Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdjem el mosni 15...

Mikor kezdjem el mosni 15 hónapos lányom fogát?

Figyelt kérdés
1 éves koráig csak 2 foga volt, aztán hirtelen egymás után jöttek a fogai. Most már kint van a fölső 4 metszőfog, a hátsó őrlők mind a 4 oldalon és ma már még 1 lenti metszőfog is elkezdett kibújni. Most már mossam a fogát? És hogyan? Kell fogkrém? Az a baj, hogy azt se tudom mikor csináljam. Este az a rutin, hogy fürdés, megissza a tejitalát és megy aludni. A tejital után nem hiszem, hogy hagyná, akkor már nagyon beálmosodik. Akkor előtte fürdés közben? De akkor nem baj, hogy utána még iszik tejitalt? Reggel ugyanez a helyzet. Tejitallal indít. Félek, hogy ha előtte fogat mos, akkor nem issza meg. De ott mondjuk reggeli után megoldható lenne. Szóval szerezzek be már fogkefét?
2016. ápr. 26. 22:24
1 2
 1/15 Bella169 ***** válasza:

Igen. Kéne már mosni. Fogkrémet csak onnantól lehet használni ha ki tudja köpni.

Étkezés után 20-30 perccel kell fogat mosni. Rögtön azért nem szabad mert az ételben levő sk felpuhítják a fogzománcot, és akkor sérülhet. Kb 20-30 perc alatt a nyál visszaállítja a fogzománc állapotát és lehet mosni.

Reggel jó ha egy fél órával tejital után mosod.

Viszont a fent leírtak függvényében az esti rutinon jó lenne változtatni mert nem jó ha fogmosás után még vízen kívül mást kap. Akkor értelmetlen a fogmosás.

igya fürdés elött a tejitalt, utána fürdés, azzal eltelik a kellő idő majd játékosan mosd meg a fogát (mesélj neki, vagy vannak gyerekeknek fogmosáshoz kis homokórák, amíg lepereg addig kell mosni ..stb) és mehet aludni esetleg iszik egy kis vizet.

Vehetsz rendes fogkefét, vagy lehet kapni ujjra húzhatósat, azzal lehet hatékonyabban tudod még ebben a korban mosni a fogát.

2016. ápr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az első fog megjelenésétől tisztítani kellett volna, fogkrémet pedig lehet használni, csak éppen a megfelelőt kell venni. Nálunk fürdés és fogmosás után már csak vizet iszik, javaslom ezt bevezetni, ha hosszútávon védeni szeretnéd a fogait.
2016. ápr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én már rég mosnám...

Mindkét fiammal úgy csináltuk, hogy este, a fürdőkádban én átmostam úgy-ahogy, aztán ők csócsálták a fogkefét.

Mikor már 4-5 foguk volt, elkezdtünk Nenedent fogkrémet használni.

A nagyobbik kisfiam 3 éves koráig ivott tejitalt elalvás előtt, a kicsi most 1 éves, ő is elalvás előtt iszik.

Később (3 év felett) mostuk a nagyobbnak fürdés előtt, a mosdókagylónál (de utána már csak vizet ihatott).

2016. ápr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

most kéne áttérni a napi 2 fogmosásra egyről.

hogyhogy nem jutott eddig eszedbe?

sokféleképpen lehet, gézlappal, fogkefével, ujjra húzható gumi fogkefével... fogkrém ráér akkor amikor nem tetszik annyira a fogmosás, nenedentnek hívják, lenyelheti nyugodtan.

reggeli fogmosással nem értem mia baj. az a jó ha tejital után mosod meg neki, az lenne a lényeg, hogy ne maradjon lepedékes a foga. ha erre ráiszik, akkor nem sokat ér, de ezt le is írtad az estinél ;)

este mossátok a kádban, tejital előtt, nem a legjobb, de a semminél azért jobb, majd lassan átalakíthatod a napirendet

2016. ápr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A 15 hónapos kislányomnak minden étkezés után mosom a fogát /pontosabban most már először Ő mossa, ragcsálja a fogkefét, aztán jövök én/. Puha sörtéjű fogkefével, első fogacskákra kifejlesztett fogkrémmel /pl. Nenedent/, azt le is nyelheti, mert nincs benne fluorid, vagy ha van is, elhanyagolható mennyiségben.

Abszolút mosni kell már ilyenkor a fogukat, hiszen mindent esznek. Miért? A sajáodat nem mosod?

A most 3 eves fiamnak is az első fogacska megjelenésétől kezdve minden étkezés után mostuk a fogát, Ő most már elektromos fogkefét használ. Most voltunk az első fogorvosi viziten, hogy barátkozzon a fogdokival és az eszközeivel, és le volt nyűgözve a doki, hogy milyen hibátlan gyögyszemek a fogai.

Nekem sajnos nagyon rossz fogaim vannak, ráadásul az én gyerekkoromban még nem is helyeztek ekkora hangsúlyt a szájhigiéniára, szval a szüleim elég lazán kezelték a dolgot. Lehet, hogy sajnos a rossz genetikát áadtam a gyerekeimnek, de legalább abban nőnek fel, hogy nagyon vigyáznak a fogaikra.

2016. ápr. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja, és a fogmosás az utolsó mozzanat a lefekvés előtt /a fiam persze pisil még egyet☺/, de utána már csak vizet ihatnak.
2016. ápr. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Már rég el kellett volna kezdeni, amikor az első fog megjelent és hogy szokja is. Most biztos tiltakozni fog ellene majd, de mindenképpen mossátok minden nap a fogát!
2016. ápr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Az én fogorvosom azt mondta hogy 2 éves kor előtt nem kell mosni
2016. ápr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Minden fogorvos mást mond. Az interneten is mást írnak. Nem csoda ha az ember bizonytalan, ne bántsátok.


Kérdező, én is ennyi idősen kezdtem el mosni (mondjuk neki 14 hónaposan jött ki az első). Este megissza a tejet a székben, odaülök a fogkefével meg egy műanyag pohárba vízzel, és szépen megsikálom neki (van egy közös dalunk, Fogmosó dal, fent van a youtubeon, azt éneklem közben, és akkor hagyja).

A fogkrém nekem is dilemma, ugye írták ezt a Nenedentet, hogy az fluorid mentes, lenyelheti. Már meg is vettem, de mivel a székből már egyből ágyba megy este, a csaphoz már nem állunk, bezavarna a ritmusba szóval még nem kezdtem el fogkrémet használni. De nem csak azért hogy ne zavarjon be a ritmusba hanem mert azt írják hogy a száj 2 éves korig öntisztul, csak a lepedék az, amit el kell távolítani, mert ami oda ragad a fogra az ugye nem tisztul le a semmitől. Szóval ezért a víz és a fogkefe.

És hát igen, reggel és este kellene, bár nekünk a reggeli rendszerint elmarad (most 21 hós) a nagy sietségben. De most arra fogok átállni hogy reggel fogrémmel, este simán, aztán ha megszokta a reggeli fogkrémezést, estére is bevezetem.

2016. ápr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én mosom esténként a 10 hónapos lányomnak, de kb. semmit nem ér, mert ezerszer felkel éjjel, és csak cicivel alszik vissza. Könnyű mondani, hogy csak vizet kapjon utána. 6 foga van egyébként.
2016. ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!