Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaza van a nagyinak? Tényleg...

Igaza van a nagyinak? Tényleg elszúrom?

Figyelt kérdés

1 éves a kisfiam. 10 hónaposan kezdett járni azóta szabadon van a házban. Nincs járókába kiságyba. Mondta anyósom h nagy szabadsága van és mivel egyre elevenebb lesz ( már most az ) és sok baj lesz később.

viszont jön az én érvem h nekem így jó. Így is tanítom h mit nem szabad én nem akarom fogva tartani. Szerintetek?


2016. máj. 11. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így csináltuk a fiunkkal. Tény, ami tény, hogy rengeteget megy, nagyon felfedező gyerek és nem áll meg egy percig sem, de azt gondolom, hogy akkor is ilyen sajtkukac lenne, ha "bezárva" tartanánk. Én még járókás gyerek voltam, de felnőttként ugyanúgy jövök-megyek egész nap és "hiperaktív" vagyok. Ez inkább habitus kérdése.
2016. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A lányomat CSAK akkor tettem kiságyba ha aludni kellett menni, vagy jött a postás és ki kellett szaladnom :)


Járókája volt 3 napig aztán elajándékoztam b.nőmnek :) Beraktam és üvöltött benne... Kilőve..


Volt kompja de kb 3-4 hétig használtuk. Persze nem egész nap volt benne csak pl ha elmosogattam, vagy kiteregettem. De mint írtam olyan 3-4 hétig de azt olyan 8-9 hónaposan.. Még akkor nem járt..


Lényeg a lényeg. Sehova nem rakom be, nem zárom be vagy el. SEHOVA! Szabadjára mehet bármerre a lakásban. Szabad baba ;)

A kertben is nyugodtan futkoshat.:)

Amúgy kiságyat nem is használjuk 14 hós kora óta. A napokban szét is szedjük és kap egy rendes leesés gátlós gyerekágyat így méég szabadabb lesz.. Ajjajj lesz nekem.. :) Most 17 hós lesz :)

2016. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok! Nem is válaszoltam a kérdésre... NEM szúrod el és nincs igaza a kedves anyósnak!
2016. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Régen az ment, amit ő mond, aztán most az ő gyerekeik vezetik ezt az országot. Le lehet vonni a következetést, ő vagy te nevelsz-e jól:)
2016. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Bella169 ***** válasza:
100%

Az én lányom (9 hós lesz) még életében nem volt járókában. A kiságyában akkor van ha alszik. Vagy most hogy már mászik ezerrel, meg feláll, ha ki kell mennem a postáshoz vagy el kell mennem wc-re akkor beteszem az ágyába.

Amúgy egész nap szabadon van a szobában. Mondjuk nekünk olyan kicsi a lakásunk, hogy el se férne sehol egy járóka.

Bár ha elférne se biztos, hogy használnám.

Én akkor tudom elképzelni a járóka használatot, ha mondjuk emeletes házban fent vannak a hálók, de napközben lent van a család, és a nappali sarkába felállítanak egy járókát, hogy ha ki kell szaladni az anyának, vagy wc-re menni vagy akármi amikor nem tud rá figyelni mert egyedül van otthon, akkor beteszi oda ott biztos nem éri baj még elvégzi a dolgát.

Amúgy meg sokkal jobb ha szabadon van, sokkal többet tud tanulni, tapasztalni, sokkal szorosabb kötelék tud kialakulni ha szépen mindenbe be van vonva, és nem csak betéve a járókába.

Az én lányom még nincs egy éves de már most kezdem bevonni ebbe abba. Kipakolni a mosógépet, vagy leszedni a fregolit (az alsó sort eléri). Nekiállok, ő ott van mellettem és utánoz, és közben jókat nevet :)

2016. máj. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi használtuk a járókát, de csak akkor, ha jött a postás és ki kellett mennem, vagy pl fürdőt takarítottam, amikor nem hiányzik, hogy a domestos mellett kalézoljon! A kiságy csak alvásra való nálunk. Én szépen elpakoltam a nem a kezébe való dolgokat, ettől nem lett eleven! Kislányom kifejezetten nyugodt, megfontolt.. A járókát már eltettem, mert 2 éves és eljutottunk oda, hogy megérti, ha valamit nem szabad. A fürdő ajtó nyitva van, amikor takarítom, de nem jön be :)
2016. máj. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát a ház elrendezése miatt az én szüleim használtak járókát mikor mi picik voltunk, mert egyszerűen anyum semmit nem tudott volna csinálni mellettünk.

Nekünk viszont olyan a lakás, hogy azért nem tud mindenfele menni a gyerek, ha főzök, vasalok, bármit csinálok, akkor is látom és tudok rá figyelni, tehát mi egyáltalán nem használunk járókát. Elég nagy így is a "játszótere", fel tudja fedezni a dolgokat és szerintem ez így van rendjén.


Nem lett belőle gond később sem. Nem szúrod el! :)

2016. máj. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem szurod el, dehogy is.

Attol is fugg, milyen a haz, nekunk van jaroka, mert olyan az elosztas, es pl a huto, mosogep, szatitogep mellekepuletben van, tehat surun ki kell mennem a hazbol olyankor berakom a jarokaba. Vagy ha fozok akkor is, mert veszelyes ha ott teblabol.

2016. máj. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4-es, mi a francért kell politizálni?!


Kérdező, hagyd rá, semmi baja nem lesz a gyerekednek, ha mozog.

2016. máj. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56 nm es panellakasban lakunk a lanyom soha nem volt jarokaban. Ekkora lakasba el sem ferne. Amiota kuszik maszik(7 honapos kora ota), mindenhova jon velem. A kisagyban csak alszik. A szobaban is siman egyedul hagytam jatszani amig a konyhaban voltam ha megunta ugyis kijott utanam. Mar 2.5 eves. Soha nem erte semmi baj. Az ablakokon lanc van, veszelyes dolgot sohasem hagytam olyan magassagban amit o eler. Ugy csinald ahogy neked jo. Mamanak meg kell koszonni, valoszinuleg o tenyleg csak segiteni akar.
2016. máj. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!