Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen türelmetlenek és...

Miért ilyen türelmetlenek és nem megértő sok férfi ill. apuci?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogy például itt vagyok én, imádom a férjemet, nagyon kívánom és vágyom utána, de nagyon sokszor érzem úgy, és talán érezteti ő is úgy velem,hogy én nem akarok vele együtt lenni, hogy jó lenne, ha bármikor bármilyen helyzetben időben ágyba bújnánk és szeretkeznénk, stb...DE rosszul érzem magam nagyon attól, hogy nem ért meg engem.... három hónapos a kicsi babám, és még nem alusszuk át az éjszakát, vagyis többször felkelek hozzá szopizni, így nem mondhatnám hogy nem vagyok fáradt... napközben hiába mondjuk hogy itthon vagyok, az nem pihenésre megy el... van egy nagyobb lányom is, vele is kell foglalkozni, a picivel is, háztartás, főzés...

A másik hogy nem igazán fogytam vissza a szülés után és engem igenis rettenetesen frusztrál hogy így nézek ki, hiába mondja ő hogy gyönyörű vagyok, én nem érzem magam annak, és így nem tudom elengedni magam...

Mit tehetnék hogy jobb legyen a helyzet? Van valakinek ehhez hasonló problémája?


2009. aug. 7. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Két dolog tud segíteni.

Az első egyszerűbb: ha azt mondja, hogy tetszel neki, fogadd el!! A lényeg, hogy neki szép vagy, és ne fursztráld magad. 3 hónapja szültél, majd lemegy a felesleg, most a szoptatás a fontos!

A másik nehezebb: apa csak akkor fogja megérteni, hogy min mész keresztül és mitől vagy fáradt - hiába vagy otthon egész nap- ha rá marad minden. Ne adja isten, de veled valami történik, és pár napig nem vagy otthon, és neki kell mindent ellátni. Akkor fogja igazán tudni, átérezni, hogy min mész keresztül, és akkor fog jobban megbecsülni.

Ezen javíthatsz apró trükkökkel, hogy bevonod a háztartásba, gyereknevelésbe. Fürdesse a gyerekeket, vagy legalább a nagyobbat, vagy pakoljon el amíg te fürdetsz, néha etesse ő őket, legyen mondjuk övé mindig a vacsora, hétvégén még több, akkor öltöztesse fel reggel, menjenek boltba, addig te pihizhetsz kicsit, reggelizzenek, délután menjenek sétálni, mosogasson el ő...stb.

Tudom nehéz, de rá lehet venni őket finoman:-)

2009. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, még nem vagyok ilyen helyzetben, de egyszer majd lehetek. Szóval, szerintem mondd el neki, hogy te is kívánod, de vannak dolgok, amire vágysz, hogy többet beszélgessen veled, hogy több ideig tartson az előjáték, mert lassan indulsz be, hogy néha elmosogasson, mert te nagyon fáradt vagy, vagy egyszer-kétszer ő keljen fel, amikor pelust kell cserélni a babának. Ilyenek. Meg hogy tudj egy kicsit magaddal is törődni, hogy elhidd, hogy tényleg szép vagy.
2009. aug. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mesélhetnék....

kb 5kiló felesleg van rajtam és pont a hasamon.és engem is zavar,és a férjem is "cseszeget" miatta.eddig szopott a baba,nem tudtam nagyon fogyózni,és amúgy sem megy az pikk pakk.Nekem is azt sérelmezi,hogy én sose vagyok kapható semmi jóra.Az első 4hónap szörnyű volt.Hasfájás,nyűglődés,éjjeli kelés,szopi,vissza ringatás.Meghalni nem lett volna erőm.Napközben sem nagyon pihentem,mert akkor meg állandóan mentünk sétálni,hogy legalább kint aludjon a jó levegőn(addig se kell ringatni)...háztartás..stb.Ráadásul külföldön dolgozik,így csak 7végente van/volt itthon,ilyenkor szombaton egész nap pihent,vasárnap meg mindig más dolga volt,így én szinte sose pihenhettem.Aztán belefáradtam,és leültem vele beszélni,hogy ha azt szeretné,hogy legyen házaséletünk,és normális legyek(ne mufurc),akkor a vasárnap legyen az én pihenőnapom.Ment is jó pár hétig/hónapig,de mostanában megint inkább teher mint segítség.Mellesleg az elején (nem tudom ki hogy van vele)de nekem a hátam közepe se kívánta a szexet.Valahogy úgy éreztem,hogy nem NŐ hanem ANYA vagyok elsősorban,és minden a gyereké.Aztán ahogy egyre nagyobbacska lett a fiam,úgy hova tovább ügyesebb lett/lettem.Napközben,ha zűrös volt az éjjelünk,én is ledőltem vele aludni 1-1 órácskát.Így estére kicsit jobban lettem.Nálunk sokáig a közös fürdőzés jött be,vagy ha kívánósak voltunk,akkor nagyon hamar ágyba bújtunk...8-9körül.Mert a baba abban az időben mélyen aludt.

Mindenképp meg kellene beszélnetek,hogy te igen is kívánod őt,de legyen egy kicsit türelmesebb,hiszen 24órás ügyeletben vagy.Remélhetőleg sikerül megoldanotok.

Az meg hogy olyan türelmetlenek,azért lehet,mert valahogy feleslegesnek érzik magukat,hiszen látják hogy nekünk ez milyen jól megy.Így elvárják,hogy velük is 100% ban legyünk.

2009. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi lányok a válaszokat, jól esett mindenki bátorító szavai... Nem teljesen jól fogalmaztam, nem az a baj, hogy nem segít a háztartásban, az a legnagyobb probléma/problémája, hogy nem naponta kétszer szeretkezünk, meg hogy ha épp a melleimet szeretné úgymond kényeztetni, közlöm vele, hogy ne csinálja, mert az a babáé, és érzékeny is, képes megsértődni rajta... hogy hogy hogy nem esik ez nekem jól... kezdek befordulni tőle,hogy folyamatosan azt bizonygassam hogy igenis szeretem és kívánom, de már nem lesz semmi sem olyan mint a baba előtt, legalábbis egy darabig...
2009. aug. 7. 21:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Naponta kétszer akar szeretkezni? Úgy látszik le kéne kötni valamivel az energiáját, hogy egyszer is elég legyen neki. Más: tapasztaljátok ki, hogy mostmár hogyan esne jól, ha a melleidet kényeztetné. Lehet, hogy simogatás, puszilgatás jobban esne, mint az, amivel próbálkozik.
2009. aug. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!