Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Espumisan, vagy Infacol?...

Espumisan, vagy Infacol? Fájhat a babám hasa annyira, hogy 2 órán át szinte levegővétel nélkül sír?

Figyelt kérdés
4 hetes a lányom, és több, mint 2 órát sírt folyamatosan, már fuldoklott. Ilyet még sosem csinált. Máskor is fájt már a hasa, de időszakosan abbahagyta a sírást, és nem hergelte magát ennyire fel. Most félelmetes volt, már majdnem indultam az ügyeletre. Láza nincs, más probléma nem volt vele. Infacol vagy Espumisan a jobb? Tudom, minden babának más, de talán levonható itt egy "átlag"...
2010. ápr. 6. 22:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mi Espumisannal kezdtük, használt is egy ideig. Negatívuma, hogy úgy emléxem, a szopizás/evés végén kellett adni a babának, viszont soxor előfordult, hogy bealudt szopizás közben (nehéz időzíteni)


Aztán váltottunk Infacolra, amit evés előtt kell adni és szerintem jobban is használt neki.

Nekem viszont nem volt igazán sírós akkor sem a babám, de elég fájdalmasan nyögdécselt a pocija miatt.


Véleményem szerint mindenképp próbáld ki vmelyiket, remélhetőleg jobban lesz tőle a babád.

De ha ezektől sem javul a helyzet, sztem azért érdemes orvoshoz fordulni. Lehet hogy ő is csak annyit mond, hogy hasfájás, de biztos ami biztos!


Végül egy "kis jóhír": az esetek többségében 2-3 hónapos korban egyik napról a másikra elmúlik, nálunk is így volt :)

2010. ápr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek ugyanaz a hatóanyaga, sőt van egy harmadik készítmény is : sab simplex - ebben van a legtöbb szimetikon. A fiamnak bevált az espumisan, a lányomnak nem volt jó se az espumisan, se az infacol (mellesleg az angol vizet is kipróbáltuk, ami édesköményes), neki a sab simplex használt a pukizás segítésében. Minden gyerkőc más.
2010. ápr. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ja, és tényleg fájhat annyira a pocija, hogy 2 órán át bömbizik :( utolsó voltam.
2010. ápr. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!Túl három hét szenvedésen, kipróbálgatva mindent amit csak lehet recept nélkül kapni a patikában, azt javaslom vidd el a babát az orvoshoz.A mi kisbabánk négy órát sírt folyamatosan a hasfájástól. Tegnap elvittük a gyermekorvoshoz Papaverin cseppeket kapott és Normaflore-t, lényegesen jobb a helyzet.

Engem megnyugtatott a doktornő, hogy a baba hasfájós és nem más betegsége van.Ha a kisbabád neked is hasfájós, akkor úgy tűnik, hogy ez a szer valóban hatékony.

Üdv.:K.

2010. ápr. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk az Infacol vált be, mondjuk az enyém csak nyöszörög nagyon, nem kiabál, nagyon csak akkor szokott sírni, ha éhes, de akkor addig kiabál, míg cici nem kerül a szájába...

Az Infacolban az a gáz, hogy evés előtt kell és ha mellre teszem, lecsúszik a szája és ettől még dühösebb lesz... úgyhogy nálunk először kis evés, Infacol, vissza cicire.

2010. ápr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!