Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányomnak adhatok...

1 éves kislányomnak adhatok tejet vagy előbb tejitalt vegyek?

Figyelt kérdés
A védőnő mondta hogy hígítva adhatok kislányomnak tejet. Eddig Baby Fit 1 tápszert ivott de ezt nem lehet kapni, így vettünk neki Humana 3-as tápszert. Ti hogy vezettétek be és mennyi idős volt a babátok?
2010. ápr. 7. 11:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Igen ha tejet adsz neki azt felessel kezd. Fele víz fele tej. Én tejjel kezdtem mert nekem se a tápot,se a tejitalt nem itta,akár milyen ízbe vettem. Kb 30000-et dobtam a kukába,mert mindet kipróbáltuk szinte.
2010. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 hósan adtam neki simán a bolti tejet. Először csak fél-1 decit kapott 1-2 napig. Utána már itta, amennyi jól esett neki. Én nem hígítanám, elég híg az így is. Nem is kell forralni se. Én a 2,8 -ast adom, mi is azt isszuk.
2010. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam most lesz 21-én 16 hónapos 13-14 hónapos korától adok neki sima 2.8%-os tejet(vagyis kakaót)nem hígítottam semmivel.De ebből is a nem tartós tejet adom neki, nekünk a dokink mondta,hogy ezt adjuk. Nincs semmi baja tőle. Egyébként mi is 1 éves koráig Humanat tápszert ittunk. De mi az 1-et.
2010. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Első vagyok,én mai napig forralom 24 hós a babóm
2010. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
bár én még nem adtam bolti tejet,most 13 hónapos fiamnak,de a doktornő így javasolta:a kész tápszerhez keverjek 10-20 ml-t és mindig emeljem az adagot 10-20 milivel,míg ki nem váltom teljesen a tápszert.2,8-as tejet mondott.vizezni felesleges,eléggé vizesek a mai tejek,és nem a zsír tartalomtól fáj esetlegesen a babák hasa,hanem a fehérjétől mert nehezebben emésztik(doki mondta).A vese is nehezebben dolgozza fel,ezért javasolt a tejbe egy ici-pici cukrot is,így állítólag könnyebben feldolgozza.
2010. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezekben a bolti "tejekben" már szinte nincs is tej sőt a tartós tejben abszólúte nincs csak tej por van benne igy én higitás nélkül próbáltam(12hós),de nem issza meg sem a tejet sem pedi a kakaót sem ezeket a bio tej pótlókat tápszert sosem ivott!És a hipp babatej sem kell neki!csak tejberizsként eszi meg sehogy máshogy!
2010. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos a bolti tejeknek csak a nevük tej, de nem sok bocit láttak. :-) Annyira kevés tej van bennük, hogy felesleges hígítani. Az én védőnőm babatejet vagy tápszert javasolt az 1 éves lánykámnak.
2010. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia! Na én 2 napja adok a lányomnak tejet a reggeli tápszer helyett, 1 éves múlott pár napja.

2,8as tejet vettem neki /én nem iszom meg egyáltalán/ és higítás nélkül felforralva kakaóval kapta. Nekünk azt mondta a védőnő hogy nem kell felesbe adni neki, mert ezek valóban nem láttak bocit, ha házi bocitejet akarsz neki adni az más. Ja és nekünk kifejezetten mondta hogy ne adjak másfél %osat mert abban még annyi minden sincs mint a 2,8asban. így már 2 napja 12 hónapos lányom tejet iszik :)

2010. ápr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, annyira örülök, hogy ebben a topikban végre találtam olyanokat, akik adnak tejet a gyereküknek!! Mindenhol nyomják ezt a tej ellenes dumát, hogy 2 meg 3 éves korig ne is adjunk, de szerintem felesleges addig húzni, a bölcsiben is adnak tejet nekik. Az én lányom a jövő héten lesz egy éves, és elhatároztam, hogy 13-14 hónaposan bevezetem nála is a tejet, mert a tápszer az ára miatt már kész horror. :-)) Szóval én is köszönöm a válaszaitokat, mint megerősítést. :-))
2010. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Azt szeretném még kérdezni, hogy reggel és este is tejet adtok babátoknak? És kap napközben más tejterméket is? Joghurt, túró stb. Nem sok így?
2010. ápr. 8. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!