemem, és próbálok minnél előbb lenyugodni.

2008. szept. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne aggódj ez minden első másod mit tudom én hányadik babás anyukával elő fordul. Természetes reakció amikor a kimerültségtől már nem gondolkodol reálisan. Ilyenkor ha tudod add át másnak kicsit a babát. Elég ha éppen otthon van apuka és a kezébe nyomod. Én az első babámmal sokszor voltam így s mikor azt éreztem mérgemben olyat tennénk vele amivel ártok egy gyors mozdulattal vagy férjem kezébe nyomtam, vagy letettem az ágyába ha egyedül voltam és kimentem kicsit a szobából hagytam sírni. Mikor lecsillapodtam szeretve átöleltem. Ez azt hiszem most hálálja meg magát amikor 4 éves. Mert ha látja rajtam,hogy fáradt és ideges vagyok odabújik és csak annyit mond szeretlek anya. S elmúlik a rosszkedvem:)))

most a másodikkal is néha előfordul, de már tudom kezelni:))

Jó babázást és ne ijedj meg ettől nem vagy tőle rossz anya.

2008. szept. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia,én is igy vagyok ezzel,ha pedig sir már ki tudnék dühömben szaladni a világbol is,a tehetelenségem ,meg hogy ordit és nehezen nyugszik meg olykor,teljesen szétmegy a fejem,olyan idegbeteg tudok lenni.hogy olyankor anyukám átviszi magához,szomszédok vagyunk.4 hos baba anyuja.
2008. szept. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam így. A fiamat születése óta egyedül nevelem, és bizony a sokadik átvirrasztott éjszaka után, amikor már csak arra tudtam gondolni, hogy egy normális családban azért kicsit több segítséget kap a friss anyuka, akkor már tényleg azon a ponton voltam, hogy nem lennék ura a cselekedeteimnek. Akkor előfordult, hogy betettem a babát az ágyba és kimentem a konyhába, megittam egy pohár hideg vizet és jól kifújtam magam. Nekem ennyi elég volt rövid távon, hosszú távon pedig az, hogy anyukámmal megbeszéltem amikor már nem szoptattam, hogy néha néha este vigyázzon az unokára, amíg én egy kicsit felnőtt emberek közé megyek felnőtt helyre, felnőtt dolgokról beszélgetni.
2008. szept. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon türelmes embernek tartanak, mégis megesik, hogy kiborulok...Szerintem nincs az a szülő, aki ne borulna ki, amikor sír a babája és nem tud semmit tenni ellene. Az, hogy nem tudod mért sír, nem tudod hogyan is segíthetnél...mindenkit kikészít.

Amúgy pedig rossz napja is van mindenkinek és a fáradság valóban idegessé teszi az embert. Én ilyenkor megkérem a páromat, hogy foglalkozzon kicsit a babával, mert "lemerültem". Aztán igyekszem kipihenni magam...

Biztosan nem hülyültél meg! :)

2008. szept. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én épp ma borultam ki. Mondjuk ez már tegnap kezdődött. Ne aggódj, mindenki van így és valóban ahogy egy előttem szóló írta, ettől nem vagy rossz anya. Elsősorban az embert az idegesíti, hogy nem tud mit kezdeni a sírással. Én ma pl. letettem a játszószőnyegére és kimentem a konyhába kifacsartam a mai almája levét, de már majdnem sírtam én is közben. Addig a leányzóm a szőnyegén sírt. Aztán amikor végeztem, már akkora lelkiismeret furdalásom volt, hogy beszaladtam felkaptam és vígasztaltam, minden mérgem elszállt. 2 perc és elaludt a kezemben, hogy hozzámsimult. Azóta ismét helyreállt a lelki békém. :)
2008. szept. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Ilyenkor mikor kiborulok arra gonodolok hogy az én tündérkémre milyen sokat vártunk hogy jöjjön és ilyenkor már jobban is vagyok!

Szerintem is teljesen normális!

Sok boldogságot (és nyugalmat :)))))!

2008. szept. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!