Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járt már valaki úgy, hogy...

Járt már valaki úgy, hogy semmilyen ételt nem bír a baba pocakja?

Figyelt kérdés

Gasztroenterológushoz fogunk menni, hétfőre kaptunk időpontot de aggódom nagyon mi lehet a baj. :( 7 hónapos. Amivel eddig próbálkoztam: alma, barack, répa, krumpli, sütőtök, rizs, Sinlac. Mindentől puffad. Az első babakanál utan még nincs mindig gond azért megpróbáltam kanalanként növelni a mennyiséget de semmi. Probiotikumot 1,5 hónapja kap (antibiotikum után). A tápszertől már nincs gond de még fél évesen is hasfájós volt, Pregomint írtak fel, most pép előtt és késő délutánra-éjszakára nincs hasfájás már de nem bír semmi mást a baba.

Ami megfoghatja egy baba székletét az neki meg is fogja. Kevés mennyiség is. Egyébként ezzel sose volt gond, naponta 1 kaki volt mindig. Mi lehet a baj? Volt így valaki? Teljesen kétségbe vagyok esve.

6 hónapos kora előtt egyébként semmit nem kapott tápszeren kívül.

Angol vizet adok még neki, próbáltam 1 hétig nélküle de még rosszabb volt a helyzet, így legalább jönnek a pukik előbb-utóbb úgy meg nem igazán volt semmi csak a hasfájás.


2016. máj. 31. 06:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Puffadás ugyan nálunk nincs, de az megvan, hogy ami meghajthatja, az kis mennyiségben is híg fo.t csinál (már bocs a kifejezésért, de nem csak lágy székletet), ami megfoghatja, attól beleszorul. Ha kombinálom az eltérő hatásúakat, akkor is többnyire vmelyik szélsőség jelentkezik. Ezért mi is nagyon óvatosan próbálkozunk dupla probiotikum mellett. Nála valószínűleg az okozza, hogy 2 durva antibiotikum kúrán van túl (egyik vénás volt). Előtte is érzékeny volt, de nem ennyire (hasfájás, reflux - kinőtte).

Legszívesebben csak tápszerrel etetném, de már 9 hónapos múlt, minimum a megszokásért kanalaznia kell. Persze emiatt még egy étkezést se váltottunk ki, csak az ízekkel ismerkedik minimális mennyiségben, hogy a legkevesebb kellemetlenséget okozza. Azér javulgat.

2016. máj. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Most mégis úgy néz ki a tápszer is gond, eleinte inkább pépek után panaszkodott már most majdnem mindig... alig várom, hogy hétfő legyen! Ráadásul elkezdett éjjel meg kora hajnalban enni (tényleg éhes) úgyhogy valószínűleg kellene is neki a pép de mit ha mindentől fáj a hasa.... sose lesz vége a hasfájásnak.. :(
2016. jún. 3. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!