Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátokat küldte az orvos...

A babátokat küldte az orvos kivizsgálásra, ha nem kakál mindennap? Nekem 8-11 nap közt kakil, csak anyatejet eszik,2 hónapos és ez születésétől van.

Figyelt kérdés
most az egyik doktornő elküldött egy bélvizsgálatra,de én nem szívesen viszem.
2010. ápr. 9. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Én elvinném.8-11 nap nagyon hosszú idő.

Inkább a vizsgálat mint egy bélcsavarodás.

2010. ápr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne is vidd. Anyatejes babánál ez még belefér, ha közben a pici vidám, gyarapszik, jól eszik és láthatóan nincsenek fájdalmai.

Kár lenne megpiszkálni, csak ártanál vele. Csak akkor vidd, ha a babával van valami egyéb gond, ami a kakilással összefügghet.

2010. ápr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se vidd, anyatejes babánál nem kirívóan hosszú ez az idő. Jól hasznosítja a kaját, ennyi. Ha bélcsavarodása lenn, ahogy az első írta, azt észrevennéd, hidd el. Ha jókedélyű, kiegyensúlyozott baba, és nem látod rajta, hogy zavarná, hogy nincs kaki, akkor felesleges. Az én dokim mesélte, hogy volt baba, amelyik 10-12 naponta kakilt átlagban, kutya baja nem volt. A tiédnek sincs. És tapasztalat: ha az ösztönöd azt súgja, nézzék meg, akkor vidd el, de ha azt súgja, nem kell a vizsgálat, akkor általában nincs is rá szükség. Úgyis érzed, ha valami baj van.
2010. ápr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is: szerintem azért nagy különbség van a minden nap és a 8-11 naponként között...

Nekem szintén anyatejes a babám, és 2 hónaposan még minden nap volt csomag a pelusban, volt úgy hogy többször is.

Az hogy 1-2-3 nap kimarad még egyáltalán nem probléma, de én az egy hétnél is több időt nem tartom szerencsésnek.

Szerintem ebben az esetben hallgass a dokira, egy kivizsgálást megér, valami oka biztos van!

2010. ápr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom hogy anyatejesnél normális lehet. Van más oka is hogy elküldte vagy csak ez?


Az én babám heti egyszer kakilt általában ilyen idősen. Most 4,5 hós, most már 2-3 naponta.

2010. ápr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyatejes babánál normális dolog.Az én kislányom 7 naponta adott csomagot...:)Normálisan fejlődött, vidám volt, semmi baja nem volt attól, hogy hetente kakilt.
2010. ápr. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!