Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első 3 hónapban milyen...

Az első 3 hónapban milyen ruhát adtatok a babátokra? Rugi, vagy kisnadrág+body, póló, esetleg más?

Figyelt kérdés
2016. máj. 15. 09:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hát én tavaly nyáron szültem a sorozatos kánikulákba, szóval nem nagyon volt rajta semmi csak pelenka a legnagyobb részben. Na de gondolom nem ez érdekel:) Azért ha mégis felöltöztettem inkább body és nadrágot adtam rá. (Ebből kaptunk sokat, rugdalózónk alig volt de persze néha azt is kapott.)
2016. máj. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mivel tavasz volt es nagyon meleg, igy itthonra body+rugi+zokni, kintre body+naci+polo+vekony sapi a szél ellen+zokni es egy kis takaró, ha babakocsiztunk. Polgari lakasban lakunk, ami hideg télen-nyáron.
2016. máj. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Body és rugi.
2016. máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :-).

Én is így gondolkodom, mint ti. Első gyermekemnél a body+rugi kombó volt a nyerő 1 hónapos koráig, utána viszont olyan meleg volt szinte egész nyáron (szeptember közepéig), hogy csak bodyba, vagy kis napozóban volt. A kistesóval nyár végére vagyok kiírva, így kelleni fog a rugi. Elsőmről csak 62-es méretűek maradtak, így gondoltam veszek nagyobbat, múlt héten el is mentünk a férjemmel a helyi, nagy börzére, de kemény 1-1 db 68-as és 74-es rugit sikerült vennünk (+még pár 62-eset), teljesen meg voltam döbbenve hogy nem használnak ilyesmit az anyukák.

Szerencsére a kisfiamnál nem volt gond a zoknikkal sem, nem csúszott le, nem is szorította a lábát, amikor nadrághoz ráadtam.

2016. máj. 15. 13:00
 15/18 anonim ***** válasza:

"teljesen meg voltam döbbenve hogy nem használnak ilyesmit az anyukák."


Ekkora méretben nem is. A 9 hónaposom hord 74-est, rá már nem adok.

A csak rugis korszak nálunk 62-ig tartott, azt nőtte ki 4 hónaposan. 68-ból még volt pár, de a szabása már nem volt tökéletes az akkori alkatára, ezért hanyagoltuk.

2016. máj. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

68-as méretűt szerettem volna venni, a 74-est csak odaírtam, hogy abból is vettem 1-et :-).

A 68-ast egy átlag gyerek 2/3-6 hónapos kora között hordja, úgyhogy abból szerintem még reális álomnak tűnt, hogy sikerül venni, de akkor én tévedtem :-).

Igen, elismerem nagynövésű gyermekem van és gondolom a kicsi se lesz kisebb, így a 68-as rugit még ki tudnánk használni és mivel Tesco, C&A, H&M+hasonló üzletekben látok 68-as rugikat, ezért úgy gondoltam, hogy azokat meg is veszik a babáknak.

2016. máj. 15. 13:38
 17/18 anonim ***** válasza:

Én még a nagyobbik fiamra is adok rugdalózót, most 86-ost vettünk neki a tescóban, használtan már nem találtam ekkora méretben. 68-74-esből sikerült összevadászni annyit, amennyire szükség volt, de akkor már csak alváshoz adtam rá, amikor ilyen méretet hordott. Egyébként szerintem azért nehéz nagyobb méretben használtat találni, mert egy nagyobb gyerek könnyebben összekoszolja, tönkreteszi, foltos lesz stb.

Egy pici baba maximum csak lebukja a ruháját, nem mászik benne a földön, nem eszi le eperrel, ráadásul mivel hamar ki is növi az 50-es 56-os méretet, így nem használja sokáig. Egy 80-as, 86-os méretet hordó gyerkőc már rohangál össze-vissza, és hiába mondom neki, hogy vegye fel a papucsát, ha kijön a szobából, nem mindig jut eszébe. Ráadásul nem növi ki másfél hónap alatt a ruhát, így az a mosásban is bolyhosodik, fakul, egyszóval mire eladásra kerülhene, addigra tönkre megy. Arról nem is beszélve, ha két-három gyerek is használja.

2016. máj. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
68-asból mi is csak pizsinek használtunk már, mert akkor már bőven kúszott-mászott, 62-esig használtunk sokat.
2016. máj. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!