Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent az, hogy valaki...

Mit jelent az, hogy valaki nem tud hajat mosni és vécére menni gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Még nincs tapasztalatom a kérdésben, ezért érdeklődöm, hogy van ez. Itt sokszor olvasom ezeket az intelmeket. Nem tudom, hogyan készüljek fel az első időszakra.:/


Nem tudnám bevinni a pihiszékben a gyereket, míg hajat mosok? Vagy esti fürdés közben nem tud az ember hajat mosni gyorsan, aztán megtörölni és majd megszárad? Esetleg addig bekapcsolni a légzésfigyelőt a kiságyában, míg kimegy az ember?


És a vécére se tudok majd menni, az azt jelenti, hogy nem lesz időm székelni? Vagy mit jelent?


És azért mondják ezt, mert az ember túl fáradt az éjszakázástól vagy mert a gyerek egész nap sír? Félek nagyon ettől, pozitív példát sosem hallok senkitől.



2016. máj. 3. 08:43
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
38%

Majd rajossz, ha szulsz.

Engem az elejen a ferjem etetett, mikozben szoptattam ugy 3 percenkent.

A helyzet adja. De egyedul van, hogy meg most sem tudok elmenni idoben wc-re vagy hajat mosni.

Hajat mar 2 napja keszulok mosni.

Nehez, es aki azt mondja konnyu, annak jatek babaja van 😁

2016. máj. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
34%
Azért mondják, mert elkényeztetik a gyereket, nem hagyják egy percig sem magára, és azonnal felveszik, ha sírni kezd.A kisbabának nincs szüksége minden percben az anyukájára. Csak rajtad múlik, hogy mire lesz időd.
2016. máj. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
92%

Én megoldottam. Egyedül a hajfestés volt az, amit kizárólag olyankor csináltam, ha a férjem itthon volt. Azt nem lehet akármikor lemosni, a vegyszerszagú fejemmel meg nem akartam a gyerek közelébe menni.


Hajat alvásidőben mostam, ha felébredt esetleg, akkor néhány percet várt az ágyban.

WC esetén kiságy/járóka, illetve most, hogy már 2 éves, rácsukom a szobaajtót és bedobálok egy csomó játékot.


A nappali nálunk egyben van az előszobával, de bizonyos korig az odatolt járóka és puff eltorlaszolta, nem jutott át rajta. A nappali teljesen gyerekbiztos, így ott is tudtam hagyni. Amikor már egy mozdulattal átugrott a puffon, akkortól a szobájába raktam.

Akinél más elrendezésű a lakás, ott egy sima babaráccsal is le lehet zárni a nappali kijáratát.

2016. máj. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell teljesen szó szerint érteni, inkább úgy, hogy vannak időszakok, amikor nincs az embernek 5 perce sem magára, főleg az első hetekben-hónapokban. De ez babafüggő is. Van akinek csak eszik-alszik a babája, mellette simán lehet mást is csinálni.

Van viszont olyan baba aki amint leteszed ordít, és alig alszik napközben. Alszik mondjuk 20-30 perceket, és egész nap kézben kell lennie, az elején még ugye szinte egész nap szopiznak, amikor nem szopizik akkor büfizik, altatni kell, pelenkázni, sír stb. Lebüfizi magát, esetleg kakis lesz a ruha, akkor öltöztetni, beáztatni gyorsan stb. Mire az egyik feladattal végzel, kezdheted elölről.

Na így értik hogy még szinte vécére menni se tud valaki.

Az esti zuhanyzást sokan úgy intézik, amikor apa otthon van és addig ő van a babával. Persze az is jó megoldás hogy beviszed magaddal pihenőszékben, de ezt egy üvöltő babával nyilván nem tudod megtenni.

Szóval azért kitartás, az első hetek sokszor nehezek, de aztán belerázódik az ember! :-)

2016. máj. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
92%

#3 vagyok. Amit írtam, az az első néhány hétre nem volt igaz. Akkor még a rutintalanságom miatt kevésbé voltam rugalmas. Ahogy idővel kitapasztaltam a gyereket, beálltak a dolgok.

Mondjuk a szülésem elég disznóvágás jellegűre sikerült, így az elején még én magam is ellátásra szorultam.

Akkor azzal tudtuk áthidalni, hogy valaki mindig volt nálunk és segített.

2016. máj. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
de ha este a gyerek apja van vele, míg én ürdök, miért nincs vele hajmosásnyi időt? (ha vigasztalhatatlanul sír, semmitől se nyugszik meg)
2016. máj. 3. 09:01
 7/37 anonim ***** válasza:
60%

Pontosan azt jelenti, amit. Van olyan gyerek, aki mellett annyi időd sincs, hogy egy-két percet magadra tudj fordítani, nem hogy egy hajmosást (hahahaha, azt meg is kellene szárítani) be tudj iktatni, mert állandóan vele kell törődni (mert éppen sír, büfizik, éhes, ruhát kell cserélni, pelust kell cserélni, el kellene altatni).


Más gyerek mellett pedig egyáltalán nincs ilyen, szinte minden mintha magától menne, éjszaka végig alszik, alig sír, stb.


Elég lutri és sok függ attól is, hogy neked mennyire sikerül a gyerekre hangolódni.

2016. máj. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
89%

Látom nagyon rákattantál erre a hajmosás dologra :-)

Persze egy gyors hajmosás belefér amíg apa van a gyerekkel, de sok férfi még az első hetekben nem tud mit kezdeni egy újszülöttel, bizonytalanok, nálunk is volt olyan, hogy a férjem már beszólt a fürdőbe hogy siessek, (pedig ő sokat segített mindig is a gyerek körül), szopiztatni ugye csak anya tud, sok baba az anyukájánál nyugszik meg jobban. Hát ezért.

Szóval azért fél óráig nem lehet a kádban heverészni, a hajmosás meg azért egy viszonylag hosszabb művelet mint egy gyors zuhany, ha valaki meg is akarja szárítani, szóval ezért jönnek sokan a hajmosással.

2016. máj. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
73%

2 gyerekem van, a második eléggé hasfájós volt, szóval voltak műsorok...

De nekem mindig volt időm elmenni WC-re, meg zuhanyozni és hajat mosni is.

Az OK, h vannak olyan babák, akik egész nap sírnak, de nem lehet egy gyerek minden pillanatban ölben. Alszik is... Meg bele lehet tenni a pihenőszékbe és be lehet vinni a fürdőbe addig.

Az meg amit az első ír, hogy a férje etette mert 3!!! percenként szoptatott az mi? Minek kell 3 percenként szoptatni? :O

Szerintem ne félj! Sok gyerekes ismerősöm van, mindegyik meg tudta oldani ezeket a dolgokat, egyiket sem etették, nem pelenkázta magát, nem volt zsíros a haja és nem volt büdös mert nem tudott elmenni zuhanyozni.

Az,h vki egész nap pizsamában marad, meg vajaskenyeret eszik az oké, de h szrni ne tudjon elmenni, az túlzás!

Nem kell mindent elhinni, amit itt olvasol!

2016. máj. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
86%
A többedik gyereknél már lesz annyi rutinod, hogy fogsz tudni egyszerre hajat mosni, vécézni, ebédet főzni és enni, mindezt tíz másodperc alatt. :DD
2016. máj. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!