Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyire nevelitek az egy...

Ti mennyire nevelitek az egy éves gyereketeket? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Megpróbálom azért röviden leírni a sztorit.

Egy fél éves kisfiam van, a sógoréknak pedig most egy éves a kislányuk. Nem lakunk túl messze egymástól, meg így, hogy csak fél év van a két gyerkőc között, sokat vagyunk együtt.

Viszont a kislány kicsit sincs nevelve..Na, nem várom el hogy egy épp hogy egy éves gyerek katonás szabályok szerint éljen. De kiskora óta nincs se napirendje , se semmi.. van mikor 7kor fürdetik, van mikor éjfélkor.. éppen ahogy kedvük tartja.

Akkor eszik mikor eszébe jut, kiskorába se 3 óránként evett. hanem éppen amikor.

Az anyukája a főnök ebbe, minden úgy van, ahogy ő akarja, az apjának ebbe sok beleszólásuk nincs.

De persze, én aztán nem okosítok ki senkit, mi egészen máshogy csináljuk a dolgokat.. azért meg van a fiam napirendje, 9kor alvás, 8kor fürcsizés... ez kiskora óta így van.. és nagyon szeretem.

Az anyuka egyébként óvónő..de azt mondta egyszer, nem fogja szabályok szerint nevelni a saját gyerekét, elmondása szerint szabad elvű anyuka. Nincs is jogom ebbe beleszólni, hiszen mindenki úgy neveli a saját gyerekét, ahogy gondolja, vagy ahogy jónak látja.


De olyanok történnek, ami már minket is zavar.. például, felkapja a fiam cumiját, és megrágcsálja ( a fiam ekkor volt 3 hónapos) ... nem vették el tőle, nem is szóltak rá, hogy nem az övé.

mi vettük el tőle, mert nem hiszem hogy egymás cumiját kéne rágcsálniuk.

Ugyanez most már az itatópohárral.. felkapja, beleszürcsöl, rágcsálja.

Nem a kislánnyal van a gondom, nagyon szeretjük, de szerintem meg kéne neki lassan tanítani, hogy nem minden az övé. ott ül az anyja mellette, és neveti, ahogy a kislány a fiam cumiját rágja (foggal).

A másik gondom, hogy most már a fiam a kúszással próbálkozik, ezért sokat van földön, játszószőnyegen.

a kislány pedig annyira nagyon szeretné őt megszeretgetni, közelébe lenni, hogy volt rá példa hogy szabályosan ráült a fiam hátára, ahogy ő hason feküdt..

És nincs mondva neki, hogy szálljon le róla..

Vagy például műanyag játékokkal üti fejbe. És megértem hogy persze nem bántani akarja... :)

Mert a szülő dolga lenne szerintem rászólnia ilyenkor hogy óvatosabban játsszon.. ( azért a fiam kutacsa még ugye nincs is benőve.. )

akkor most volt egy olyan eset, hogy a kislány annyira a fiam nyakára mászott hogy már rajta ült a karján..

Észrevettem, de vártam hogy a kedves anyuka mit lép..

Aztán végül a fiam karját rángatta ki a lánya feneke alól.

És nem igazán értettem, hiszen az én fiam még a kislányhoz képest elég magatehetetlen.. fekszik, játszik, kúszik. Ha zavarja valami, nem tud arrébb menni.

A kislány meg már áll, mászkál, nagyon szépen. Szóval szerint itt is inkább a kislányra kellett volna "rászólni" hogy ne üljön a fiam kezén, picit üljön arrébb.


Szóval ilyesmik vannak. És tényleg nem azzal van a gond, hogy a kislány ezeket csinálja, hiszen honnan tudná hogy nem szabad?! Hanem hogy egyszerűen ülnek mellette a szülei, és semmit nem tesznek..

Hanem ez a természetes, hogy a végén én veszem fel a kisfiamat, mert nem tud játszani,mert a kislány a hátán ül..


Egy másik rokonunk babája mikor ennyi idős lehetett, egyszer elkobozta a fiam cumiját, de az anyja rászólt, hogy "nem a tied, és add vissza neki" és értett a szóból szépen vissza is adta..rajta látszik hogy azért nevelve van.


A kérdésem az lenne végülis, hogy akiknek a gyereke így 1 év körül van, az mennyire engedi hogy ezeket csinálja kisebb babával ? rászóltok? meg van neki tanítva hogy nem minden az övé, és hogy egy kisebb gyereket szépen simizzük meg, és ne műanyag játékkal csapjuk fejbe?!


A férjem rászólt (persze nem durván) a kislányra, mikor készült a fiúnk fejéhez vágni valamit, hogy "nem szabad, ne üsd meg" és az anyuka rá szólt a férjemre, hogy nem árt, ha a fiúnk szokja az ilyen "kiképzést" mert a lánya is meg lett nyúzva a nagyobb unokatesók között..


