Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves babának szülinapjára...

Egy éves babának szülinapjára torta? +hány ezer ft értékben ajándék és mit?

Figyelt kérdés

Május közepén tölti a fiam az édes első szülinapját,kis zsúrt szeretnénk tartani,leszünk egy páran

A tortáról megkérdeztem a védőnőmet és azt mondta szabad ennie👍

Nos a kérdésem az lenne:Milyen itókák legyenek?mi lenne a legtökéletesebb ajándék egy egy éves babának?

A tortán legyen valami figura?vagy elég ennyi:Boldog szülinapot kíván Anya,Apa és a család❤?

Tudom hogy neki m1 lesz de azt akarom hogy tökély legyen a szülinapja

Tartott már valaki első szülinapi zsúrt?hogyan szerveztétek meg?miket csináltatok?a kicsi élvezte?

Sokan voltatok?

Lesznek még kérdéseim,de addigis köszi előre👧


2016. ápr. 27. 10:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy 1 éves baba nyugodtan ehet tortát, olyan legyen amiben olyasmik vannak amiket szeret. Pl túrótorta gyümölccsel ha szereti a túrót, vagy joghurtos tortát gyümölccsel.

Felirat szerintem tök felesleges, azt végképp nem értékeli egy gyerek, legyen inkább marcipán figura, azt szokták szeretni.

Itókák? Hát az legyen amit megiszik a család, az 1 évesednek meg úgy is azt adod inni amit eddig is ivott.

Ha lesznek gyerekek is akkor a gyümölcslé-tea-víz ami szerintem jó lehet.

1 évesnek a zsúr szerintem elég ha annyiból áll hogy ott vannak a rokonok, őt szórakoztatjátok, színes lufik, szülinapos színes felirat a falra, vannak szülinapi papír sapik stb...

A fiam 1 évesen ezeket kapta (tőlünk, nagymamáktól, déditől, többi rokontól): könyvek, csúszda, műanyag kisház, kismotor, tolható kismotor féle amit mi nem toltunk, ő hajtotta, alacsonyabb mint a hagyományos kismotor és szélesebb is, ezek közül mindennek nagyon nagyon örült, a házikóból ki be mászkált egész nap, nagyon élvezte.

Amit még 1 éves kora körül kapott és szerette: hintaló féle, csak kutya fejjel és rendesen kis fotel amiben ül, be lehet kötni a gyereket.

2016. ápr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk nem "zsúr" van, hanem összejön a család, és megünnepeljük a szülinapot.

Fiamnak meggyes joghurttorta volt első szülinapján.

Egy óriás Wader dömpert kapott. Azóta is imádja (most hétvégén ünnepeltük a 3.-at)

Italok a gyereknek víz, vagy babaital, többieknek meg amit szeretnek.


Ez a szülinap rólad szól. Hogy neked hogy tökéletes azt te tudod. Mit szeretnél a fotóalbumban nézegetni.

A gyerek pont letojja, mi lesz az ajándék, vagy a torta.

2016. ápr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A zsúrból semmire nem fog emlékezni egy egyéves, ez inkább a meghívottaknak és a szülőknek nagy esemény, így bármily meglepő, rájuk kell koncentrálni.

Mondom ezt azért, mert lehet, hogy nyűgös lesz a bébi (mint ahogy láttam már ilyet) megérzi a készülődés izgalmát, vagy éppen megbetegszik, vagy éppen elalszik.


Mi is tartottunk zsúrt a kisfiam 1. szülinapján, szerencsére nem volt semmi gond, végig bírta, direkt alvásidőn kívülre időzítettük.


Azért a torta nem mindegy, milyen, én nagyon betartottam minden hozzátáplálási szabályt, így tojás nem volt a tortában, így barackos túrótorta lett, amibe nyugodt szívvel beletúrhatott kézzel-lábbal, merthogy ez a zsúr fénypontja :D


A többi étel-ital pedig a vendégek ízlésének megfelelően volt szervírozva.


A lényeg: a gyerek az első, nem a zsúr, ha ő nem érzi jól magát, NEM SZABAD ERŐLTETNI. El kell vele vonulni, megnyugtatni, vagy ha álmos, elaltatni.


Extra program is felesleges, ő még annyira kicsi, hogy nem szükséges.


Jó mulatást! :)

2016. ápr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Első:Ugyan azt leírtad amit a férjem mondott 😆

De jó tanács!köszi!

Második:Nem,nem nekem kell hogy tökély legyen!

Éppen ezaz hogy mikor nagyobbacska lesz vele tudjuk nezegetni a fotókat,neki akarok emléket

Jó persze magamnak is,de csak annyit hogy a kicsi kincsemnek nagyon jó szülinapja volt és erre később vissza emlékezni,neki én csak a legjobbat adom😇

2016. ápr. 27. 10:29
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

"neki én csak a legjobbat adom" Csak nem tudod mi az, hiszen tőlünk kérdezed!!!

Nagyon nevetséges ez a kérdés!

Honnan tudjuk, hogy neki mi lenne a legtökéletesebb ajándék? Annyit sem tudsz eldönteni, hogy legyen-e valami a tortán???

2016. ápr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Utolsó:Nekem már az is zsúrt jelent ha pl.rokonok,barátok itt vannak,díszek,halk zene

De a lényeg a boldogság lesz!nekem fontos minden ami a kicsinek első lesz pl:Első kari,húsvét stb.

Köszi a válaszod😙

És köszi😚

2016. ápr. 27. 10:32
 7/21 A kérdező kommentje:
Azért kérdezlek titeket mert úgy gondolom vannak itt tapasztalt anyukák,akik már ezen átmentek kitapasztalták h egy egyéves babanak milyen a szupi ajcsi,a figuráról megcsak annyit hogy én alvin mókuskákra gondoltam,férjem szerint felesleges..szóval csak ennyi..de ha nincs kedved válaszolgatni csak bunkózni akkor szia szívem a rosszindulatodra nem vagyok kíváncsi😂😁
2016. ápr. 27. 10:35
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
Sem bunkó, sem rosszindulatú nem volt a válaszom, de számomra nagyon nevetséges, hogy még ezt sem tudod eldönteni. Mi lesz ha tényleg komoly kérdésekben kell döntened?
2016. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Figyelj:Torta:Én alvinosat szeretnék férjem csak sima felírtat,azért kérdeztlek titeket h a babátoknak mi tetszett vagy figyelmen kívülsem hagyta?

Itókák:Rostos,tea,víz..ezek már megvannak csak érdekelt más hogyan csinálta

Dísz:Pár db színes lufi,színes kellékek

Halk vidám zene

Amiben tényleg nem tudok dönteni az az aji,nemtudom minek örülne egy egyéves kincs

Labdára gondoltam,kismotorra,tolható bababiciklire,fejlesztő játékokra kb.ennyi☺😊

2016. ápr. 27. 10:43
 10/21 anonim ***** válasza:
En a tortara olyan marcipan figurat tenek, amit a gyerek is tud hogy mi. Az en kislanyom nagyon szereti a bogyo es babocas meseket. Ezert bogyo es babocat tettunk ra es nagyon orult:)kisfiam 1 evesen a matukat ( verdak) meset szerette. Egy matuka autot raktunk ra, nagy volt az orom:) Nem gondolnam hogy 1 eves gyereknek alvin es a mokusokat kellenne. De te ismered a gyerkocodet;)
2016. ápr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!