Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a babátok...

Mennyi idős volt a babátok amikor már csak reggel és este (esetleg éjszaka) szopott?

Figyelt kérdés
2016. máj. 9. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos csak 6 hónapos. Tovább nem kínlódtunk a szoptatással.

Egyszerűbb lett az élet tápszerrel.

2016. máj. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10 hónapos volt.
2016. máj. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

körülbelül 6 hónaposan váltottuk ki az első étkezést (csökkent a tejem és ezért), aztán 7 hósan a 2-at, 7,5 hónaposan a harmadikat, tehát körülbelül 9 hónapos korára már csak reggel és este szopizott. Én nem bánom hogy így alakult, 1 évesen minden gond nélkül leválasztotta magát. Mivel eleve nem terveztem tovább szoptatni, így volt a legkönnyebb mindenkinek.

Éjszaka kb. 7 hós koráig szopizott, de arról 7 hósan leszoktattam, mert sajnos nála nem volt olyan hogy egyszer szopizik éjjel és kész, hanem nyolcszor kérte, mert alvókának is azt használta.

2016. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És hogy szoktattad le az éjjeliről?
2016. máj. 9. 10:16
 5/11 anonim ***** válasza:
8 hónapos.
2016. máj. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9 hónapos.Én 8 hónapos korától nem szoptattam éjszaka. Egyszerűen vizet adtam neki, de pár nap után az sem kellett.
2016. máj. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De hogy adtad a vizet? Nem sírt nagyon? Előtte hányszor kelt éjjel? Mondd el légyszi amilyen részletesen tudod:)
2016. máj. 9. 10:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Éjjel sohasem szopott, 4 hósan kezdtem hozzátáplálni. Kb 5-5,5 hós korától már csak reggel este szoptattam.
2016. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én meg cumit adtam neki. első alkalommal sír kicsit, bejárkáltam hozzá, felvettem, megnyugtattam, visszatettem. már azon az éjjelen megtanult a cumival visszaaludni és onnantól nem is kérte a cicit pedig előtte tiltakozott a cumi ellen. most 2 éves, nagyon ügyesen használja, csak is alvásról, ahogy jön ki az ágyból, nyomja a kezembe hogy nem kell.
2016. máj. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, az én fiam is cumis. Éjszakánként már csak kb 2-2 percet szopizott, sejtehető, hogy nem az éhség miatt. Egyből vissza is aludt. Ezért döntöttem úgy 8 hónapos korában, hogy állj! Se neki, se nekem nem volt már szükségem rá. Első este felébredt, adtam neki vizet. Pár korty után visszaaludt. Fél óra múlva újra felkelt, gondolom cici reményében, adtam neki inni újra, de abba már nem nyugodott bele. Akkor cumi be. Volt egy kis (kb 10 perc) nyühögés, aztán aludt tovább. Ez 3-4 nap alatt szépen rendeződött. Volt 1 este, hogy sírt is rövid ideig, de kitartottam a döntésem mellett. 8 hónaposan és 1 hetesen már tök jókat aludtunk. Most 1 éves, éjszaka kb 1x adok neki cumit, ha nyöszörög, de általában elvan nélküle is. (Mondjuk 1-1 fognál azért szenved.)
2016. máj. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!