Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti otthon csak a babával/gyere...

Ti otthon csak a babával/gyerekkel foglalkoztok, vagy mást is szoktatok csinálni? Elvárható magamtól más is?

Figyelt kérdés

A gyerekünk 2 hónapos, itthon vagyok vele CSED-en. A munkahelyemen volt/van egy projektünk a férjemmel. Lényeg, hogy pár hete megkért, hogy itthonról segítsem neki befejezni a dolgainkat (olvasni kell hozzá sokat és abból készíteni elemzéseket). Most CSED-et kapok, szóval nem pénzért csinálnám nyilván.


Azt tudom, hogy a nők otthon a háztartást (vagy a felét?) is viszik, ha otthon vannak a gyerekkel, ennek alapján gondolom, nekem sem csak a gyerekkel kellene foglalkoznom. (A háztartásban nagyon kevés dolgot csinálunk mi magunk, így az kiesik.)


És azt is tudom, hogy egy nyugodt, sokat alvó, 4 óránként evő 2 hónapossal nem is nagyon lehet "játszani". De szeretnék többet eljárni vele sétálni, nemcsak napi egyszer. Néha beülni egy fánkoshoz, vagy elmenni egy múzeumba is (nyilván saját szórakoztatásra, csendes helyekre).


De, ha nem segítek a férjemnek, akkor ő munka után van fenn egész éjjeleket dolgozva, és akkor reggelre kialvatlan és úgy megy dolgozni. És ugye ez kettőnk "sara" volt annak idején, a saját munkámat nyilván én tudom jobban dekódolni.:)


Valamelyiküket elhanyagolom. A férjem délután ér haza, 5 körül, de nekem délelőttönként van csak ihletem jól és pontosan dolgozni, szóval így az egész nap elmegy...


Mit tegyek?



2016. ápr. 28. 08:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem teljesen ertem a problémát.

Reggel elviszem a nagyot bolcsibe, utana a 2 hetes babám Szopizik elalszik, delelott dolgozom a vallalkozasomban, mert muszaly csinalni- ha a pici engedi főzök vagy háztartást viszek hogy mire delutan a lanyom meg a ferjem hazaér mar csak egyutt tudjunk lenni...


Szoval en delelott dolgoznék a helyedben delutan pedig élveznem a hármasban töltött idot...

2016. ápr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem értem... Nem is kell a háztartással foglalkoznod vagyis csak a baba meg a munka lenne... Ez olyan sok?

17 után ér haza a párod... Ha 10ig dolgozol bőven van időd kettesbe ide oda menni... Nem?

2016. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Na mindegy, akkor nem tudtam jól elmagyarázni a problémát. Majd legközelebb.:) Egyébként a háztartás+gyerek=2, munka+gyerek=2, így értettem, hogy én is vihetnék valamit, ha más a háztartást viszi.:)
2016. ápr. 28. 13:44
 14/16 anonim ***** válasza:

" én is vihetnék valamit, ha más a háztartást viszi"


Vidd a háztartást te.

2016. ápr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
utolsó kommentelőnek: azt hiszem, nem az én feladatom a munkanélküliségi rátát növelni az országban.
2016. ápr. 28. 17:56
 16/16 anonim ***** válasza:
Miért is növelnéd a munkanélküliségi rátát?
2016. ápr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!