Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud a 2 évesetek? (fiú)...

Mit tud a 2 évesetek? (fiú) Pszichológia vizsgálatra kell mennünk, teljesen kibuktam, nem tudom mekkora félnivalóm van?

Figyelt kérdés
2016. máj. 18. 15:06
1 2
 1/15 Snorri ***** válasza:
Milyen területen mit tud? Szívesen segítek, de adj még információt kérlek. Miért kell pszichológiai vizsgálatra menni? Ki küldött? Mi volt az indok? Valamit nem tud, amit kellene? Mit?
2016. máj. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ki küldött, és miért??? Valamit nem tud? Vagy a viselkedése miatt?

Akkor talán tudnék segíteni.

2016. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

korababa, azt mondták mindenkinek ajánlott de nekünk különösen, sőt kötelező mert még nem beszél, de semmit, lényegében nincs meg az első szava csak az ehm (nem) használja néha és az ig (igen)csúszik ki...

igazából nem tudom ...semmilyen téren nem tudom mit kellene tudnia. Fut, lépcsőzik, mászókázik, csúszdázik ugrani nem tud csak ilyen indián szegdelésben.

Igazából nagyon makacs, és most fogzik is így hisztisebb is mint általában... és nagyon félek mert ugye idegen közegben megint másképp viselkedik mint itthon. Egyébként tudja az összes testrészét, (csak nem mindig akarja megmutatni és tuti ott sem fogja)tapsol, integet elköszönéskor is nem kell külön neki mondani hogy pápá, puszit dob, amit kérek idehozza, vagy megkeresi, tornyot épít formabedobózni nem szeret. Az autók a minden de rendesen el szerepjátékozik egy babával is. Önállóan eszik, (villával ügyesebb Könyvből sok mindenre rámutat. Utánozza a tehenet, autót, kígyót, oroszlánt , tehenet, mentőt maga módján a kutyát is de azt csak én ismerem fel.Mutatja a fejével az ldöndentő kérdésekre az igent és a nemet. Ha szomjas hozza apoharát és húz a csaphoz (magát is ki szolgálja ha nem vagyok elég gyors) ha éhes a hűtőt nyitogatja, vagy a fiókot ha kekszet kér. Ha játszani szeretne valakivel odahúz (legutóbb a postást is behozta), ha mesét kér hozza a távirányítót, ha zenét a magnóét,de fél minden hangzavartól (vásár, koncert, tűzijáték)viszont az idegenekkel is feloldódik 5-10 perc alatt. szereti a meséket, végig is nézi és utánozza is a mozgásaikat...Takarít velem, apával szerel. Egyedül is sokat eljátszik.Vannak olyan játéka amiket jobban ismer mint én, pl simán tudja melyik kerék melyik autóé pedig nagy a kavalkád. Ennyi jut eszembe...

2016. máj. 18. 15:27
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja igen van amikor a hiszti földhöz vágós, pl ha nem akar még a játékok mellől eljönni, de ha kapunk egy kis időd meg lehet vele beszélni, csak van hogy kitör mint egy vulkán.
2016. máj. 18. 15:28
 5/15 anonim ***** válasza:

Teljesen normális a fiad.

Az enyém időre született.

2 évesen 6 db szó volt a szókincs. A többi téren kb mint a te fiad.

Most múlt 3 éves, idegenekkel rettentően szégyenlős, a státuszon annyira félt a védőnőtől, hogy férjem fenekébe bújt- szó szerint, és mást nem csinált (nem voltam ott). A nő azt írta be, amit a férjem diktált neki-és csak remélte, hogy az igazat mondja.

Bölcsiben persze megint más, ott megszokott a környezet.


Szerintem ha most kellene pszichológushoz vinnem, azt állapítanák meg, hogy egy antiszociális kis kuka. :-)

Pedig nem. CSak idegenekkel.


Ne félj.

2016. máj. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember, de a leírtak alapján azért nem hiszem, hogy nagyobb gond lenne a fiaddal. Nézd a másik oldalát inkább, az jó, ha minél korábban megvizsgálják a képességeit, mert legalább tisztában leszel a hiányosságaival, tudod, hogy mit kell fejleszteni nála.
2016. máj. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Vannak kis feladatai amiket elvégez, pl ő dobja ki a pelusát, húzza ki a szemetet, pakolja kis a mosást. Segít teregetni, adogatja a ruhákat, vagy a szatyorból a konyhába kipakolni. Tolja a bevásárlókocsit, amit a kezébe adok szépen bepakolja még el is rendezgeti ha olyanja van. Puszit ad magától is, kérésre is (cuppanósat) Gyertyát elfújja, szagol kérésre, ha büdös valami jelzi :) Ha valaki alszik pisszeg. Horkol ha ő alvás tettet. Tud mű sírni, mű nevetni.

Bocsi hogy így belelendültem próbálom magamnak is összeszedni a dolgokat.

2016. máj. 18. 15:38
 8/15 Snorri ***** válasza:
Szerintem is minden rendben! A pszichológus pedig biztosan tisztában van azzal, hogy nem úgy viselkedik, mint otthon. Az én kisfiam kettő múlt, de nem hajlandó villával enni. Tudja, hogy kell, de nem és kész. Ő is makacs, de nagyon. Ő sem ugrik még. Ő is kis antiszoc. :))) A gyerekorvos csak üvöltve látta. :))) Pl. én tudom, hogy a mi fiúnk kis különc, de nem hinném, hogy baja lenne. Biztosan csak a beszéd miatt mondta a védőnő. Nekem volt egy gyerkőc az ismeretségi körömben, aki három évesen még nem szólalt meg. Már mindenhova vitték. Aztán csak megszólalt, szépen be is hozta a lemaradást.
2016. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ugyan ezeket tudja a majd két éves lányom, engem mindenki le akart beszélni a vizsgálatról, de elvittem, mert úgy éreztem kell. Egy évesen 2 szót mondott, azóta semmit, és visszafejlődött a gagyogása is.


Azt mondták semmi baja, ha szeretném csináljuk otthon a tmst tornát, ami mondokázós játék..


Nem csináltuk. Ma mondta, hogy hamm és bekapta a kanalat. Egy hete, hogy baba és magára mutatott. Úgy érzem óriásit fejlődik egyik napról a másikra.


A magam megnyugtatása miatt nem bántam meg a vizsgálatot. Ha te nem érzed, hogy gond lenne, azután se, hogy meghallgattad az érveiket, akkor ne menj, gondolom az elmúlt két év "jótanácsait" is elengedted a füled mellett, ezt is el lehet.

2016. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát én nem vagyok ilyen elengedem a fülem mellett típus sajnos :(

Pedig néha jól jönne...

Dévényre saját magam hordtam, járunk kora fejlesztőbe is de a doktornő csak azt hajtj várjunk még...pont le is akarom cserélni de az új csak augusztus végére tudott időpontot adni. Közben ugye járunk évente kivizsgálásokra szemészet, belgyógyászat neonatológia és ez volt esedékes tegnap. Korrigált 2 évesen kell elvinnem az június végén lesz addig őröl majd a dolog, de nagyon köszönöm a válaszokat. Kicsit azért nyugtat hogy a beszéden kívül nincs lemaradásunk valószínűleg...a hisztiben reménykedem elmúlik akkorra mert pont most jött :(

2016. máj. 18. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!