Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem irritál a Suttogó...

Titeket nem irritál a Suttogó könyv?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam, és ma beleolvastam, de nem jutottam vele túl sokra, annyira irritált a stílus ahogy a nő ír. Meg nem is értek egyet egy csomó mindennel. Olyan mintha rá akarna húzni egy fajta nevelési módszert az összes gyerekre. Csalódott vagyok, jókat hallottam a könyvről, de nagyon nem tetszik :/
2016. máj. 17. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Mikor a lányom született kölcsön adta az unokatesóm. Hát arra jó volt hogy amugy is tehetetlennek érwztem magam, a könyvtől mégjobban kikeszültem! Vannak benne jó dolgok, pl a baba 4 típusa az sztem elég találó, de nem lehet egyiket sem 100%osn rávetiteninegy gyerekre hisz lehet benne egy kis mintagyerek jellemvonás mimózával keverve. De amúgy nem sok hasznát láttam. A fiamnál ,ár mindent ósztönből csináltam, nem is volt semmi gond, kiegyensúlyozott baba volt!
2016. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Letöltöttem, szerintem is borzalmas. Arra külön kíváncsi lennék, létezik-e olyan szülő, akinek a módszer szerint sikerült 1 évesen szobatisztaságra szoktatni a gyerekét.
2016. máj. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az egy szar. Nekem a Békés álom könnyek nélkül vált be.


Amúgy én elolvastam mindent, ami elérhető: Suttogó, a kötődő neveléssel kapcsolatos cikkek, Spockot, mindent tényleg. És azokból szintetizáltam. Volt, amivel egyetértettem, volt, amivel nem.


Stílusra mindegyik irritált, olyan "mindenki hülye csak én vagyok helikopter" stílusban íródtak.

2016. máj. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elolvastam, nekem pár példa sántított benne. Kétlem, hogy minden igaz belőle.

Éppen nem irritál a könyv de többször néztem furcsán. Ha csak ringatva tud elaludni akkor túl álmos a baba.. ez maradt meg leginkább, ekkora hülyeséget se hallottam még.

Szerintem ír jó dolgokat is, a napirendről is van egy egész fejezet, bár leginkább a semmit írja körül mint Vida Ági.

Bár az a része irritált, mikor azt írta 4-5 hónapos babának 2x kellene 2 órát aludnia. (Ha jól emlékszem.) Mintha minden baba egyformán aludna..

2016. máj. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Akkor én 4-5 hónapos baba vagyok... na ezt is megtudtam :D
2016. máj. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyilván napközben gondoltam
2016. máj. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem. Használati útmutatónak érzem.
2016. máj. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Nekem az nem tetszett benne hogy ne hagyjuk 1-1,5 óránál többet aludni a babát, és hogy ébresszük fel...miért ne aludhatna egy csecsemő egyhuzamban többet ha fáradt és amúgy jól eszik és alszik éjszaka is?! Voltak benne nagy hülyeségek szerintem is, de nekem volt 1-2 dolog ami bevállt, bár most csak az jut eszembe hogy bugyolaljuk be a babát ha nagyon sír, attól megnyugszik, ha amúgy más baja nincs. Ez bejött. A másik hülyeség a felvesz-letesz módszer...kiváncsi vagyok 7-8 hónapos terhesen hogy a csudába pakolja be a tízen x kg gyereket a mély kiságyba akkora pocakkal az anyuka "akár 100* is".
2016. máj. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem nem irritált. Amit használhatónak, vagy jó ötletnek tartottam, azt alkalmaztam. Ha volt ami nem tetszett, vagy nem értettem vele egyet, azt nem .

Nyilván ez nem egy használati útmutató, csak egy módszer, lehetőségekkel. Ha nem tetszik, nem alkalmazod.

Minden tőled függ, hogy hogyan értelmezed.

Én szerettem, sok minden hasznos volt belőle. 3 gyerekem van másfél-másfél év korkülönbséggel. A napirendes, és az altatásos tippek nagyon megkönnyítették az életünket.

2016. máj. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem hasznos volt, bár csak kevés dolgot vettem át belőle. Igen, kicsit tényleg a stílusa olyan "rendkívülien szuper vagyok és mindent megoldok" fajta. (Bár már egy ideje azt gondolom, hogy a magyarok az ilyen fajta önhittségre túl érzékenyek. Kevés az önbizalmunk.)

Viszont a stílusát leszámítva használható ötletek is vannak benne. De tőled, és a gyerekedtől függ, hogy mi használ, pl. nekem az altatásnál az ütögetem a hátát és susogok neki sosem jött be. Sírt, persze, hogy kivettem a kiságyból és megnyugtattam.

2016. máj. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!