Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő után fogadtatok...

Mennyi idő után fogadtatok látogatókat? És mennyi idő után a szűk családot? (anyós, testvér)

Figyelt kérdés
2010. ápr. 11. 09:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
anyós rendezzen bulit a saját lakásában...
2010. ápr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Akkor úgy gondolom nem én vagyok a kukacoskodós. Köszönöm, látom nem vagyok egyedül a véleményemmel. Még meg sem szültem és stresszelnek. Nem lesz itt buli, az tutifix!!!
2010. ápr. 11. 16:19
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nagyon rossz ötlet. újszülötthöz nem megyünk csőstül és egyébként is még a szűk család is csak egy rövid időre szokott benézni, tényleg csak annyira, hogy megnézni a babát, fél óra csevegés és ennyi. A baba és a mama érdekében. Aki császáros van, hogy még 3 hétig is csak fekszik mert nincs olyan állapotban.

Minket hívtak most babanézőbe a barátaink de húzom-halasztom mert még csak 4 hetes. 6 hét előtt nem akarok menni. Soha nem tudja az ember, hogy mi lappang benne esetleg, nem kell menni olyan hamar. Hadd legyen már kis immunrendszere annak a babának mielőtt emberekkel találkozik. Hozzánk a szűk család jött amikor hazajöttünk a kórházból (szerencsére akkor látogatási tilalom volt és a kórházba nem jöhettek) viszont a többiek leghamarabb 6 hetesen látták.

2010. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor terhes voltam, azt hittem, hogy az első perctől majd jöhet mindenki, aztán szülés után jöttem rá, hogy nem szeretném, ha akár a rokonaim is látnák, ahogy még nem vagyok összeszokva a hasfájós sírós gyerekemmel és árkos szemekkel rohangálok a pelenkázó és a kiságy között. Ráadásul akkor volt pár nap, amikor kevés tejem volt és folyamatosan ágyban voltam a gyerekkel, 20 percenként szoptattam. Erre nem hívnék vendégeket az tutifix.

Szerintem az anyósod ezt nem gondolta át.

2010. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mindenki maga érzi! Én a kórházba nem "engedtem" mást, csak a családot. 1 barátnőm kivételével nem is jött senki. Én hiúsági okokból voltam ilyen "távolságtartó", szülés után eléggé gázosan néztem ki, nem akartam, hogy így lássanak. Otthon a szűk család már az első héten jött, minden napra jutott valaki. Barátok 3-4 hetesen jöttek, de én igényeltem is. Kicsit depis lettem az első időszakban, be is golyóztam volna társaság nélkül. Engem a látogatók húztak ki a gödörből. A kislányom már akkor hozzászokott, hogy nálunk mindig, de legalábbis elég gyakran mozgás van, azóta is szereti a nyüzsit. De a buli azért elég merész ötlet. Ebbe szerintem én sem mennék bele. Az anyós rendezzen bulit otthon!

6 hós kisasszony anyukája

2010. ápr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A szűk család (szülők, testvérek) jöhettek az első napokban, persze nem töltötték nálunk egy napot. Anyukám segített a főzésben, vásárlásban. A tágabb család, rokonok hozzánk néhány hét után jöttek, szerencsére nem volt senki tapintatlan, mindenki előbb megkérdezte, hogy mikor jöhet.
2010. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
65%

én ebből nem csináltam ügyet, azonnal jöttek és vittem is megmutatni. szerintem régimódi dolog ez a hat hét gyerekágy meg a többi.

Ráadásul az is köztudott, hogy első hónapokban védik a babát az anyai immunsejtek aztán nulla a védekezőképessége mert a saját immunrendszere még nem indul be. Úgyhogy ebből a szempontból is jobb túlesni a látogatásokon. Másrészt egy újszülött főként alszik, bemennek, belenéznek a kiságyba és annyi esetleg a kiságynál nézegetik egy kicsit. De egy hat hetes gyerek már többet van fenn, szájba veszi a kezét, őt már könnyebb kézbe venni, kommunikál - én ezt sokkal "veszélyesebbnek" látom, mint azt, hogy valaki belenéz a KISÁGYBA.

2010. ápr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!