Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzataplalast 10 napja...

Hozzataplalast 10 napja kezdtem. Azt gondolom, hogy a babamnak nem izlik se az alma se az oszibarack. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az almat viszonylag megette, de amiota oszit is adok melle, azota undorodik, oklendezik, kirazza a hideg amikor lenyeli. Normalis ez?

Eroszakoskodjak vele? Igy soha nem fogunk kivaltani egy etkezest. Adjam csak az almat? Abbol is nagy nehezen evett meg negyedet reszelve. Vagy hagyjam mindkettot es adjak repat krumplival? A vedo azt mondta adjam a gyumiket es vezessem be az ujakat is pluszba. Es a gyumiket madodik etkezesre adjam aztan ha kivaltjuk a tizorait akkor kezdjem zoldseggel az ebedet kostotatni. Ez ugy oke is lenne. De latszik rajta, hogy eddig nem szerette meg a gyumit. Mihez kezdjek?


2016. máj. 13. 12:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Tapszeres a kicsim, 6 es fel hos.
2016. máj. 13. 12:56
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Lehet előbb meg kéne próbálni pici forralt vízzel hígítani,hogy ne legyen egyből olyan tömény íze.
2016. máj. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
10 nap semmi, ne aggodj. En is azt hittem hogy soha nem lesz meg, miutan ket honap hozzataplalas utan meg mindig alig evett par kanallal. Beindul majd. Szerintem ne eroszakoskodj. Esetleg par napra probald meg szuneteltetni es hatha mikor ujra talalkozik az akkor mar ismeros izzel, maskepp fogadja majd.
2016. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Légy türelmes, ez csak kóstoltatás. Tarts szünetet.
2016. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

10 nap után még ne gondolkodj étkezés kiváltásában, bőven ráértek még.

esetleg próbáld turmixolni és nem reszelni, lehet úgy jobban menne neki, hisz a rostoktól is öklendezhet, mert az még egy új állag neki, amit meg kell tanulni lenyelni.

Mindamellett megpróbálhatod a répát is az almával, meg a krumplit is.

2016. máj. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy az állaga nem tetszik neki. A bolti bébiétel sokkal homogénebb mint a házilag reszelt. De az is előfordulhat, hogy az ennyire édes dolgokat nem szereti. Az én lányom se eszik almát magában, egyelőre a répát és a sütőtököt fogadja el, almát sütőtökkel keverve eszi meg.
2016. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod azt is, hogy egy kis tápszerrel kevered a gyümölcsöt. Napról napra csökkented a tápszer mennyiségét! Így van ideje megszokni az új ízt. A fiamnál ez vált be annak idején. Aztán később már, amikor jól evett 4-5 félét, akkor nem pepecseltem az új ízek ilyen formában történő bevezetésével, hanem csak hozzákevertem a krumplihoz az új zöldséget. Az is tompít az ízeken egyébként. Az új gyümölcsöket később elfogadta. Szerintem csak meg kell szoknia, hogy a tápszer után mindennek van íze.
2016. máj. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most ott tartunk, hogy az alma sem kell. Edes almat adtam neki, amit eddig megevett, nyitotta a szajat.

De amiota a savanyu hipp barackpepet adtam almaval keverve, azota most mar az alma sem kell.

Mit tegyek?

Hagyjam es majd par het mulva probalkozzak ismet a hozzataplalassal?

Vagy adjak inkabb zoldseget?

De azt ugyanug tizoraira? Vagy ebedre?

Istenem olyan tanacstalan vagyok. A vedono nem foglalkozik velunk.

2016. máj. 14. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!