Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a babájukkal...

Szerintetek a babájukkal együtt alvók nem hisznek a bölcsőhalálban?

Figyelt kérdés

A védőnőnk szerint a babáikkal egy ágyban alvók nem hisznek a bölcsőhalálban, ezért nem használnak légzésfigyelőt. Szerinte nem gondolják, hogy segíteni tudnak a babán, ha jelez a gép, mert pl. az hirtelen nem vesz levegőt, ezért inkább nem is törődnek a lehetőséggel.


Nem tudom, mit gondoljak. Igaz, hogy van az Angelcare tájékoztatójában leírva módszer lélegeztetésre meg szívmasszázsra, de ki tudja, éles helyzetben tudna-e segíteni az ember.


(Mi nem alszunk vele, és nem is ismerek olyat, aki igen, így erre magamtól nem tudom a választ.)


Hogyan gondolkodnak erről az együtt alvók?



2016. máj. 9. 13:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
18%
Ja, és én is sokáig szoptattam mindhármat.
2016. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Hiszek a bölcsőhalálban. A családon belül már megtörtént egyszer.

Mégis sokszor aludtam a gyerekekkel.

Lecseréltem a puha párnát anatómiaira, azzal együtt nem tudom a fejem alá gyűrni a gyereket, és pelusra csiptethető légzésfigyelőt használtunk.

Még az első baba előtt végigcsináltunk egy babás elsősegély tanfolyamot, azóta többször frissítettem a tudásomat.

A barátainkkal van egy kezdeményezés. Évente egyszer összefogunk 20-an, felkérünk egy mentőtisztet, aki némi pénzért a szabadidejében tart egy 4 órás oktatást, nem csak babákról.

Szóval az összefüggést én sem értem.

2016. máj. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
11-es válaszolónak írom, hogy abban a cikkben egy szó sem volt arról, hogy az apa ráfeküdt volna, sőt. Pont azt írták, hogy nem tudják pontosan mi okozta a halálát, a mellkasán volt, mikor mindketten elaludtak és már nem élt, mikor felkelt az apa. Semmi ráfekvésről nincs szó...
2016. máj. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
76%

kedves 19es ...


hmm...

kéthétig játszottam azt h átmegyek szopi visszaalvás

én vissza az ágyban majd 30 perc forgolódás mire visszaalszom kelhetek fel újra ...


kb olyan szintem zombi voltam h ájuldoztam a fáradságtól


magam mellé vettem az első éjjeli szopinál és együtt aludtunk - érdekes h onnantól max 2x kelt éjjel

előtte vagy 3-4-5x is felsírt


szerintem a gyereknek is jobb ha alszik éjjel mintha folyton felsírna, mire oda érek akár fel is hergelheti magát - és mire lenyukszik ?


szal nem csak az én önzőségem az együtt alvás

2016. máj. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
64%
Ezen jót nevettem: a szülő önző igénye az együttalvás:) Persze, a babának direkt teher és megpróbáltatás, hogy nem kell teljesen felébrednie és hangosan sírnia, ha megéhezik, mert a kis nyöszörgésre már tud reagálni az anyja, és minden mikroébredésénél konstatálhatja, hogy biztonságban van, nem hagyták egyedül. Valószínűleg egy ölelő, meleg kar és az anyamell megnyugtató illata még tovább fokozza a szenvedéseit.
2016. máj. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!