Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amióta megszületett a kislányu...

Amióta megszületett a kislányunk (3hónapos) a férjemnek mindig fontos dolgai vannak még munka idő után is. nem szeret itthon lenni?

Figyelt kérdés
jó saját üzlete van,nincs konkrét munkaidő, de mostanában épp hazaér, és már megy is újra.nem hiszem hogy nő van a dologban, ez biztos.de akkor miért nem marad itthon?szeret minket ,a gyereket is.ezt is tudom, csak nem értem.van más is így ezzel?
2008. szept. 23. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ne is így, de hasonlóan...

A babák estére nyűgösek, és az apák magukra veszik, hogy miattuk az a baba, pedig nem. Férje, is nehezményezi, hogy mindig sírva látja a gyereket este. Persze, mert addigra a baba is elfárad, és nyűgös...

A másik ok, hogy nem tudnak mit csinálni a kicsivel. Nem tudnak bezélgetni vele, nem tudják felvenni, letenni, öltöztetni, tisztába tenni, fürdetni...És azért nem tudják, mert nem csinálják... Férjemnek is már többször megmutattam, de elfelejti, mert nem csinálja.

Ő is imád minket, szereti a lányt is, csak fáradt ahhoz, hogy este még foglalkozzon vele.

Próbálj finoman beszélni vele, kicsit néha a kezébe adni a kicsit, most már mosolyog, nevettesd meg és mutasd meg apunak, hogy milyen édes. Néha bízd rá, amíg elmész fürödni, vagy vásárolni a boltba, és mondd el apának , hogy szeretnéd ha életetek része lenne, és jó lenne, ha a baba is megismerné őt, mert egy csoda a kicsi:-)

Sok sikert és türelmet:-)

2008. szept. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak az lehet, hogy tehetetlennek érzi magát, de ne aggódj, majd ha a baba felül és inkább jobban figyel , majd ő is fontos szerepet kap..addig megkérheted, bevonhatod dolgokba, érezze, hogy fontos a jelenléte.
2008. szept. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

amikor itthon van nincs is semmi gond.ha alszik is a baba magától mondja hogy adjam oda a kezébe, segít a fürdetésbe,mellegíti a tápszert,próbálta már etetni is.

csak keveset van itthon.

2008. szept. 23. 21:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is nagyon sokat dolgozik,de amikor csak ideje van a kisfiunnkal foglalkozik.Este hulla fáradt mégis ő szeretné fürdetni(és fürdeti is, ha itthon van).Ha hétvégén itthon van, akkor elviszi sétálni egyet, hogy én is tudjak pihenni.És ha peluscsere van, akkor ő is részt vesz benne.Szerintem minden apuka más, mindenki máshogy éli meg ezeket a dolgokat.
2008. szept. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, hogy az apukákban - persze nem mindenkinél - a gyermek 3-4 hónapos korára alakul ki az az érdeklődés, amit Te most hiányolsz. Bízd rá a picit szerintem, míg fürdesz, kiugrasz a boltba....stb és talán nagyobb érdeklődést fog mutatni. Beszéljetek finoman a dologról. Ha 1-2 hónap elteltével nem változik a helyzet, akkor valami más van a dologban. Lehet, hogy a körmére kéne nézned!
2008. szept. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én férjem 12 órában dolgozik, és mégis maximálisan ellátja a gyereket, ha itthon van, mert azt mondja hogy nekem akkor kell pihennem amikor ő itthon van mert így tud segíteni. Az más kérdés hogy én akkor csinálom meg azokat a dolgokat amikkel esetleg elmaradtam, vagy tényleg pihenek, bár egyik szemem mindíg a kislányunkon van, de első perctől kedve a férjem is ugyan úgy foglalkozik a gyerekkel ahogyan én. És ha itthon van akkor az esti etetés is mindíg az ő kiváltsága, tisztába tevés stb... Szóval szerintem vannak apák akik erre fogékonyak és vannak akik kevésbé, de hidd el ahogy növekszik a csöppség és megnyílik előtte a világ, úgy majd a párod is nagyobb érdeklődést mutat irányában. Legalábbis reméljük. Szóval kitartás, és amit már előtte is írtak próbáld megbeszélni vele, illetve ösztönözni apróságokra. Így nem fogja kényszernek érezni, és észre sem veszi, hogy már mennyit foglalkozik a kicsivel. Sok sikert. 5 hós kislány anyukája.
2008. szept. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
lehet,hogy a családfenntartás számára ezt is jelenti. érdemes megnézni,hogy az ő apukája hogyan élt a családban,a férjeknek az általában mintaként szolgál.
2008. szept. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én férjem 12 órában dolgozik, és mégis maximálisan ellátja a gyereket, ha itthon van, mert azt mondja hogy nekem akkor kell pihennem amikor ő itthon van mert így tud segíteni. Az más kérdés hogy én akkor csinálom meg azokat a dolgokat amikkel esetleg elmaradtam, vagy tényleg pihenek, bár egyik szemem mindíg a kislányunkon van, de első perctől kedve a férjem is ugyan úgy foglalkozik a gyerekkel ahogyan én. És ha itthon van akkor az esti etetés is mindíg az ő kiváltsága, tisztába tevés stb... Szóval szerintem vannak apák akik erre fogékonyak és vannak akik kevésbé, de hidd el ahogy növekszik a csöppség és megnyílik előtte a világ, úgy majd a párod is nagyobb érdeklődést mutat irányában. Legalábbis reméljük. Szóval kitartás, és amit már előtte is írtak próbáld megbeszélni vele, illetve ösztönözni apróságokra. Így nem fogja kényszernek érezni, és észre sem veszi, hogy már mennyit foglalkozik a kicsivel. Sok sikert. 5 hós kislány anyukája.
2008. szept. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit nézz magadba is, hogy nem viselkedsz-e máshogy, mint korábban. Én eleinte sajnos sokat piszkáltam, amiért nincsen itthon, és mikor itthon volt se voltam éppen angyal. Mikor magamba szálltam, megpróbáltam változtatni a saját viselkedésemen. Azóta több ideje van ránk, és nagyon sokat tudunk hármasban csavarogni is.
2008. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én pedig tudom hogy a párom nem azért nincs itthon mert nincs kedve a nyűglődő gyerekekkel lenni mert amikor a fiunk volt pici totyogó akor állandóan ő vidította fel elterelte a figyelmét a nyűglődésről is,most meg hétközben vidékeznek igy hétfőn hajnalban megy pénteken későn jön sőt még hétvégén is maszekot vállalnia,hogy mindent meg tudjunk venni a két gyereknek.ez a hitel infláció ne volt benne a pakliban sajnos:/Igy minden apuka azon van szerintem hogy tudja biztositani a gyermekeinek azt amit eddig.
2011. okt. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!