Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miért nem akar...

Szerintetek miért nem akar este a kiságyában aludni 1 éves kisfiam?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt vele semmi gond,mindig is magától aludt el,de most pár napja elkezdte,hogy este ha beteszem a kiságyába akkor ordít.Tegnap csak úgy aludt el,hogy magam mellé tettem a nagyágyba és miután elaludt vissza tettem a sajátjába és utána már nem volt gond...Mi lehet ez a hirtelen változás?Van rá megoldás??
2015. júl. 9. 22:32
 1/10 Piluka25 válasza:
39%
ez azt jelenti hogy nagyon szeret és a te arcod akarja utoljára látni mielőtt elalszik és azért sír mert veled akar lenni! :)
2015. júl. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

lehet szeparációs hullám.

szerintem nem baj, ha egyszer kétszer anyu mellett alszik el, ill ha ebben az időszakban anyusabbak az éjszakák. attól még nem szokik rá szerintem, a kiságyat mindig pozitívumként szabad említeni, soha ne büntetésből, pl ne legyen olyan, hogy "mars a kiságyba!"

2015. júl. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Az a megoldás, hogy hagyod, hogy ott aludjon. Semmi gondja nem lesz, ha veled alszik.
2015. júl. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Ne csinalj belole rendszert mert hozzaszokik es nem fogod tudni rola leszoktatni. Egyszer ketszer megteheted de hangsulyozni kell hogy ez csak kiveteles alkalom mert ez anya agyaes pistiket is varja a sajat agya meg a macikaja amugy se tud nelkule aludni. Jatszhatsz vele az agyban egy kis ideig vagy egesd a villanyt mig el nem alszik beszelj hozza az anya hangja is nyugtatja ilyenkor
2015. júl. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Lehet szeparációs szorongás, nem akar nélküled lenni, egyedül a kiságyában. Esetleg hosszabb dajkálás után próbáld letenni, és maradj mellette míg elalszik.
2015. júl. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha magad mellé veszed, nem fog róla leszokni. Minden gyerek megpróbálkozik ezzel. A szeparációs szorongás NEM azt jelenti, hogy te hiányzol neki, hanem azt, hogy érvényesíteni akarja a saját akaratát. Próbáld megnyugtatni a saját ágyában, és gyere ki a szobájából. Lehet, hogy egy-két este hisztizik, de ha látja, hogy nincs értelme, újra cirkusz nélkül alszik majd el.
2015. júl. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én vele aludtam néha, mikor nagyon nem ment kiságyban, mégsem szokott át.

inkább örömmel aludjon el, úgy sem jönnek vissza ezek az idők. én van, hogy megbántam hogy nem hagytam őt érvényesülni(volt, hogy nem a szopttással kezdtem, hanem a pelenkcserével, amit végigsírt). de nem lehet visszamenni az időben.

2015. júl. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi fiunk is ilyen, mi egyszerűen ott vagyunk vele és álomba simogatjuk, egyik nap férjem, másik nap én. Felnőttként is jó érzés úgy elaludni, hogy álomba simogat a férjem, vagy csak egyszerűen a karjára fekhetek. Miért ne tegyük széppé a gyerek estéjét? Olyan hamar felnő, aztán már nem lehet babusgatni. Engem és a tesóimat is midig altattak a szüleink, kicsiként ringatással, később simogatással, popsi paskolással, mindannyian leszoktunk róla, óvodásként már magunk aludtunk el. A férjem pl úgy aludt el évekig, hogy fogta a szülei ujját, de ahogy bekerült az oviba, leszokott róla. Addig kellett neki, megnyugtatta, miért ne csinálhatta volna. Nem árt senkinek a gyerek, ha úgy alszik el, hogy ott van vele valaki. Én addig is gyönyörködök benne. Nem sajnáljuk tőle saját magunkat. Időnk van, pénzbe nem kerül.
2015. júl. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os. A szeparációs szorongás azt jelenti, hogy már fejlett annyira az emlékezőtehetsége, hogy emlékszik az anyára, és ha épp nem látja, megijed hogy hol van. Általában a babák 8-12 hónapos koruk körül van. Amikor az akaratát akarja érvényesíteni, az az 1 és 3-4 éves koruk közötti dackorszak.
2015. júl. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%

Ne hagyd, hogy rendszer legyen belőle, mert akkor nem fogod tudni rászoktatni, hogy egyedül aludjon el.

Saját tapasztalat:

az öcsém 10 éves(!), és még mindig cirkuszt csinál, ha nem alhat Anya mellett. Még külön ágyban sem akar, arról pedig szó sem lehet, hogy külön szobában. Sajnos most már Anya is belátja, hogy elrontotta régen, mikor minden este megengedte, hogy vele aludjon. Ha elalvás után oda is vitte a saját ágyára, hajnalban mindig fölkelt, és visszament mellé. Ha 1-2 napot alszik is a saját helyén, utána mindig kiveri a hisztit.

Szóval szerintem ne hagyd, hogy hozzászokjon, hogy veled alszik.

2015. júl. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!