Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babát lehet vállra...

2 hónapos babát lehet vállra akasztható hordozóban vinni?

Figyelt kérdés
Nem hordozó kendőre gondolok,hanem aminek merev a háta,és terpeszben ül benne a baba.Árthat ez a gerincének?
2010. ápr. 9. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem olyan kengurum van, ami szintén vállra akasztható, és újszülött kortól használható.

Ha jól tartja a gerincét, akkor viheted benne.Az én babám másfél hónapos, és azt mondta a védőnőm, hogy rövidebb távon már lehet vinni, de ne sokáig, egyelőre kb negyed órát lehet benne.

2010. ápr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én még nem ültetném. Én beletettem ülő helyzetben a babámat a kenguruba, mikor megvettük és hazavittük, 2 hónaposan, de a drága teljesen elfolyt benne, és annyira pici volt, hogy hiába volt merev a háta a kengurunak, nem lehetett benne megtámasztani a gyermeket. Még jó, hogy a miénk fekve dönthető hordozó, így most így hordjuk. 2 és fél hós.
2010. ápr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Küldenél egy linket, hogy miről van szó?

2010. ápr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kenguruba én 1,5-2 hónaposan vittem a fiamat. Egy kis faluban lakunk. Ha távolsági busszal be kell mennem a városba (pl. pelust venni, mert itt azt sem lehet kapni), akkor abban kell vinnem, mert itt a távolsági buszokra nem fér fel a babakocsi (autónk nincs és a fiamat sem tudom kire bízni). A 3 hónapos csípővizsgálaton azt mondta az ortopéd orvos, hogy nagyon jól tettem, hogy abban hordtam (farfekvés és lábtartás miatt császárral született), mert bár így is kicsit kötöttebb volt a csípője, de nem igényelt semmilyen kezelést, csak hordjam továbbra is kenguruba, legalább hetente 2szer.
2010. ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2 hósan nem csak a hát számít. Nem feltétlenül tartja még biztosan a fejét és rendesen megtámasztani nem tudja a kenguru. És ültetni pedig káros addig, amíg magától nem tud. Gondold el, az egész testsúly a fenekén és a gerincén van, hiába 'merev' a háttámla. Ilyen korban 130-140 fokos szögnél kisebb árthat. Felnőttkori Scheuermann kórnak a korai ültetés és állítás a legfőbb okozója... Kíváncsi vagyok pár évtized múlva mennyire szaporodik meg ennek a betegségnek a száma a sok kenguruban hordástól.

A fiam 5 hós és most vettünk neki egy mei-tai-t. Ritkán van benne, csak ha nagyon muszáj, de akkor sem több, mint 1 órára per nap. Szerintem várjatok még.

2010. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!