Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek tényleg semmi segítsége...

Akinek tényleg semmi segítsége nem volt, hogy oldotta meg? Mennyire volt nehéz 2 kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés
A nagy óvodás lesz,mire a kicsi megszületik.A férjem sokat dolgozik,korán megy,későn jön.Más segítségem nincs.Hogyan oldottátok meg a mindennapokat?Ha reggel még aludt a kicsi,h mentetek óvodába a naggyal?Bevásárlás,ügyintézés?
2016. máj. 7. 08:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
57%
Én nem vállalok 2. gyereket ha már születése előtt azon kell agyalni,mennyire lesz nehéz,meg hogy fogom megoldani...nem vagyok a magam ellensége,és nem akarom,hogy másból se álljon ki az életem mint abból,hogy "a két gyerek"
2016. máj. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
58%

Kedves 10-es!

Abba nem gondoltál bele esetleg, hogy a korábbi válaszoló a most 3 hetes baba előtt esetleg dolgozott és azért jár a nagyobb bölcsibe? Mivel bölcsibe (ami szerintem nem gyerekmegőrző - ott, ahova a pl. a lányom jár, biztosan nem) munkáltatói igazolással járhat a gyerek. Ha meg születik kistesó, akkor az nem ok arra, hogy a megszokott rutinból kirángassuk a gyereket.

Kedves Kérdező!

Szerintem is csak szervezés kérdése. Ahogyan írták már a sok ügyet lehet online intézni (pl, ha esetleg még nem rendelkezel Ügyfélkapus azonosítóval, akkor hasznos lehet most csináltatni egyet), bankolás mehet elektronikusan. Nagybevásárolni mi heti 1x járunk (most várjuk a 2. babát, az első - elég problémás - trimeszterben kizárólag a férjem járt vásárolni), hétköznap esetleg a bölcsi melletti pékségbe ugrunk be kenyérért. A picit majd nekem is keltenem kell, vagy a férjem viszi majd a nagyot oviba (amit a nagy szeptemberben kezd...a szülés várható időpontja körül, úgyhogy lehet, hogy a férjem szoktatja majd be).

A nagy majdnem 4 lesz, mire megszületik a tesó. Mivel ő napközben oviban lesz (nem fogom hazahozni ebéd után, 3 év egész napos bölcsi után, nem fogom átalakítani a megszokott dolgokat....1 év múlva megyek vissza dolgozni), szerintem a nap jó része hasonló lesz, mint amikor az elsővel voltam itthon. Néhány óra lesz húzósabb, amikor a nagyobb is már itthon lesz és nyilván vele is foglalkozni, játszani szeretnék majd. Meg az esti rutint kell jól megszervezni (bár a nagy nagyon készül segíteni a fürdetésnél :D). Szóval tuti menni fog neked is! :)

2016. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
26%
utolsó, nem tudom akkor mit mondanál, ha az ilyen válaszolók miatt nem tudnál visszamenni dolgozni, mert nem lenne hely a gyerekednek bölcsődében... Otthon van, tudna foglalkozni a másik gyerekével is, attól hogy született másik, a nagyobb se szűnt meg létezni..de a sors úgyis mindenkinek visszaadja, lehet majd ő is egy ilyen miatt nem tud majd visszamenni dolgozni, mert a kényelmes anyuci otthon pihenget, míg a gyerek bölcsődében, neki meg kellene a munka,de nem dolgozhat mert nincs hely a gyereknek..addig úgyse fogja belátni mekkora szemétség ez a többi szülővel szemben, míg ő maga nem kerül ilyen helyzetbe.
2016. máj. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
46%

Hát én teljesen egyet értek a 10essel. A hozzánk közel eső bölcsödébe nem tudták felvenni a fiam pedig nekem MUSZÁJ visszamennem dolgozni, ezért járhatok a kerület másik végébe vinni bölcsibe a gyereket egy hatalmas kerülővel. Múltkor a játszón kiderült az egyik anyuka ide járatja a lakótelepibe a fiát, ő pedig otthon van a picivel.. a fiam pl egy ilyen miatt nem fért be ide.


Kérdezőnek: én a 0 segítségre nem vállaltam 2 gyereket, így oldottam meg.

2016. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom,hogy a bölcsi a dolgozó szülők gyerekeinek van.

Akik nem dolgoznak vigyék családi napközibe a gyereket,ne az állami férőhelyeket vegyék el másoktól.Nem is értem,hogy éri az meg,hogy reggel 6-kor keljen az ember,keltse a bébit,mert a 2 évest bölcsibe kell vinni.Még ésszerűtlen is ez az egész.

De hát mit csodálkozik az ember,amikor kamu munkáltatói igazolványokkal juttatják be a gyereket.Legalább aki otthon van a kicsivel,nem hazudik,hogy dolgozik.Na de akkor is...

