Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Senki nem fél a nitrát tartalm...

Senki nem fél a nitrát tartalmú zöldségektől? Nyugodtan és jó szívvel adjátok házilag a sárgarépát, céklát stb?

Figyelt kérdés
Ha az ember fél a magas nitrát tartalomtól és csak üveges bébiételt ad ebből kifolyólag a babának, az már túlféltés?
2016. máj. 15. 15:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

én nem féltem,ezért kapott házi termesztésűt is ezekből,igaz mértékkel...

Nekünk a dokink azt mondta,hogy a boltiakat bevizsgálják,csak így kerülhetnek forgalomba..szemben azzal, amit Mariska néni árul a piacon,annak simán lehet magas.

2016. máj. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem vizsgálják a boltit, szúrópróbaszerűen ellenőrzik időnként és akkor cikkeznek róla egy sort.

A házi termesztés srm jobb, hisz az esővízzel kerül a földbe.

1 éves kora utáb kap majd csak céklát, répát. Addig csak üvegből (és csak répát, mert céklát üvegesben se találtam).

2016. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Bébiétel formájában kapott zöldséget! Oyan furán hangzott visszaolvasni. :) mintha egyáltalán nem adtam volna csak hébe- hoba zöldsit. Kapott. Csak bébikajába..


A lepontozónak mert féltettem a gyermekem gratulálok.!! ( ezt is pontozd, szeretnék örömet okozni.. ) ;) ;)

2016. máj. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
40%
Sose hallottam ilyesmiről,így kapta a nálunk a kertben termett soha nem permetezett,trágyázott zöldségeket.Soha nem volt semmi baja.Egyébként ez tényleg annyira veszélyes? csak mert egy-két esetben hallottam erről,többségében a gyerekek nem bolti üveges kaján nőnek fel,és túlélik...(de persze maximálisan megértem aki félti a gyerekét,én is féltettem volna,de akkoriban erről még nem cikkeztek)
2016. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

14, a gyökérzöldségekről van szó, abból is a répa és cékla veszélyes. Az volt már 30 éve is.

[link]

2016. máj. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
70%
Még se nagyon haltak meg 30 éve a gyerekek,és nem igen etették bolti pürével sem őket csak hébe-hóba.Egyébként köszi a lepontozást,őrület,hogy felnőtt emberek nem tudják elfogadni a másik (teljesen rosszindulatmentes) ellentétes véleményét...
2016. máj. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Ismetlem nem vitatorumot szerettem volna nyitni.

Hogy mindenkit megnyugtassak en is uveges bebietelbol fogom adni a repat 😊

2016. máj. 16. 09:09
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha házi, ha bolti a nitráthalmozó zöldség, van benne nitrát. Amit otthon termelsz, lehet hogy kevesebb, de az nem elég, hogy te nem permetezed, műtrágyázod, mert ha a szomszéd meg igen, akkor már a te zöldséged sem lesz "mentes". A bio növények agyon vannak ellenőrizve, már az sem mindegy milyen vízzel öntözik, meg olyan földön lehet biot termelni, ahol sok évre visszamenőleg nem volt műtrágyázva, mert sok idő, mire az a sok vegyszer kiürül a talajból. De a bioban is van nitrát, csak kevesebb, mint a boltiban vagy a piaciban, és be van vizsgálva! (Míg a termelői piacos nénié nem!!!)

Na most az üveges ételnek meg van határozva egy maximum érték, hogy egységnyi mennyiségben mennyi lehet a nitrát (és más anyagok is). Emiatt pl. a céklát üvegessel lenne jó bevezetni. Az üvegesben sem magában van a cékla, hanem más zöldséggel keverve, pont azért, nehogy túl magas legyen a nitráttartalom (meg gondolom az íze sem lehet jó). Amúgy ez a határérték töredéke a halálos adagnak. Vagy igazi bióval. Mondom, attól hogy valaki otthon nem permetez, még nem lesz bio, meg nem tudni mit szív föl a talajból az a szerencsétlen cékla, hiszen senkinek nincs otthon kémiai laboratóriuma.

De ha nem bio boltit veszel, akkor sincs nagy probléma. Arra kell akkor figyelni, hogy ne magába vagy ne másik gyökérzöldséggel add, és az össze étel kis része legyen a cékla. Nem tudok konkrét számokat, de ha pl. 150 gramm főzeléket csinálsz, akkor ne 150 g cékla legyen, hanem 30-50 g cékla és 100-120 g pl. sütőtök. Meg heti egyszer ajánlott ilyeneket enni, tehát ne legyen az, hogy reggeli cékla, tízórai saláta, ebéd spenót stb.. (Nyilván itt szélsőséges példát írtam)

Még egy. Amúgy meg minek erőltetni a céklát, nem kötelező pont ezt enni és pont 7 hónaposan. Történik valami katasztrófa, ha mondjuk csak 10 hónaposan kap? Ehet addig mást is. Én már ovis voltam, amikor először céklát és spenótot ettem. Nem azért, mert anyám félt a nitráttól (nem is tudott róla), hanem mert ilyeneket amúgy sem ettek a szüleim.


A répa is halmozó, de nem olyan mértékben. Abból sem kell túlzásba esni mennyiségileg(tehát ne legyen minden nap 2*200 g répa), de kaphat, még ha nem is üveges. Persze, jobb lenne ebből is a bio, de amúgy sincs mindenhol biobolt.


Meg a mennyiség a nem mindegy. Az enyém épp csak falatozik, így nem veszek neki biot(nincs is biobolt nálunk), kertünk nincs sajnos, így kénytelen vagyok bolti zöldséget adni. Abból a pár falattól nem kap semmiféle mérgezést. Jó, a spenótot üvegessel vezettem be, és kapott is időnként üvegeset, ha úgy alakult hogy nem tudtam főzni.


Azért nem jó CSAK üvegessel etetni a babát, mert azt hőkezelik az eltarthatóság miatt. Így meg a vitaminok nagy része "tönkremegy".

Tehát: ha a nitráttartalmat nézzük, akkor inkább a valódi bio vagy üveges, ha a vitamint, árat, környezetterhelést, akkor a friss növények a jobbak.

2016. aug. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Egyébként ugyanúgy raktározták ezek a növények a nitrátot ezer éve, száz éve, mint ma. Csak az utóbbi évtizedekben ész nélkül műtrágyáznak, így mindig van honnan nitrátot felszívni. Biztos volt olyan 100 éve is, hogy meghalt egy baba ettől, de nem derült ki a valódi ok. Amúgy felnőttek is kaphatnak nitrátmérgezést elvileg, csak nehezebben mint egy baba.
2016. aug. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!