Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdjem el mosni 15...

Mikor kezdjem el mosni 15 hónapos lányom fogát?

Figyelt kérdés
1 éves koráig csak 2 foga volt, aztán hirtelen egymás után jöttek a fogai. Most már kint van a fölső 4 metszőfog, a hátsó őrlők mind a 4 oldalon és ma már még 1 lenti metszőfog is elkezdett kibújni. Most már mossam a fogát? És hogyan? Kell fogkrém? Az a baj, hogy azt se tudom mikor csináljam. Este az a rutin, hogy fürdés, megissza a tejitalát és megy aludni. A tejital után nem hiszem, hogy hagyná, akkor már nagyon beálmosodik. Akkor előtte fürdés közben? De akkor nem baj, hogy utána még iszik tejitalt? Reggel ugyanez a helyzet. Tejitallal indít. Félek, hogy ha előtte fogat mos, akkor nem issza meg. De ott mondjuk reggeli után megoldható lenne. Szóval szerezzek be már fogkefét?
2016. ápr. 26. 22:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
nem is az a lényeg, hogy tiszta legyen az íny vagy a fog, hanem valóban a szokás bevezetése...hogy türelemmel kell lennie még lefekvés előtt, mert vannak dolgok amiket meg kell csinálni...stb. szerintem minél később vezeted be valóban annál nehezebb...mondjuk 6 hónaposan meg ehhez még kicsi.
2016. ápr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Most még a sxokás a lényeg, hogy élvezze. A fiam az elsô fogtól kezdve kapott a kezébe egyet, én meg mostam neki a másikkal. Meg ha mostam a magamét, látványossá tettem. Hangos gurgula, hab, lefolyóba köpködés... Aztán esti fogmosás jött. Most két éves. Este vademwcum babafogkrémmel, reggel bio dm-es Bilka gyümiízû fluoridmentessel.
2016. ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

ma voltam fogorvosnál és direkt rákérdeztem én is (60 körüli doki),

azt mondta fluoridossal 4 év felett lehet mosni, mentessel amint ki tudja köpni. de egyébként azt mondta 3-4 éves korig mosni sem kell, csak legyen a kezébe adva a fogkefe hogy ismerkedjen vele, meg egyen sok nyers répát mert az tisztítja a fogát.


én mosom egyébként neki 1 éves kora óta tiszta vízzel és fogkefével, de azért gondoltam tolmácsolom amit mondott a doki.

2016. ápr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
első fogtól kell, figyelj rá,hogy puha sörtéjű fogkefét használj,nekik érzékenyebb az ínyük. Sima víz jó még,én időnként glicerin boraxos gézzel áttöröltem még plusszba a száját, majd ha nagyobb ott a krokodilos fogkrém :-) Ha savasat eszik,ne egyből utána mosd, és mindenképp az esti tejital után. Nálunk is nagy hisztik voltak, mintha nyúznám úgy csinált, de ez van,muszáj és kész inkább mint,hogy fogászatra vigyem (nem tudom,és nem is akarom tudni mit csinálnak ha kilyukad a foguk hogy csinálják meg) egy idő után megszokta,ma már szerencsére szépen hagyja,nyítja a száját :-)
2016. ápr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
ui: reggel én a reggeli kakaó után mosom neki,mert tápszeres kakaó,és jobb szeretem ha azután tiszta a szája (ő tejfehérjés,neki nem lehet tejterméket,ezért kap még)
2016. ápr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!