Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs bűntudatotok, amiért...

Nincs bűntudatotok, amiért nem (nagyon) jó körülmények között nevelitek a babátokat/gyereketeket?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nem zavar benneteket, hogy nem tudtok mindent megadni neki? Nem csak tárgyakban (mondjuk ebook, ami nem csak kütyü, vagy márkás cipő, ami szintén nem felesleges pénzkidobás), hanem pl. nem tudjátok elküldeni nívós egyetemre tanulni majd a gyereket?


Persze, sokan mondják, hogy ettől még szeretik ugyanúgy a gyereket, de szeretni akkor is lehetne, ha jó körülmények között nevelnék őt.


Hogy küzdötök meg ezzel a bűntudattal, mert én elég nehezen?...nagyon félek, hogy mi lesz a gyerekből. Tanácsokat kérnék, hogy ti mivel nyugtatjátok magatokat?


2014. máj. 24. 10:52
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
46%

Ezért kell esszel vállalni gyereket. Nyilván nem kell egy újszülöttnek Dior rugit venni, vagy egy kiskamasznak iPhone-t, de ugy kell gondolkodni, hogy egy átlagos életszínvonalon lehessen nevelni es talán egy kis extrát is megadni neki. Mellesleg nem is kell mindent megadni egy gyereknek, mert akkor nem fog értékelni semmit.


Ha később kerül a család rosszabb anyagi helyzetbe, tehat nem a semmire vallaltak anno gyereket, akkor meg kell próbálni abból kihozni a maximumot. Pl cipő ügyben inkabb spórolni a márkás, tartósabb darabra, havonta kisebb nagyobb összeget félretenni egyetemi tanulmányokra. Az e-book jelen esetben teljesen felesleges kütyü, ott a konyv meg a könyvtárak,

2014. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
16%

3 gyerekem van.A harmadik csak jött. :-)

Nekik mindent megadok. Mindnek van rengeteg ruhája, cipője, játék és könyv. Hogy nekik Legyen, magamra nem költök. Szülés óta van rajtam felesleg, a régi ruháim kényelmetlenek. Idén nyáron nem mozdulok ki, mert van egy farmerom egy szoknyák és kettő felső. Szandálom nincs, papucsom talpa ketté van törve és amúgyis olyan bőrkeményedés van a sarkon, ami miatt nem is venném fel a papucsot. Szégyenlek kimenni az utcára :-( Az első a gyerek. Szeretnék Szép lenni, szép ruhákban járni, de ez van :-(

2014. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
70%
Uhh, hogy én mennyire nem értek egyet a második válaszolóval...
2014. máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
76%
Na ez a butaság, utolso, amit te csinálsz.
2014. máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
92%

Én gyerek szemszögből tudok nyilatkozni. Az én szüleim mindent megtudtak volna adni. Nem kaptam meg mindent, 14 éves korom óta én spóroltam új telefonokra, diákmunkára mentem. Nekem a legtöbbet mégis a szeretet jelentett.

A szüleim elváltak, én apukámmal maradtam, anyukám nem él jó anyagi körülmények között. Sokszor bűntudata van,amiért nem tud ezt-mag azt megvenni nekem. De például egy szóval nem említem felé, ő szokta felhozni,hogy rossz anyának érzi emiatt amgát, pedig nem, ő a legjobb anyuka. Felőle van egy húgom, és én annak örülök, ha ő kap új dolgokat, mert jó látni, ahogy örül egy új ruhának (játékok nem érdeklik)

Összegezve, örülök,hogy apukámék nem adtak mindent könnyen a zsebembe, így megtanultam megdolgozni érte, és értékelni a dolgokat. És ettől nem rossz szülők.

2014. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
82%
Na, közben jött egy valasz. A 2. valaszado ra gondoltam. A lehető legnagyobb marhaság, amit o csinál.
2014. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
70%
Jó egyetemre ingyen is lehet menni, ha elég jól tanul. Ha hülye akkor meg jobb is, hogy nem megy.
2014. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
61%
Akkor egyetértünk hatos. Második válaszoló, a házasságod rendben van (még)?
2014. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
62%

NEM kell egy gyereknek mindent megadni. Ez a lehető legrosszabb, amit egy szülő tehet. Kisgyereknek nem kellenek márkás cuccok, mert hamar kinövi. Az olcsóbb holmik is ugyanolyan jók. Azért, hogy a gyerek olyan dolgokat is megkapjon, ami nem szükséges, a szülő ne vonjon meg magától mindent.

Az ilyen szülőből lesz a rossz anyós. A gyerekből pedig önző felnőtt.

2014. máj. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 Julie S ***** válasza:
96%

Nincs buntudatom, mert nem tudom, mit hoz meg a jovo.

En sok mindent megkaptam a szuleimtol, de kaphattam volna meg tobbet is. En nem fajlalom, hogy annyi jutott, amennyi es nem tobb. Abbol kell tudni gazdalkodni es kihozni a legtobbet, ami van. Nem jut mindenkinek egyforman. A mai vilagban meg foleg nem! Az erzelmi biztonsag a legnagyobb dolog, amit egy szulo adhat a gyerekenek (atlagos eletkorulmenyek kozott). A tobbi mar csak ezen feluli extra.

2014. máj. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!