Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud egy 7 hónapos baba?...

Mit tud egy 7 hónapos baba? Mennyire érti meg azt amit mondanak neki?

Figyelt kérdés
Tegnap barátnőmnél jártam van egy 7 hónapos kislánya. Egy kicsit meglepődtem azon amiket csinál, tud. Pl.ha az anyja él kéri a cumit a szájából szépen odaadja,vagy akármilyen tárgyat a kezéből, felületi a térdre és elkezd lovagolni,ha nyújtem a tenyerem és mondom tapsi tapsi akkor pacsizik, kérdezi tőle anyukája hogy jössz anyjához kitárja karjait. Csodálkoztam nagyon rajta.
2016. máj. 4. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a baba ezt tudja, más baba meg ebből semmit se még idősebb korában sem, mert nem is elvárás.


Kicsit fura is olvasni. Tény, hogy már rengeteg mindent megértenek ilyenkor, de az hogy egyszerű kérésekre adekvát "választ" ad, ~1 éves kor körül elvárás.


Cumit, tárgyat odaad - nem jellemző ilyenkor.

"Lovagol" - ha lovagoltatják - oké.

Tapsikolni 8 hónap felett, általában 10-12 hónaposan szoktak (a pacsi számomra értelmezhetetlen - nálunk csak a kutyát tanítják rá).

A "jössz anyához" - igen, jellemző hogy nyújtják a karukat már ilyen idősen.

2016. máj. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen én is pontosan ezért csodálkoztam. És tényleg minden úgy van ahogy leírtam ha nem láttam volna el sem hiszem.

A lovaglás szó szerint értendő nem lovagoltatjak han anyuka amit mondd hőc hőc katona és a gyerek elkezd ugrálni a térdén. A pacsira azt értettem hogy nem a két kezét üti össze hanem ha pl mondjak neki hogy tapsi tapsi mamának akkor kiadja a tenyerét és csápol vel anyuka tenyerébe.

De igen valószínű hogy ő most itt fejlődik mert viszont se nem kúszik se nem mászik még.

2016. máj. 4. 09:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Na, hogy "hóc-hócra", úgy már érthetőbb. Ha gyakran játsszák otthon ugyanezt, nagyon korán már képesek összekötni a kettőt. A "süti, süti pogácsát.. tapsi tapsi" szintén zenész, az utánzás képessége megvan, ha sokat látja, csápolhat úgy.

De az abszurd, hogy konkrét tárgyat odaad. De lehet, hogy te nem úgy értetted, ahogy én elsőre, hogy pl.: a kezében a csörgő, szájában a cumi és el tudja dönteni, hogy melyiket adja oda, amikor az anyja kéri, ugye?

2016. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem nem úgy értettem hanem pl. Az anyuka nem szereti ha sokat a szájában van a cumi él kérte szépen úgy hogy kérem szépen a cumikát kinyitotta anyuka a tenyerét a szája alá és a kislány kikopte a cumit. Mikor a távirányító van a gyerek kezében és azt kéri el odaadja de utánna vissza nyúl érte.

Csak azért fura nekem mert én nem emlekszem hogy az én gyerekem ezt csinálta volna 7 hónaposan.

2016. máj. 4. 10:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Az enyém se, inkább elvenni szeretett dolgokat, mint odaadni. Sőt, elég erősen zokon vette, ha elvettük, amit épp megszerzett. A cumijához is erősen ragaszkodott, bárhonnan visszaszerezte és a szájába visszapakolta másodpercek alatt.

De el tudom képzelni, hogy lehet arra is trenírozni a gyereket, hogy odaadja.

2016. máj. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!