Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónapos a babám. Jó az...

Két hónapos a babám. Jó az idő, lehet kint levegőzni, sétálni. De fogalmam sincs hogy öltöztessem. Mikor nem öltőztetem túl? Mit adjak rá hogy pont jó legyen, és megse fázzon?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A babák nem anynira fázósak, mint a legtöbb anyuka/nagymama gondolja. Alapszabály, hogy a babán egy réteggel legyen több, mint rajtad: ha rajtad egy tríkó, meg egy vékonyabb pulóver van, akkor a picire adj még egy vékony kabátkát is. Több nem kell, mert akkor csak leizzad és amiatt fázik meg. Egyébként ha a nyakánál benyúlsz a ruha alá a melle irányába, ott érzed, hogy milyen meleg a baba, ha hüvös a böre, akkor majdnem fázik, ha kimondottan meleg, akkor meg melege van, ha kellemesen meleg, akkor pont jó.
2010. ápr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

rövid ujjú body, vékony hosszúujjú felső, nadrág

vékony pulcsi, vékony dzseki. és közepes vastagságú takaró. az fontos, mert le tudod venni róla, vagy jól bebugyolálni, ha elmegy a nap.


Mi így indultunk el reggel. Aztán hogy így süt a nap, ilyenkor séta közben szoktam eldönteni, ha ilyen meleg van vagy a kis dzsekit, vagy a vékony pulcsit veszem le róla.

Mindig egy réteggel több legyen mint Rajtad. Széltől azért óvjad, mert hideg sem bántja őket, de az erős szél igen.

2010. ápr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is lutri volt mindig a dolog, egyszer jeges volt a keze, másszor meg ömlött róla a viz. Úgy döntöttem, hogy a babát nem öltöztetem nagyon: r.ujjú pamut body, hosszú ujjú pamut lábas, rá egy könnyű kezeslábas vagy esetleg egy kisnadrág+pulcsi. Fejére pamut sapka. És két-három takaró. Ha szél támadt, rátettem egyel többet, ha napra értünk, akkor levettem egyet vagy akár kettőt. És figyeltem a babát. Ha a keze, orra hegye meleg, akkor jól van, ha hideg, akkor jöhet a takaró. A picik ilyenkor még nem izzadnak, ezért ha nagyon melege lesz, akkor nyugtalan lesz, esetleg sír, nyöszörög. Próbálkozz és két-három alkalom után már ránézésre tudni fogod, mi van a picivel. Hallgass a szívedre :)


34N + 3L

2010. ápr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
harisnyát kifelejtettem - második válaszoló
2010. ápr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!