Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar elaludni este...

Miért nem akar elaludni este az 1 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Most már jó ideje csinálja, hogy kb 7-8kor kel és kb 11ig ébren van.

Fürdés, pelus, teli pocak - pipa ✅

Sétálni kell vele mert ha kicsit több ideig van egy helyben akkor elkezd mocorogni és sírni picit.



2016. máj. 27. 22:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem arról van szó, hogy 11 órára lesz álmos a baba. Nekem a 8 hónaposom bír most 4 órát ébren lenni, 1 hónapja még ő sem bírta. Amikor 1 hónapos volt kb 1 óra ébrenlét után ordított az álmosságtól. (3 hónaposan másfél után ugyanez)

Én megpróbálnám, hogy esetleg ringatom amíg ellazul (még ébren) és utána teszem le, simogatom a hátát ha nem sírt mikor letetted, hátha nem kell kivenni sétálni vele és hamarabb elalszik. Nálunk sokszor bejött, néha nem. Néha amint letettem folytatta a sírást. Ekkora korú babák idegrendszere még éretlen, néha segítséggel is nehéz elaludni nekik.

2016. máj. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Teljesen normalis ahogy a nabad viselkedik, ne aggodj! Nem, nem azert nem alszik, mert kialudta magat nyugi, egy ilyen pici baba meg egesz nap aludhatna, akkor se tudna magat tulaludni ;-) Nekem harom lanyom van, a legkisebb most 2,5 honapos, de kb 3 hetes koratol kb 2 honapos koraig ugyanezt csinalta! 10-11 oraig nem lehetett leloni, lerakni. Kezben probaltuk ringatni, de inkabn nezelodott semmi sem segitett, csak az ido. Mondjuk o eleg hasfajos is volt, meg mindig az, de az szerencsere sokat javult. Manapsag mar fel9-9 korul siman elalszik. A kozepso lanyom meg durvabb volt, o 3-9 hetes kora kozott ejfel-1 oranal hamarabb nem volt hajlando elaludni. Aztan egy pillanatrol a masikra o is fel9-9 kozott kezdett elaludni. Ennek az egesznek pusztan az az oka, hogy a legtobb gyerek elete elso heteit vegigalussza, aztan kezd kinyilni a vilag, sok inger eri oket hirtelen, amiket a pici agyuk meg nehezen dolgoz fel, de ahogy az idegrendszeruk fejlodik, egyre konnyebb lesz nekik is, lassan beleillszkednek ok is ebbe a vilagba ;-) Ne aggodj, hamar vege lesz, gondolom mostanban kezd egyre kevesebbet aludnu nap kozben, es egyre tobbet nezelodik, es mar rakoncentral dolgokra, emberekre. Kitartast!
2016. máj. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó :) igazad lehet, mert ma is csinálta ezt, hogy csak nézelődött és nem is akart elaludni, de ha le tettem egy idő után sírdogált és újból ment a séta, majd a végén elfáradt gondolom, cicit kért és 2p alatt már aludt is.

Párom meg is szólalt, hogy nah már nem csak este de már nappal is ezt csinálja. :D

2016. máj. 28. 15:07
 14/14 anonim ***** válasza:
Vannak babak, akiket setaval lehet csak altatni, egyik baratnom nagyobbik gyereke is ilyen (a kisebbik nem), es az en babam is. Nappal minden altatasnal jarkalas kozben tud csak elaludni. Van, aki sirni hagyja, nalam ez ki van zarva, nem akarom, hogy azt tanulja meg, hogy foloslegesen ker, nem kap valaszt ra. Nemreg meg a hasadban volt, ahol sokat volt mozgatva, es sokfele zajt hallott (szivdobogas, belmukodes), es az volt neki a normalis, hogy erre aludt el. De a sajat gyereket mindenki maga ismeri a legjobban, hallgass a megerzesedre. En beszereztem egy hordozokendot, az egy csomo mindent megkonnyitett nalunk.
2016. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!