Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti már kenitek naptejjel a...

Ti már kenitek naptejjel a babátokat? Én eddig még nem kentem, bajt csináltam?

Figyelt kérdés
Babám egy éves múlt, fehér bőrű, tűző napra soha nem megyünk, sapi mindig van rajta, eddig még hosszú nadrágban voltunk kint. 3-4 után szoktunk sétálni ill. 10 előtt. Hibát követtem el?

2016. máj. 30. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:

ha hosszú ruhában van akkor nem kell kenni (mondjuk szerintem most már 30 fok tájékán nyugodtan adhatsz rá rövidet) 5-6-os UV sugárzás felett én már mindig kenem (most az ország nagy részében legalább 6-os)


[link]

2016. máj. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyilván semmi végzetes hibát nem követtél el, de én kenném a helyedben. Az én fiam másfél éves, szöszke, fehér bőrű, és kenem, pedig általában mi is délelőtt és fél öt után vagyunk kint a napon.
2016. máj. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha bajt csináltál volna, már látnád, hiszen leégett volna a bőre.

Én kenem a gyerekeimet, de csak ha úgy érzem, hogy kell. Mindkét fiam elég világos bőrű, viszont nem nagyon szeretik a hosszú ruházatot, ha meleg van, úgyhogy őket általában muszáj kenni. Meg nálunk az sem nagyon megy, hogy mindig csak 10 előtt, vagy 3-4 után menjünk ki.

De például ma egyiket sem kenem be, mert csupa felhő minden, egyáltalán nem süt a nap.

2016. máj. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Egy honapja kenjuk mar. Sokat vagyunk napon es o rovidnaci-bodyban van egy ideje mar. 3 honapos, kreolbőrű.
2016. máj. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi tegnap kentük be idén először, eddig nem volt olyan jó idő, napsütés, hogy szükségét éreztük volna, de tegnap már mi is éreztük, hogy van ereje a napnak. Egy kicsit egyébként barnult eddig is, de inkább csak a keze, mert a hosszúnadrág se került eddig le róla. Én a helyedben most már azért kenném, mert árnyékban is tud égetni a nap és inkább jó időben nem adnék rá hosszú ruhát. Tavaly egyébként már korábban kentük, de akkor nem ilyen furcsa tavasz volt, így szükségét láttuk már korábban.
2016. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor eddig szerencsénk volt, még nem égett le a babó! Mindenesetre mostantól én is kenni fogom!!
2016. máj. 30. 12:18
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Az a baj, ha valaki leég. Ha nem, akkor nincs baj.

Egyedül erre kell figyelni, hogy ne égjen le.


A sok napvédő krém amúgy sem jó, mert a kémiai fényvédők UV-ra bomlanak (így védik a bőrt), de aztán a kis molekulasúlyú bomlástermékek behatolnak a bőrbe, ott pedig ugyanúgy kárt okozhatnak. Ezért jobb a fizikai fényvédelem. Árnyék, ruházat, napernyő stb. illetve a fizikai fényvédőt tartalmazó krémek. (cink-oxid, titán-dioxid, ezek visszaverik a napsugarakat a bőrről, de nem szívódnak fel.)

A sok fényvédő azért sem jó, mert megakadályozzák a d-vitamin szintézist.


Szóval ha amúgy nem áll fenn a leégés veszélye, mert nem közvetlen a tűző napon töltőtök sok időt, akkor felesleges ezerrel kenni a gyereket (is).

2016. máj. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ért, de jaj, nagyon örülök az utolsónak. Minden szavával egyetértek. Amúgy idén még sem a félévesemet, sem az óvodásomat nem kentem be semmivel, persze figyelek, hogy ne a tűző napon sétálgassunk, vagy ha mégis, akkor rövid ideig és ne a veszélyes órákban.
2016. máj. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!