Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak tápszeres baba...

Mit csináljak tápszeres baba hasfájása elmúljon? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már jó néhány kérdést tettem fel, mivel kezdő anyuka vagyok és mindig nagyon sokat segítettetek.Ezeket nagyon köszönöm.


Kisfiam 3 hetes, jelenleg 4400 gramm. Szegénykém eléggé hasfájós, ez idáig a BEBA HA START PRO tápszert adtam neki (ezt az orvos írta fel). Sajnos első perctől kezdve tápszeres a picur. Nagyon sokszor bukott a tápszertől, habzsolta, és iszonyat mennyiséget evett meg egyszerre 150 ml-et, de volt olyan hogy alig telt el a két evés között 1,5 óra és már éhes volt. Kértem tápszer cserét de az orvos nem írt fel másikat, hanem Lactase Comfort cseppet írt fel. Tegnap viszont saját döntés alapján megvettem a picurnak a Milumil HA 1 optima tápszert.


Első tapasztalatok: A picur sokkal nyugodtabban eszik, szerintem sűrűbb is ez a tápszer, nem habzsolja, általában 100-130 ml-t eszik és ez idáig kevesebb jött neki vissza. De még most is az a baj hogy szinte minden étkezés után sír, mintha kínoznák szegénykémet. Ma reggel 5-8-ig egyfolytában pukizott és tegnap dél óta, most 11 órakor volt széklete (híg, világos homok színű)

Reggel 100 ml-t adtam neki, de utána még 30-at megevett. Nem merek neki mindig többet adni mert félek, hogy leterheli a pociját.


Az orvos már most elvágta magát,ezért cselekedtem így. Hosszú lenne leírni a teljeset. Röviden: Amikor hazajöttünk a kórházból abszolút nem szólt volna hogy anyuka 30-40 ml hamika kevés 5-6 alkalommal egy akkor 4250 grammos babának. Azzal volt elfoglalva hogy miért megy a TV! De a védőnő se szólt! Én döbbentem rá hogy a babám konkrétan éhes volt. Napokig sírtam a bűntudattól és a fájdalomtól, hogy babám nem kapott megfelelő mennyiségű hamit.


Mit tegyek még hogy elmaradjanak ezek a fájó sírások? Mennyi időn belül derül ki hogy ez a tápszer jó-e neki? Mit próbáljak ki és mennyi idő után lehet érzékelni, hogy jó a babának, amit kipróbálunk?


2016. máj. 28. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem válts orvost és kérdezd meg tőle, hogy milyen tápszert ajánl.

Beba sensitive tápszerből 180 milit evett a fiam 1,5-2 óránként 2,5 hónaposan emiatt váltottunk Milumil Komfortra (mindkettő csökkentett laktóztartalmú tápszer egyébként az orvos azt mondta ez a tápszer már nem létezik szóval én szintén besétáltam a patikába és megvettem ezután meg másik orvost kerestem ha már nem lehet megbízni benne). Ettől újra 3 óránként evett és csak 150 milit. A hasfájása jobb lett mivel már 3 óránként evett de ez se vált be, csak a Pregomin, ez tejallergiás és laktózérzékeny babáknak való.

A lactase comfort mellett ugyanolyan sokat és büdöset pukizott illetve nagyon híg volt a széklete, a csökkentett laktóztartalmú tápszerek valamit segítettek, talán valamennyit a csepp is de egyik se oldotta meg a problémát.

A biogaia is segíthet mivel ez probiotikum, a babák emésztőrendszere éretlen, így legalább kap egy kis támogatást.

Egyébként a Pregomin mellett több hét után múlt el a hasfájás csak de 2. napra óriási javulás volt már, nem volt napi millió büdöspuki.

2016. máj. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én mindig csak azt tudom mondani: evés után, főleg mig olyan pici volt, ötelező módon bökiztetni. Napközben hasra tenni, hogy tudjon purcolni, és lábait trnáztatni, felfele enyhén nyomod felfele, segit ez is hogy távozzon a puki. Aztán ha nem segit, akkor jöhet a biogaia protectis, vagy valamilyen görcsoldóból pár csepp. Aztán persze lehet a tápszer is a lúdas, de ezeket én alkalmaznám mindenképp.
2016. máj. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Minden nap tornázzunk, a pukik most folyamatosan jönnek, akkor is próbálom őt segíteni amikor fáj a pocija és húzza felfelé a lábát. De tegnap és ma is inkább kifeszítette magát és úgy sírt.
2016. máj. 28. 14:19
 4/10 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha minden adag tápszerhez adsz neki probiotikumot (BioGaia elég jó). Az is nagyon jó lenne, ha valahonnan tudnál szerezni anyatejet, és legalább naponta egy adagot megenne belőle.
2016. máj. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges,hogy mindettől függetlenül is kialakult volna a hasfájás,de azért gondold át a "kritikus" pontokat.Büfizik-e eleget és elég időt hagysz-e erre?Nem eszik-e túl sokat/túl gyakran és tényleg ki kell tapasztalni,hogy melyik tápszer nem bántja a pocakját.A kisfiam Humana Ha Start-ot kap,nem hasfájós,a kakija rendben van,pukizik is,de nem bántja túlzottan.

Ha kipróbálsz valami újat,szerintem rögtön az emésztés elindultával látod majd,ha valami jó,vagy sem.Mam-os cumisüvegünk van egyébként,mindkét kisfiamnál ilyet használtam (a picinél még jelenleg is).Lehetséges,hogy ez is számít.Az én babám más fajtából össze-vissza evett... Kifolyt a szája mellett,cuppogott vele,vagy ömlött a cumiból a tápi,vagy éppen alig bírta kiszenvedni belőle...ez által többször levegőt nyelt,ami ugye hasfájáshoz vezet.Szóval több összetevős a dolog,biztosan kapsz még majd tippeket.Remélem megoldódik!😊

2016. máj. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Philips Avent cumisüveget használunk. A BEBA-s tápszer mindig jön mellette, a milumil nem. Lehet hogy ezt is érdemes lenne váltani?


hajfájós babának van külön tápszer?

2016. máj. 29. 12:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a MAM-ot jobbnak tartom az Aventnél, legalábbis az etetőcumi formáját. Az üveg sajnos nehezebben tisztítható, de ezzel együtt is szerintem jobb.
2016. máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, igen, van nekik tápszer. Beba HA sensitive pl (amiről 2 óránként evett a fiam) Milumil Komfort, Humana GI, van még egy pár.
2016. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a másik kérdés is a tiéd.

Tejmentes tápszer kellene nektek első körben szerintem, pl pregomin,pepti vagy a neocate,ha semmi sem válik be.

Elvinném gasztroenterológiára,ott elmondod ezeket és írnak fel egy megfelelő (és mellesleg támogatott,így olcsóbb) tápszert. Egy magánrendelés felénk 7 ezer körül mozog,ennyit megér.Mire kipróbálsz minden cseppet meg tápszert,addigra bőven elmegy ennyi.

2016. máj. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mi sok tapszert, cseppet, tornaztatasi pozt kiprobaltunk,de a Doddie nevu etetocumi valt be csak. 3in1ben feje van,azaz ahogy forgatod attol fuggoen befolyasolhatod a tapszer folyasanak gyorsasagat. Igy nem nyel felre,nem habzsol,nem nyel sok levegot.

Miota ezt az etetocumit hasznaljuk azota a bofi kb csak egy kis levegofuvallat, azelott jott a bofivel vissza a tapszer is, a Mammal sok levegot nyelt, hiaba anti-colik az uvege...de persze ez is babafuggo,mint minden😊

2016. jún. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!