2016. máj. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
62%
A kislányom (5 éves) oviba jár, a kicsi fiam 1,5 éves. Sajnos reggel kel a kicsi is mikor indulni kell az oviba, hazafelé bevásárolunk (neki jár a sajtos pogi "fájdalomdíjként" a korai kelésért, amit lehet utalok, ha ügyintézni kell, akkor apa megy (hál'istennek a munkahelyéhez közel van posta és egyebek is), egy hónapban egyszer nagybevásárolunk, amikor apa ráér! Délben megyünk a csajsziért az oviba, aztán a délutánt mi osszuk be. Csak az előttem írót nem értem: ha nem tudod elfogadni, hogy a gyerekről szól az élet, akkor minek szültél? Elvárták? És minek adja bölcsibe a gyereket, az akinek nem muszáj? Az ilyennek minek a gyerek? Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy az én kiscsajszim beleesett abba a korba, hogy csak 5 évesen lett kötelező az ovi, úgyhogy most kellett csak mennie, eddig itthon lehetett velem, mivel gyeden vagyok a kicsivel! Sajnos a kispasim 3 évesen bekerül a forgómalomba, mert neki kötelező lesz az ovi 3 éves kortól!
2016. máj. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%

Bár nem pont erről szól a kérdés, azért én csatlakoznék azokhoz, akik szerint nem éppen helyes beadni a nagyobb gyermeket bölcsibe, amikor az anyuka a kicsivel otthon van. A fiam 2 éves volt, amikor megszületett a kislányom. Hezitáltam, sőt, családi napközit is néztünk Neki, mert odavolt a gyerektársaságért. Mégis úgy döntöttem, hogy nem adom be, itthon van a helye velem és a kishúgával, mert megtehetem, hogy magunk mellett tartom még egy kis ideig. Tudtam, hogy így nehezebb lesz, mintha lepasszoltam volna, de nagyon jól döntöttem. Elhatároztam, hogy mindent megadok Neki, amit egy közösség nyújtana, járunk heti rendszerességgel gyerekközösségbe, otthon kézműveskedik napi szinten, és rengeteget játszóterezünk-játszóházazunk. A kislányom hihetetelen tempóban fejlődik a bátyja hatására, és ami nem mellékes: nagyon hamar nagyon jól összeszokott a két gyerkőc. Napi 24 órát együtt töltenek. Most ősszel megy a fiam oviba /3 és fél évesen/, már előre sajnálom, hogy lassan végetér életének az a szakasza, amikor semmi sem kötelező, nincs koránkelés, nonstop együtt lehet a hugival, akivel imádják egymást. Elkezdődik számára a forgómalom /ahogy valaki fogalmazott/. De ameddig tehetem, itthon tartom Őt is és a kislányomat is, eszemben sincs lepasszolni egyiket sem. És igenis, ez az időszam a gyermekeimről szól, megérdemlik. Én akartam Őket, nem Ők kérték, hogy megszülethessenek, kutyakötelességem körberajongani Őket és boldoggá tenni a kis életüket. Ez a legnagyobb boldogság!

Az egyik barátnőm beadta bölcsibe a fiàt, amikor megszületett a pici. Azóta egyszer elsírta magát nekem, hogy brutál lelkiismeret-furdalása van emiatt. Ha tehetné, visszapörgetné az időt, és otthon tartaná még egy évet a nagyfiát. Azt mondta, hogy irigyel engem azért, hogy bátran bevállaltam a két kisgyermekkel járó nehezségeket.

És valóban úgy van, ahogy valaki állította: gyeden otthon lévő anyukák adják be bölcsibe a gyereküket ezzel elvéve másoktól a helyet. A játszónkon jelenleg én vagyok az egyetlen, aki két kisgyermekkel van otthon. Szinte mindenhol van már második baba /kb. egyidőben születtek a kislányommal/, a születésük előtt az anyukák beadták a nagyobbat a bölcsibe.

2016. máj. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó ilyet olvasni utolsó :)
2016. máj. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

11-es vagyok...én nem azt mondtam, hogy ha valaki otthon van második/akárhanyadik gyerekkel, akkor adja be a nagyobbat bölcsibe, mert kényelmes...tessék megtanulni értelmezni az olvasottakat.

Ha mondjuk áprilisban születik kettes, miközben előtte anyuka DOLGOZOTT és emiatt nagyobb bölcsibe jár, akkor nem gondolom, hogy helyes kivenni a nagyot bölcsiből, amikor lehet, hogy szeptemberben már ovit kezdi. Mert akármilyen szuperanyák itt egyesek, azzal gondolom egyetértetek, hogy nem jó x havonta totál rutint bontani a nagynál...

2016. máj. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
60%
te nem érted utolsó... lehet vannak, sőt biztos is, akiknek pont arra a helyre lenne szükségük hogy DOLGOZNI tudjanak menni. És az anyuka se fog belehalni ha az ovikezdésig két gyerekkel kell foglalkoznia, mivel kettőt vállalt. Meg az óvodában úgyis más rendszer, rutin lesz, ebből a szempontból pedig lényegtelen hogy előtte pár hónapig otthon van-e a gyerek vagy nincs.
2016. máj. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!