Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik étkezést váltsam ki és...

Melyik étkezést váltsam ki és mivel, ha az ebéd már megvolt?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 20:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
4 hete kezdtük a kóstolgatást. Eszik: répa, alma, krumpli, cékla, sütőtök. 2 hete már elhagytuk a déli szopit. 1 hét múlva lesz 7 hónapos. Már kezdhetjük a következő kiváltását?
2010. ápr. 9. 20:15
 2/11 anonim ***** válasza:
Adj még neki néhány napot, ohgy ezt a rendszert megszokja aztán lehet egy uzsi vagy tizórai.
2010. ápr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát,mit mondjak,nem aprózod el a dolgokat! 2 hét kóstoltatás után máris elhagysz 1 szoptatást?! Megkérdezhetem,hogy miért akarod ilyen iramban elválasztani? 2 hét alatt már megevett egy teljes adagot,ami legalább 150 ml??? Még a kóstolgatásról és a szilárd étel állagának,izének megismeréséröl kéne szólnia ennek az idöszaknak!
2010. ápr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem 2 hét, hanem 4 hét. Egyébként a kiskönyvben is az van írva, hogy 2-4 hét alatt lehet kiváltani egy szopit. Mindent 5 napig kóstoltattam vele. Egyébként saját magát választotta el.
2010. ápr. 9. 20:45
 5/11 fotucsok ***** válasza:
szerintem is gyors a tempó. Mi 6 hósan kezdtük a kóstolást és csak 9 és fél hósan hagytuk el a déli cicit. De ha magát választotta el, akkor más. Én azért még várnék, hisz elvileg akkor már csak a reggeli meg az esti szopi van. Vagy legalább is nálunk az első kiváltás a du-i volt és utána a déli. Amíg igényli, addig én megtartanám a reggeli és esti szopit, de ha oda juttok, akkor én a reggelit hagynám el elsőnek, és az estit tartanám meg legtovább. Az én fiam 11 hós és reggeli esti szopi is van még.
2010. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem 5 hónaposan mondta a védőnő és a gyerekorvos, hogy kezdhetek adni a fiamnak ami a korának megfelel, felsorolt egy komplett szakácskönyvnyit. Eltelt egy hónap és már a tízórait, ebédet és uzsonnát is ki kellett váltsam, mert hiába van tejem, ha már nem gyarapszik tőle a baba, mert nem tápláló...

Kóstolgatással amúgy nem értem volna el semmit, mert nem volt elég a babámnak 3 kanál, mint ahogy elő van írva. 1 hét után már fél adag gyümit vagy tejpépet evett, most meg már 180ml főzeléket, plusz anyatejet is kap. Ez miért lenne gyors? Csak jobban tudja egy orvos, hogy mit miért javasol, nem?

2010. ápr. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Kedves utolsó a válaszodat! Megnyugtattál!
2010. ápr. 10. 12:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt nem arról van szó,hogy ne adjunk neki szilárdat,csak szopjon! Attól,hogy szopik még ehet nagy adag szilárdat,úgy,hogy nincs elhagyva 1 szopi sem! Azért jó szoptatás után kinálni,mert ha már nem elég neki a tej,akkor úgyis fog enni,nem is keveset! Pl az én babám szopi után még megeszik 200 ml fözit. Persze amit nem szeret,abból úgyse eszik meg semmennyit,se szopi elött,se utána. És ö pl szopi után sokkal nyugodtabban eszik. De persze mindenki döntse el maga,hogy mikor és miért választja el a gyerekét! Csak amit a kérdezö csinál,az a gyors elválasztás. Én ilyet nem csinálok,majd a babám döntse el,hogy mikor akar elválasztódni!
2010. ápr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, és tanulj meg számolni! Azt irod,hogy 4 hete kóstoltatsz és 2 hete hagytad el a déli szopit. Az akárhogy is számolom,2 hét!!!
2010. ápr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor még 1x, utolsó előtti válaszolónak: én kínáltam többször is, de nem kérte a tejcit, tehát ő választotta el magát.
2010. ápr. 10. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!