Tudom hogy lesz még olyan hogy fordul a kocka, és a fiam húzza esetleg meg a kislány haját.. amikor majd útóléri őt a fejlődésben..de egyenlőre még ez a fél év korkülönbség sok közöttük.



2016. máj. 3. 14:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%
Igen, szólj rá, de bármikor, más gyermekre is, ha a kisfiadnak sérülése származhat belőle. Ő is érezi ezt, hogy anya megvéd, biztonságban vagyok mellette.
2016. máj. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%
4 csak nem a sógórnő vagy?
2016. máj. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
23%

10-es!

Ehez szoktattam mert egyenlőre nekünk ez így tökéletes. Végalussza az északát ,sőt 11körűl kel és délután nem mindig alszik. Énis tudok sokáig aludni ,este főzök stb. Sokat mászkálunk mindenfele. Régen elalud őis 8-kor ,reggel 6kor meg már ébren. Tesóm is így szoktatta és soha nem volt vele gond! Mielött ment oviba szép lassan viszaszoktatta arra h időbe fekszik és fel is kel minden nyüglődés nélkül!

Nincs rá törvény h ki mikor altassa a gyerekét stb. Mindenki csinálja úgy ahogy neki megfelel!!!

2016. máj. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Erről eszembe jutott egy kisfiú. Másfél éves lehetett és a munkahelyem ajtajában tátott szájjal néztük végig a következő jelenetet. A kisfiú elhatározta, hogy letapossa a virágainkat, amit többször hangosan nyomatékosított. Az anyuka ezt némán fapofával nézte, míg a nagymama szépen kedvesen megkérte a kisfiút, aki erre belerúgott a virágokba gúnyos hahotázással. Na erre bepipult a nagypapa, aki leült a virágágyás szélére, h megpihenjen. Erőteljesen rászólt a gyerekre, hogy nem szabad és elfenekeli, ha nem hagyja abba. Erre a kisfiú odaszaldt a nagypapájához és elkezdte püfölni, rugdosni, lökdösni. Anyuka ezt némán végignézte...
2016. máj. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Az èn fiam 5hetes kora óta átalussza az èjszakát!

8-kor fürdès, 9-kor szopi-altatás.. Reggel fèl 9-ig alszik :)

De persze,mindenki máshogy csinálja.. Ebből vitát nem akartam szítani.

A válaszokat ,tanácsokat mindenkinek köszönöm :)

2016. máj. 3. 18:14
 16/21 anonim válasza:
84%
Azért arra kíváncsi leszek, hogy akik itt pártolják az éjfélkor fürdetést, meg a "nem kell napirend az 1 éves gyereknek, tudja mikor mi kell neki", azok mit fognak csinálni, ha majd óvoda, iskola lesz és a gyerek még hajnal 1-kor fent fog ugrálni, közben meg reggel 8-kor a padban kell ülnie és hulla fáradt lesz... :)
2016. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
( ez a kislány a szülők között alszik,rend szerint hajnal 3-tól 6-ig bulizik èjjel..apuka meg 7-kor megy dolgozni..kellemes lehet. De ezt csak így zárójelbe mondanám )
2016. máj. 3. 18:44
 18/21 anonim ***** válasza:
90%

Én annyira neveltem az egy évesemet amennyire egy 1 évest nevelni lehet:) De mindent megteszek azért, hogy normálisan viselkedjen. Nálunk igenis vannak szabályok:) Nem vesszük el mások holmiját, nem dobálódzunk, nem rágcsáljuk meg más kisbabáknak a cumiját stb..


És igen.. Határozott időben van alvás,fürdés, evés :) Nyilván ha nem éhes nem tömöm meg mint egy kacsát stb.. De ez csak úgy leírtam... (Sztem nem normális ahogyan "neveli" az anyuka a lányát..) Éjfélkor alvás... Te jó ég!! Az én lányom már fél 8tól alszik.


Na hogy mit tennék?? Nagyon őszintén és már nagyon nyersen közölném vele (a kisbabám érdekében elsősorban mert már az ő épségét veszélyezteti..) hogy nagyon gyorsan kezdje el nevelni a lányt különben a gyerekem közelébe nem engedem ennyi....


Már bocsi de ha az én lányomra ráülne,meg dobálná már nem jönnének át hidd el!! A lányom épségénél számomra nincs fontosabb!!!!

2016. máj. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#14: Mondjuk a kedves nagypapa is megérne egy misét... "ha nem hagyod abba az ütögetést, megütlek!" Egy ilyen pici gyereknek is tanulnia/látni kellett vhonnan ezt a viselkedést.
2016. máj. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok nem hiszem, hogy a nagypapának kéne nevelnie a gyereket. És elhiszem, h elfogyott a türelme. Na de nem rajta van a hangsúly, hahem az anyukán aki csak némán bámult.
2016. máj. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!