Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől sírhat a 2,5 hós babám...

Mitől sírhat a 2,5 hós babám fürdetéskor?

Figyelt kérdés
Imád fürdeni, kivesszük a kádból, ekkor még nem sír, de elkezdjük megtörülni és üvölt. Azóta csinálja, mióta külsőfül gyulladása volt és csöppentettünk a fülébe. De már 2 hete meggyógyult és nem cseppentünk. A másik dolog, hogy bepállott a bőre a hajlatoknál. Hintőporozzuk, de nem javul, holnaptól megpróbáljuk ugyanúgy szárazra törülni, mint eddig és testápolózni. Ma este fürdetés után olyan keservesen sírt mint eddig soha. Enni sem akart, pedig mindig szokott ilyenkor. Akkor nyugodott csak meg ha a kezünkbe volt, amint leraktuk, újra üvöltött. Végül leraktuk a kiságyába és szájába dugtuk a cumiját, amit sosem szeretett, de most elfogadta és így aludt el evés nélkül. Mit csinálhatunk rosszul?
2016. jún. 2. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem csináltok rosszul, az én babám is mindig üvöltött, amikor kivettük a vízből. Szerintem neki ott a kellemes melegben nagyon jó érzés, olyan, mint amikor még a pocakodban volt a magzatvízben, fürdéskor ez előjön a babáknál. És nyilván utálja, ami utána következik, pelenkázás, krémezés, öltöztetés, ezért úgy belehergeli magát, hogy nehezen lehet megnyugtatni.
2016. jún. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A bepállásra a neogranormon a legjobb és gyorsabb megoldás.


Olajozni is olajozhatod, de az megelőzésre jó, ha már gyulladt, akkor popsokrém, de nekünk csak a neogranormon oldotta meg egy nap alatt.


hogy miért sír, azt nem tudom, nekem a kisebb is üvöltött, őt csak úgy tudtam fürdetni, ha előtte megetettem. A nagyobbat meg csak úgy, ha evés után egy órával fürdettem, különben öltöztetésnél összebukta a tiszta ruhákat is, de később meg már éhenhalás szélén volt és nem lehetett vele sem bírni.


Lehet csak fáradt volt, a fürdés még jobban kimerítette, aludni akart, de nem tudott. Ilyen is volt az enyémeknél gyakran.

2016. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Sziatok!


A mi fiaink azért sírnak, mert tovább szeretnének fürödni. A másfél éves már elég hamar elfogadja, hogy vége a pancsolásnak, de a 3 hónapos gyerekem még nem igazán "érti". El kell fogadni, hogy sírással jelzi, hogy nem tetszik neki az, hogy vége a fürdésnek.

Fürdés után alaposan meg kell szárítani, bátran "szétfeszíteni" a redőket és megtörölni, én hagyni szoktam pár percet szellőzni is, addig meg "játszunk". Hintőporozni, testápolózni nem szoktam. Ez persze bőrtípus függő is lehet.

Lehet, hogy elfáradt a sírásban és ezért nem evett, majd bepótolja!

Remélem tudtam segíteni!

2016. jún. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az én babám is ezt csinálta egy időben de még most 8 hónaposan is néha nyafog főleg mikor öltöztetem fürdés után, ő szerintem elfárad nagyon a nap végére, nappal nem túl jó alvó meg éjjel is elég keveset alszik és hosszúak a napok.
2016. jún. 3. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2-es szerinted a bepanthen baby is jó rá? Neogranormon nincs most itthon.

Köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 3. 06:02
 6/14 anonim ***** válasza:

Most őszintén? Egy gyulladt fàjò bőrfelületre hintőport raksz,ami kiszàrìtja és nem érted miért sìr?

A sajàt sebeidet is ìgy kezeled???


A bepanthen is jó,mi is azt hasznàljuk egy nap alatt meggyógyul.

Sìrhat még attól,hogy hideg van fürdés utàn, vagy fàj ahogy megtörlöd, elfàradt a fürdésben, a melegvìz beindìtotta a bélműködését.

2016. jún. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem fájdalmai vannak.lehet a füle még nincs rendben.

A bepállás ellen én pl hagynám még fürdes után meztelenkedi birkozni az ágyon vagy hasonlo.az amugy nem gomba? Én nem tennék rá testápolot hintőport sem.


En elvinném ful orr gégészhez ujra.


Valamint fürdes után az is lehet, hogy fázik.

2016. jún. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
6-os nem én találtam ki. Mostoha anyós sebészeten ápolónő. Ő hozta a hintőport.
2016. jún. 3. 08:13
 9/14 A kérdező kommentje:
A fülével tuti nincs baj, 2 hete ott mondták, hogy teljesen meggyógyult. Nem folyik, nem büdös és tiszta a halló járata. Külsőfül gyulladása volt, ami nem fájdalmas.
2016. jún. 3. 08:19
 10/14 anonim ***** válasza:

Persze a sebészet tele van kipàllott bőrű csecsemőkkel...


Felnőtteknek persze jó a sebhintőpor vagy régen rizsport szórtak rà. De egy babànak az nagyon nem jó. Neki ott alaposan le kell mosni és vmi hàmosìtó krém kell,nem még olajat a tűzre és kiszàrìtani az amúgy is problémàs bőrt. Fürdés utàn kell alaposan megtörölni,hogy ne maradjon vizes,nedves. Na ilyenkor szoktàk hintőporozni,hogy amikor meleg van az szìvja fel az izzadtsàgot,DE nem ha màr kipàllott!!!

2016. jún. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!