Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Saját készítésű étel vagy...

Saját készítésű étel vagy üveges bébiétel?

Figyelt kérdés
Bár akad fenn a rostán nem egy üveges bébiétel mégis megbízhatóbbnak tűnik, mint az ellenőrizhetetlen bolti illetve piaci zöldség,gyümölcs.Véleményekre lennék kiváncsi pro és kontra,ki mit lát jobbnak...
2010. ápr. 7. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy mi a jobb, csak azt tudom megosztani veled, amit a gyerekorvosunk mondott. Ő alapjáraton a saját készítésű étel híve, de azt mondta, hogy ha gyakorlatlan vagyok a főzésben, akkor úgy 1 éves korig inkább többségében üvegeset adjak, mert azokból tuti nincs "kifőzve/forralva", ami értékes a zöldségben (vitaminok, ásványi anyagok). De csak ezzel indokolta, amúgy Ő a saját főzésűt javasolta. Én ezt követtem, mert marha béna vagyok a konyhában, egy teát képes vagyok elrontani. 1 éves korig úgy 80%-ban üveges ételt adtam, azóta viszont a manóm azt eszi, amit mi, többnyire, ezért drasztikusan lecsökkent az üveges bébiétel fogyasztás nálunk.
2010. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hat az igazsag az, hogy ha nem te termeszted a zoltseget, gyumolcsot ki tudja honnan van mivel permeteztek. Nekem anyukam szokott sajat kertunkbol almat, repat stb. adni igy en azt adok a babamnak. Ha ez elfogy es anyu nem latogat meg egy ideig vagy mi nem megyunk akkor uvegeset szoktam neki adni. Szerintem a Kecskemeti vagy a Hipp megbizhato mert velemenyem szerint vizsgaljak oket. De ki tudja??? en is kivancsi vagyok a velemenyekre.
2010. ápr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt kérdés, mert a lányunk nem eszi meg az üveges bébiételeket. Konkréten 1 van, amit megeszik, ha netán úgy alakul, h vmi miatt nem tudok főzni.

De én amúgy is azt szerettem volna, ha azt eszi, amit főzök...Ősszel fagyasztottam le gyümölcsöket - barackot, körtét, így nem a boltit vettük, mikor nem volt friss hazai.

Amúgy bébiételből csak olyat vettünk, amiben nem volt hozzáadott cukor - de nálunk csak az Univer vált be, gyümölcsfélékből még néha a Nestlé. Kecskeméti semmiképp, mert szinte mindent cukroznak.

2010. ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én ha tehetem főzök a babámnak.Igyekszem,a saját kertin kívül biot beszerezni,vagy fagyasztottat.Bébiételt átlagban hetente 1-szer,esetleg 2-szer kap, ha valamiért nem érek rá főzni.Én is Kecskemétit és Hippet veszek,néha Nestlét.
2010. ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Saját készítésűt kap nagyrészt, bébiételt akkor, ha megyünk valahová, vagy épp nincs időm/kedvem főzni. Azt szoktam üvegesben megvenni, aminek épp nincsen szezonja, a többit frissen veszem a piacon és én főzöm meg. Lehet, hogy permetezték, de nekem szimpatikusabb a friss étel, amit én készítettem, mint az, ami két évig áll a polcokon, még akkor is, ha tartósítószer mentes. Ja, és az otthoni jóval olcsóbb is, ez is fontos szempont nekem.
2010. ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egyelőre üvegeset adok, mert csak egy fél üveggel eszik meg a babám, annyiért meg nem érdemes naponta pepecselni.Majd ha többet eszik, akkor főzök.Kecskemétit szoktam venni, mert abban megbízok.Igaz, hogy van benne cukor, de annyi kell.

/Z/

2010. ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én adok ezt is, azt is. Szerencsére a babám jó evő, így megeszi azt is, amit én kotyvasztok:) Szeretem a kecskeméti ételeit, de csak azokat veszem, amiben nincs cukor, azért olyan is van jó pár:) Általában gyümölcsöt adok üvegeset, de most, hogy már lassan 9 hónapos lesz a fiam, muszáj darabosat is ennie, így univerrel próbálkozunk, aztán jön a villával törés:)
2010. ápr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én a házikészítésű bébiétel híve vagyok. Persze ez nem azt jelenti, hogy üvegeset nem kapott volna fiam. Mindig volt itthon 1-2 olyan esetekre ha valami miatt nem jutott idő főzésre, vagy mentünk valahova. Na meg ami nem idénygyümi volt azt is megvettem, mert úgy mégis olcsóbb volt. :) A márkákra már nem nagyon emlékszem de tudom volt ami rettenetes ízű volt, másikak meg egész tűrhetőek. :)
2010. ápr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is s.k.étel híve vagyok, viszont, mint jelen esetben is, fogzik, és nem hajlandó mást enni, csak üvegeset, ez pedig néha 1 hónapig is eltart.

Itthon vagyok, szeretek főzni, miért ne tegyem? Mondjuk el kell mondani, h baromi kényelmes elővenni a kaját a fiókból, melegíteni, és odaadni neki.

:D

(a mi dokink is bébiétel párti)

2010. ápr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Főleg főzőcskézek, bár amit lehet,héjában sütök, vagy nyersen turmixolok- pont azért, hogy ne főzzem ki belőle a vitamint. Próbálok bio zöldséget-gyümit venni. Engem megnyugtat, hogy tudom, mi van benne, és általában nem töltök el többet fél óránál az egész napi menüjével. Persze nekünk is van itthon üveges is vésztartaléknak.
2010. ápr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!