Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek milyen és mennyi szót...

Nektek milyen és mennyi szót tud a 16-17 hónapos kisgyereketek?

Figyelt kérdés

2016. máj. 3. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Szinte semmit. Bőszen mutogat, folyamatosan jár a szája, magyaráz, dumál, de még semmi érthető.


Néha elhangzik egy tökéletesen kiejtett "jó éjt", "szia", de ennyi. Az anya, apa, mama, papa, ezt, azt, itt, ott, ide, oda.. Nagyjából ennyi megy, ez az ami állandó.

És nagyon ritkán vannak elszólásai.


Ettől függetlenül nagyon okos és értelmes. Mindent megért, amit mondunk neki, amit kérünk tőle. Segíteni akar mindenben, főzésben, pelenkázásban. Nekem gyakorlatilag már nem is kell figyelni, hogy mikor milyen a pelus, mert ő maga hozza nekem a krémet, pelust, popsitörlőt ha kell, aztán aranyosan lefekszik elém, hogy akkor pelenkázzam át. :)

Ha kérünk valamit tőle, akkor megcsinálja. Elpakolja a játékait, szépen "elkéri" a játékot az unokatesótól, cserébe ad mást..


Szóval igazából ért mindent. A szöveg meg egyelőre halandzsa és csak a mutogatásból tudjuk mit szeretne. :)

2016. máj. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

a lanyom.nagyon koran kezdett beszelni..1 evesen mar mondta h ott az auto itt a kutya stb.

16 hobaposan volt kb 200 szavas a szokincse es el tudott szamolni 10ig, illetve mondokazott, a gyerekek seretik a perecet azt pl vegig elmondta meg még vagy 4-5 mondokat.

most 21 honapos, tegnap mondta hogy "apa elment a dolgozoba, most nem jon még". ez volt eddig a leghosszabb legosszetettebb mondata.

2016. máj. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Semennyit nem beszèl, fiú.
2016. máj. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17 hónapos lány. Egy szót sem tud.
2016. máj. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ma 17 hónapos.Mondja hogy aja(anya),apa,Ábe(Ábel-így hívják),Lili(tesója),mama,papa,ámpa(lámpa),de inkább a szavak első szótagját mondja pl cu(cumi),ku(kutya),bo(boci)és a szi(szia),pápá
2016. máj. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2 hét múlva lesz 16 hónapos a lányom. Ezeket a szavakat mondja: baba, nem, nyanya (én), apa, papa, mama, fa, kakas. Ezeket tudatosan és jókor használja, szóval nem csak úgy magában halandzsázik, mutat is hozzá. Illetve ezekről az állatokról tudja, hogy mit mondanak: kutya, paci, maci, hal (tátogás), oroszlán. Kb. 1 évesen kezdte, mikor kérdeztük, hogy mit mond a kutyus, akkor mondta rá, hogy " va-va". A mondatoktól, mondókáktól persze még messze van.
2016. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja meg a pápát mondja mindig mikor elköszönünk és integet hozzá.
2016. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

miért vagyok lepontozva? mert normálisan válaszoltam a kérdésre, csak véletlenül ebben kicsit előrébb jár a gyerekem?


2-es

2016. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát. Akkor nem vagyunk lemaradva s lekésve semmiről sem :) megnyugodtam..


2es nem tudom ki pontozott le.. Én nem pontozok..

De mindenesetre ügyes a gyerkőcöd h már ennyi mindent tud. ;)

2016. máj. 4. 21:44
 10/10 anonim ***** válasza:
ok, koszonom. buszke is vagyok ra. Ha barkit is "vigasztal" kulo szemely csak minden masodik szavat erti :))
2016. máj. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!