Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan nevelitek a gyereketeke...

Hogyan nevelitek a gyereketeket, ha a rokonság nem veszi figyelembe, hogy Ti máshogy nevelitek, és másra akarja szoktatni?

Figyelt kérdés

Nem az a kérdés, hogy a rokonságnak mit mondtok, hanem a gyereknek. (Ha egy felnőtt nem akarja tudomásul venni, nincs mit tenni.)

Pl. itthon a szekrényajtókat nem nyitogathatja, pontosabban, csak azokat tudja, amiben nincs törékeny vagy akármi. Csak azért alakítottam így, hogy "ne találja édesnek a tiltott gyümölcsöt". A szüleidnél meg pl azt veszed észre, a testvéred odavezeti a konyhaszekrényhez, és mutatja neki, hogyan kell kirámolni, még bíztatja is. Ha azt mondod, NE, csak megzavarodik, mert amiért egyik felnőtt dícséri, másik megtiltja??

Akkor mit mondassz neki? Itt lehet, otthon nem? Vagy következetesen kitartassz mellette, hogy sehol sem lehet?


2009. aug. 31. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk a virágok tépkedése ilyen. Itthon és anyuéknál nem lehet, a másik nagymama pedig még biztatja is. Ilyenkor mindig mondom a babámnak (persze úgy, hogy közben az anyósomra nézek), hogy nem szabad sehol sem tépkedni a virágokat. Következetes próbálok lenni, lassan ott tartunk, hogy a gyerek megérti, anyós még nem. Azt gondolom, hogy mi vagyunk a szülei, a mi elveink, iránymutatásunk szerint lehet szeretgetni a gyereket, a nevelését bízzák ránk, de szánt szándékkal ellentétesen ne cselekedjenek vele, legyen az a szomszéd néni az anyukám vagy az anyósom.

2009. aug. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben a testvérrel vannak a problémák. Erélyesen rá kell szólni, hogy ezt otthon sem engeded meg neki, itt sem. Mármint a testvérre! A gyerek figyelmét pedig valami másra terelni. Ha esetleg akkor történik, mikor nem vagy ott, akkor elmagyarázni a gyereknek, hogy a mama nem vigyáz az edényeire, de anya igen, abban főz apának ebédet, ezért nem szabad kipakolni őket. Azért egy 2 év körüli gyerek ezt már megérti, és tud különbséget tenni helyszínek között.
2009. aug. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A testvérnek 2 gyereke van, ő nagyon jól tudja, mit miért, és én sosem szóltam bele a dolgaiba, még tanácsot is csak akkor, ha kérte. Szerintem féltékeny, irigy, emiatt ilyen, és nincs mit tenni vele, mert mindegy mitmondassz neki. Az ilyenek, amikor nem figyelsz oda, máris tesznek valamit.

A fenti szituban természetesen rászóltam, a gyereket próbáltam elvezetni, ő meg a másik kezével húzta vissza, hogy de lehet, nézd milyen jó! (Azért, mert az ő gyerekei a konyhában mindent kipakoltak, emlékszem, hogy panaszkodott, nem tudja, mit hová tegyen, mert kicsi a konyhája, és azt mondogatta, hogy minden gyerek ilyen, ez ellen nem lehet mit tenni.)

Amúgy a kislányom akkor volt 10 hós, azelőtt még sosem jutott eszébe, kifejezetten kedvet csinált neki, milyen jó pakolni. Sajnos azóta itthon is nyitogatja a szekrényajtókat.

2009. aug. 31. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szia! értem a gondodat, jogos a felháborodásod, sőt, ismerős is.

nálunk a nagyik mindent megengednek, amit én nem. egyelőre megy az elvi csatározás velük.

egyébként azt olvastam vmelyik újságban, hogy a gyerekek jó alkalmazkodók és megtanulják, hogy van amit egyik helyen lehet, másol nem. hát nem tudom, az én 10 hónapos fiamnál egy egyszerű tiltás is elég problémás...

2009. aug. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van egy jó hirem, pont az altatással, etetéssel, nevelési gondokkal kapcsolatban olvastam, hogy szerencsére a gyerek agya nagyonis tudja, hogy kinél/kivel/hol mit szabad! És ugyanazt a tevékenységet tudja kötni személyhez, és tudni fogja, hogy otthon nem szabad, anyával nem szabad, nagyinál szabad, stb. Szóval te maradj csak kitartó, max nem a ti bútorotokat fogja majd kipakolni ;)
2009. aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, különösen a jó híreket :))

Minden válasz hasznos volt.

2009. aug. 31. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!